помощ за гънки на говорители

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

помощ за гънки на говорители

#1 Мнение от radotin »

здравеите някои можели да ми каже къде в Пернишко мога да намеря гънки за говорители имам два броя паинер 12 инча и един 6 инча до скоро бяха в колата на един приятел и гънките явно са изгорели от слънцето защото буквално се разпадат и тои ми ги подари.Работата не ми позволява да пътувам затова ако има наоколо ще ги сменя ако ли не ги хвърлям.Аз съм от Радомир и ще се радвам ако някои ми помогне с инфо.
ПС.гънките са от нещо като гума.

Аватар
muhaha
чете и пита
чете и пита
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 12:00 am
Местоположение: Белозем
Обратна връзка:

#2 Мнение от muhaha »

освен да разпиташ в перник иначе по куриер може да ги пратиш на някой да ти ги оправи ама ще ти дойде много скъпо едни съвет не ги хвърляй продай ги на някой все ще вземеш 30 40 лева.

mitko_dd
чете и пита
чете и пита
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 1:00 am
Местоположение: Кюстендил-София
Обратна връзка:

#3 Мнение от mitko_dd »

какъв модел са 12 ичовите говорители???
на мен ми трябват такива може да ги спазариме на някаква цена :)
Димитър Моралийски
Кюстендил-София

Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

#4 Мнение от radotin »

mitko_dd написа:какъв модел са 12 ичовите говорители???
на мен ми трябват такива може да ги спазариме на някаква цена :)
Сори не се продават вече.Намерих един познат които ще ми донесе гънки от София.
Последно промяна от radotin на Чет Мар 13, 2008 6:17 pm, променено общо 1 път.

mitko_dd
чете и пита
чете и пита
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 1:00 am
Местоположение: Кюстендил-София
Обратна връзка:

#5 Мнение от mitko_dd »

ок ако размислиш пиши лс
Димитър Моралийски
Кюстендил-София

Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

#6 Мнение от radotin »

извинявам се за тъпия въпрос но във темите са споменати доста видове лепила за говорители а аз не видях нищо конкретно за гънки.Та кое лепило бихте исползвали вие в случаи като моя? защото гънките ще ги имам до два дена и искам да купя подходящо лепило.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от toroid »

Просто не е за вярване 8O Ти нямаш представа от лепила а си тръгнал да правиш толкова финни неща като смяна на гофри сам?!?!?.Пипал ли си такива неща до сега?Знаеш ли как да центроваш правилно мембраната и шпулата във въздушната междина?Както и да е.За избор на лепило ти е необходимо да знаеш вида и материала на гофрите.Същото се отнася и до мембраната.А дали ще лепиш в/у остатък от старата гофра или ще я изтържеш също е важно!В зависимост от уменията ти трябва да избереш бързо съхнещо или по-бавно съхнещо лепило но с достатъчно еластични свойства!

Аватар
radotin
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 1:00 am
Местоположение: радомир
Обратна връзка:

#8 Мнение от radotin »

toroid написа:Просто не е за вярване 8O Ти нямаш представа от лепила а си тръгнал да правиш толкова финни неща като смяна на гофри сам?!?!?.Пипал ли си такива неща до сега?Знаеш ли как да центроваш правилно мембраната и шпулата във въздушната междина?Както и да е.За избор на лепило ти е необходимо да знаеш вида и материала на гофрите.Същото се отнася и до мембраната.А дали ще лепиш в/у остатък от старата гофра или ще я изтържеш също е важно!В зависимост от уменията ти трябва да избереш бързо съхнещо или по-бавно съхнещо лепило но с достатъчно еластични свойства!
Първо ДА пипал съм такива "неща" а наи добра центровка съм постигал със лента от фото апарат.Новата гофра е гумена а мембраната от хартия старата гофра я изстъргах и исках да знам дали има по добро лепило от това което ползвам то е хелмтекс.Това че питам кое е по добро не значи че нямам никаква идея какво правя. :roll:

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от toroid »

Имаш ЛС

pepi01

#10 Мнение от pepi01 »

toroid написа:Имаш ЛС
Последно промяна от pepi01 на Чет Апр 02, 2009 8:38 pm, променено общо 1 път.

pepi01

гънки

#12 Мнение от pepi01 »

Audiomaster написа:
radotin написа:....Новата гофра е гумена ...
За 12" ли имаш предвид? Има ли възможност за доставка на всякакви гумени гофри, но точно гумени и то от бутилкаучукова гума, не пенополиуретанови?

Някой знае ли нещо по въпроса за гумени гофри?
Текстилни с промазка си правя и сам...
Как да ти свърша работа? далече е Бургас.Зада сменя 12" гумена гънка, сеналага да купувам цяла мембрана, дето не струва много, но в Пловдив не се намира по добро засега. Зле съм с химията, човек не бива да разбира от всичко. Все пак съм с ъс задоволителни впечатл. от саостоят. гънки, но намирам само от микропорест материал, сив на цвят. На вид е слаба , но издържа3 до5 г. интензивна работа. Имам доверен човек, който ми праща при нужда.Може да го помоля, да прати ина теб. Цената не е висока.\ще ти звънна скоро, а ако желаеш, пиши на Ел. поща, да не пълним форума. Благодаря.

Аватар
ivanzac
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#14 Мнение от ivanzac »

Може ли някой да даде координати в София, където подменят гънки на говорители?

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта