Тонколони VERMONA,някой помни ли ги

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
usilvatel

Тонколони VERMONA,някой помни ли ги

#1 Мнение от usilvatel »

Работя с колони VERMONА 2по12",но с нови високоговорители.Сега съм намерил кутии VERMONA 2по15".Моля ви за мнение.Може би от носталгия си мисля,че тези колони звучаха страхотно/то тогава други нямаше/.Става въпрос за озвучаване на мероприятия със 100-150 човека

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#2 Мнение от lusi »

Работил съм с микрофонния /Н/ и басовия/В/ вариант.По- късно пуснаха и по - нова модификация- тези с по два говорителя в колона.
Тогава ги сравнявахме с "регентите" и звучаха доста по-твърдо.
Общо взето дуракоустойчива техника и идеално става за озвучаване на такива мероприятия, но не и за дискотеки.Визирам тонколоните.

usilvatel

#3 Мнение от usilvatel »

А спомняш ли си дали са били с басови или широколентови високоговорители,защото РЕГЕНТ са с широколентови.

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#4 Мнение от lusi »

По-новите модели бяха с два широколентови говорителя в колона.
Не съм виждал всички модели от тях.Възможно е да е имало разделяне и при тях по предназначение.Старите вермони са с двулентови колони.

usilvatel

#5 Мнение от usilvatel »

Абе ще ги взема,защото знам поне че са много здрави,пък после ще мисля какво да сложа в тях

pepi01

#6 Мнение от pepi01 »

usilvatel написа:Абе ще ги взема,защото знам поне че са много здрави,пък после ще мисля какво да сложа в тях
:) :) Е, доста хора ще си спомнят за :Вермона, Регент: , и РФТ: Пазя 1 напълно ориг. говорител, 15" Почти всички 12 и 15" ,са широколентови, но бяха среноме, за което днешните :Натрапници от Изтока, трудно ще се доберат. мод. L3402 15в./8ом. конусен в закрит корпус , 15":L3702: 50ва./8. Известен като нески : петдесетак: солиден алум. баскет , лят кобалтов магнит, беше доста добър за глас и китара. А опитите този модел да се направи бас, спроред мен са си провал. Кутиите пък са проектирани, най вече за събрания. благодаря за търпението.

pepi01

#8 Мнение от pepi01 »

Audiomaster написа:
biliar написа: :) Е, доста хора ще си спомнят за :Вермона, Регент: , и РФТ: Пазя 1 напълно ориг. говорител, 15" Почти всички 12 и 15" ,са широколентови, но бяха среноме, за което днешните :Натрапници от Изтока, трудно ще се доберат. мод. L3402 15в./8ом. конусен в закрит корпус , 15":L3702: 50ва./8. Известен като нески : петдесетак: солиден алум. баскет , лят кобалтов магнит, беше доста добър за глас и китара. А опитите този модел да се направи бас, спроред мен са си провал. Кутиите пък са проектирани, най вече за събрания. благодаря за търпението.
Аз пък пазя поне 4 бр. 15" с кобалтовите магнитни системи, около 10-на от 12" кой среда, кой широколентов. И да ти кажа, не мисля, че от 15" не може да се изкара бас, дава си го, но иска доста сериозна намеса още, за да стане по-добър. Особено за домашни пък са супер, след модване, естествено. Чудесен ОБ дравер може да стане от него.
Е ,с толкова говорители може и цял раздел форума, пък и защо не ретро нет магазин да отвориш. То трябва бая място да съберат тия говорители, пък вероятно имаш и още. Радващо е, че млади хора ценят старата техника. Сега трептилката, пък и цялото решение, на баскета са проектирани за широка лента. При смяна на гънката, хода се увеличава но малката площ на трептил. неможе да го понесе, и обикнов. се кърти, или се къса с времето и то точно до мембраната.Промяна жарактеристиката, отнема главните качества на модела:добра чувствителност,чист звук. Провери в галерия ГДР, замод:RFT L3000 12,5w 6om. Ако нямаш, ще ти пратя снимчица, но само на баскета, произв.1966г. Благодаря

pepi01

#10 Мнение от pepi01 »

Моля спазвайте правилата на форума! В случая - т.6

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта