За известните в миналото "ПОЛСКИ" тонколони

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
danipro
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#31 Мнение от danipro »

Ivan Rachev написа:
danipro написа:бла , бла ,бла
... :lol: като цяло си много объркан и това е отразено в ранга ти . Потърси из по-старите теми , поствал съм студия с хорни , самия аз притежавам такова и имам издаден албум мастериран на хорни . :lol: :wink:
Познавам всички озвучители без изключение , страхувам се , че за теб не съм чувал :( . Аз самия организирам концерти и от 1995 имам над 130 , всичките до един с минимален бюджет от 50 000 евро .
Това дето в казармата са ти давали да си играеш с инструментите е много яко , но уви няма никакво значение тук , докато не запишеш и продадеш нещо твое :wink:
Това което пишеш има значение само от комерсиална гледна точка!Не съм убеден ,че тези "аудиофили",които не са чували на живо инструмент,могат да преценят със слуха си кое е истина и кое не е!!!???Аз многократно съм подчертавал въпроса"А ти от къде знаеш че така трябва да се чува, а не иначе?...Значи те не знаят как трябва да се чува!?Какво мнение искаме тогава от такива хора?А това че няма практика да се правят студиа с "хорни",не значи че няма изключения!Ако ти твърдиш ,че няма значение слушането на "жив"инструмент за аудиофила...много съжалявам ,но значи че всичко при теб е комерсиално и няма нищо общо с ВЕРНИЯ звук!!
Аз не знам ,но ти имаш ли музикално образование,тонрежисъор ли си,само с идеи(и пари де) ли си правил студио с хорни или си "режисирал"нещо в това студио?
За сега не съм чул някой слушал хорни, да твърди че са верни!Когато удари каса да е каса когато е чинел да е чинел...при тях не е така!Едно не мога да успорвам-перфектната пространствена х-ка на тези колони,все пак те нямат два ,три говоритела и филтри,внасящи своите фазови изкривявания!
Тези "рупори" ,които се настройват като дължина и други,работят само на настроената честота,само там са ефективни!Т.е.имаме повдигане на н'яква честота за сметка на друга,която не може да въспроизведе самият широколентов говорител със същата амплитуда!Пускайки вобулиран звук от хорна,има ясни падове и завишения в АЧХ дори при моя,според Вас не трениран слух!А за "тренировките" също не съм съгласен,когато не е вярно то не е!Да ,мога да "свикна" с този звук, ама не изкам поне за сега!Всеки може да свикне и с "дръжкофон",но не това е идеята!!
Много ми се изка,тук в този форум,да пишат всички ,които "мислят" че звука на хорните е верен(според тях)!За верен звук все пак трябва да кажем,че се приема звука на "живия "инструмент,а не каквото сме "свикнали"да слушаме?!Защо като "сме" фенове на рупорите ,не слушаме грамофони с фуния,а слагаме RIAA корекция и ползваме грамофони и шасита от най-висок клас...?
С уважение поздрави!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#32 Мнение от Nanko Rusev »

danipro написа:..
Много ми се изка,тук в този форум,да пишат всички ,които "мислят" че звука на хорните е верен(според тях)!За верен звук все пак трябва да кажем,че се приема звука на "живия "инструмент,а не каквото сме "свикнали"да слушаме?!...
Готов съм да се обзаложа, че система ми пресъздава звука много по-вярно от твоята. :D И го мисля без кавички!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Ivan Rachev »

:D разбирам колко много ти е тъпо , както и на всички останали които до скоро не бяха чували за хорните , за големите сингъл енд стъпала работещи в клас А , за среброто като проводник , за използването на скъпи материали при конструирането на говорители , за думи като пермендюр и хистерезис ...Но свиквай , времето на неинформираните на некадърните и мързеливите в българското и световното аудио изтече . На сцената ще останат само истинските конструктори и аудиофили , всички останали ще бъдат измити от хорния Доместос :D .Трябва наистина да си уникално тъпо парче за да не цъкнеш в нета и да не видиш как стоят нещата , особена в про-аудиото ако в хай-енд все още има изключения в озвучаването няма фирма на която големия модел да не е изцяло хорен . Познавам много аудиофили и всичките до един ходят редовно на концерти както и самия аз , никога не съм казвал , че това не е важно а точно обратното , запиши си :wink: Не помня да си бил у нас затова ще те помоля да не коментираш как свирят хорните :D . Нямам музикално образование , но явно това не ми пречи да издаваам и продавам собствена музика :lol: :wink: ако искаш да продължим спора в студиото докото пием бира и слушаме как се чуват чинелите 0889626590 , ако ли не изчезни от там от където се появи .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта