Коментар?

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

Коментар?

#1 Мнение от EvergreeN »

Здравейте!!! Замислил съм един проект от доста време работя по въпроса, като се старах да не задавам въпрости, като мога всичката информация, която ми е нужна да я намеря тук.И сега мисля, че вече съм готов, но ми се искаше да видите какво съм замислил и да го коментирате за доизчистване на грешките ако съм допуснал такива:)
Конструкцията ще е фазоинвертор.Говорителите, които съм подбрал за бюджетния ми проект са Фрс 8 М на 8 ома и ТВМ 188 05 пак на 8 ома.За твм-а получената кутийка е следната: 46 литра с настройка на фазоинвертоа 37,01 Хц , като диаметьра е 8,20 см дължина 19,07 см.
За фрс-а съм предвидил затворен обем от 1 литьр.
Мисля да ги отрежа на 1000 Хц 12 децибела на октава.Знам ,че благодарение на фрс-а ще е по-добре да го резна по-надолу за да го изполавам по-пьлноценно ,но тогава ми се оскьпява филтьра, а както казах проекта е бюджетен.
Относно филтрите ми се получи голямо обьркване.Пьрво докато намеря подходящата програма, с която да ги сметна понеже тук видях че доста програми са непрепорьчителни а и в краина сметка симулацията не може да ти даде максимално точен резултат.Така ,че заложих на това, което ми показва калкулаторьт приложен в WinIsd.
Предвидил сьм и Л-пад за Фрс-а, но още се чудя дали да го слагам,понеже на колоните ще се слуша предимно вокално инструментална музика и си мисля ,че ще е хубаво нивото на високите и средите да е по-високо.Може и да греша:)

С нетърпение очаквам коментари благодаря предварително , за което!!!
Последно промяна от EvergreeN на Пет Фев 15, 2008 11:48 pm, променено общо 1 път.

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от Zlatan Kitanov »

Без да съм от изявените, смятам, че честотата на настройка на фазоинвертора е твърде висока за този говорител, а обемът на кутията - твърде голям. Рискуваш да получиш големи групови закъснения.

Аватар
lelemale13
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Дек 30, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от lelemale13 »

Май по големия проблем ще са средите като го гледам този 188 е подобен на ARN 266 купола е обърнат и сигурни средите ще са доста зле. По добре го отрежи ниско както трябва или най-добре си избери друг говорител например WS17E и тогава май ще можеш да ползваш ФРС8 без М които май звучи по добре.

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#4 Мнение от EvergreeN »

Не ме разбирайте погрешно, всяко градивно мнение е ценно за мен!
Съжелявам за неточните данни , но не съм компютърът на който са измерениете параметри , с които правих симулациите.Исках да изтискам максималното от този говорител и по спомени на 40,58 Хц мисля беше при 0 Дб слизаше в този обем макар , че заради тази настроика има пик от 2 дб мисля бе6е в областта между 60-70 хц, което е недостатък за сметка на по-ниското слизане.А за груповите закъснения мисля 4е при 40 хц са 12-13 м/с , което е на границата според мен.
Ако можете да предлойите конкретни корекции в стоиности отворен съм за предложения:)
Все пак точно за това съм пуснал темата.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост