Съвет

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
rado00

Съвет

#1 Мнение от rado00 »

дравейте , съвсем нов съм във форума и поради това отварям нова тема относно изграждането на аудио система.

Та на въпроса .Не съм голям аудиофил , но обожавам хубавия и плътен бас.Сегашната ми уредбичка сони не успява да задоволи глада ми за бас и чисто и ясно звучене на музиката.

Идеята ми е да мога да комбинирам като звукоизточници ПЦ , старата уредба като дек, ТВ и ДВД не търся HI-FI ефекти , а на силният и чист бас т.е. търся стерео система 2+1.Системката ще я ползвам в 16м2 стая /къща/ и обичам да троша "джамове".

Накратко ако не сте ме разбрали Smile

1300лв бюджет
стая 16м2
множество аудио източници
търси се сила на баса и на музиката , а не разни ефекти
комбинация 2 трилентови колони и буфер/поради ограниченото пространство и наличието на друг хардware
нямам нужните знания по електроника и търпение за система DIY/дано не се обидите колеги/

Какво ще кажете за http://www.dekom.bg/?page=product_detai ... 0a682141a8 + някакъв усилвател?

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#2 Мнение от Marian Lozev »

:D Хората, които могат да сътворят система без аудио ефекти (предполагам искаш да кажеш сцена и т.н. благини на аудиото)
да трошат "джамове" и прочие са на адрес www.bgaudioclub.org :wink:

Edit: Ако знаеше поне малко какво е аудиофил нямаше да се налага да пиша горните редове , и поне в блиските 5/10 години не казвай че си голям , малък или среден аудиофил :twisted: .
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

rado00

#3 Мнение от rado00 »

Marian Lozev написа::D Хората, които могат да сътворят система без аудио ефекти (предполагам искаш да кажеш сцена и т.н. благини на аудиото)
да трошат "джамове" и прочие са на адрес www.bgaudioclub.org :wink:

Edit: Ако знаеше поне малко какво е аудиофил нямаше да се налага да пиша горните редове , и поне в блиските 5/10 години не казвай че си голям , малък или среден аудиофил :twisted: .
И в близките 50/100 години няма да се нарека аудиофил .Аз харесвам бруталния стил , нещо като чистите американски мускули и японските им свръх технологични конкуренти.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Go6kovd написа:...обичам да троша "джамове".
Не е ли по-лесно да ги строшиш с едно паве?

Сега по-сериозно. Събуферът или както ти го наричаш "буфер" е компонент от домашното кино.
При наличието на достатъчно качествени стерео тонколони той е излишен.
Що се касае за останалото, Вегите са добър избор - ще вдигнат достатъчно шум. За усилвател не е необходимо да се обръщаш към последните китайски "технологии", в отдел Продажби има достатъчно предложения на стари и изпитани модели.
Успех.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Goro »

Румен ми взе думите от устата. Вегите са най-подходящи за твоите изисквания и влизат в този бюджет.
五郎

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост