Cerwin-Vega VE-12F качество/цена

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от Nanko Rusev »

На автора на темата. Готов си да заделиш гледам поне 1500 лева за усилвател и колони. Препоръчвам ти, вместо да питаш "Това добро ли е?" да си поставиш въпроса от рода на "имам .... стая, слушам .... музика и искам .... сила, какви колони и усилвател да взема до .... лева".

За компютъра, погледни и Mac Mini.

foggi написа:Щом ще слушаш от PC значи нещата са по непретенциозни да разбирам. ...
Аз слушам на компютър, това значи ли че съм непретенциозен?
Доколкото знам във форума, от компютър още слушат поне:

Иван Рачев, Сашо Ташов, Борислав Станков, Ангел DIY - всички те са с изключително добри системи.

От доста време повтарям, това че компютъра е източник може би е недостатък, ама до колко?

Извинявам се ако по-нагоре съм объркал и някой не слуша на компютър. Надявам се, че никой няма да ми се сърди, за това, че му цитирам името. Извинявам се и на автора на темата, че разводнявам.

Поздрави,
Нанко

chforklan

Да безшумността е определяща

#17 Мнение от chforklan »

antonix написа:Zoro_bs
човек, не се пускай по търговските спирали.
Първо ще ти кажа за PC-то. Работя в тая сфера и ми имай доверие. За дъната...не се напъвай за марка , а гледай да е с хубави кондензатори.......щото за да ти е кеф, ще трябва да изхвърлиш всички вентилаторчета, и ако е с кофти кондери ще си сменяш дъното след 6 месеца. Вече има големи пасивни охладители с фреонови тръби.
Вместо изгъзена кутия си купи най-скъпото безвентилаторно захранване, което е по джоба ти . Ако наистина ще правиш домашен компютър за домашен театър, то да знаеш, че това не може да е геймърска машина и екстрите ти не трябва да са мегахерци и мегабайти....а безшумност. По-добре външна звукова карта със SPDIF. Ресивърче 5+1 по избор и колонки .........сам си ги правиш с хубави говорители ,а за модел-разгледай форума.
Може би тук не е точния сайт за hardware. Просто посочих източника с примерна конфигурация която не смятам за геймърска и мисля за оптимална като параметри.
Да за такъв тип PC безшумността е от водещо значение.
Относно кутията е на добра цена за класа си. Голяма е но това е добре за охлаждането на елементите и събира ATX дъна и захранвания. Могат да се направят естестввено и някой подобрения към нея.
Безвентилаторните добри захранвания са бая скъпички.
Дъното на J&W изглежда добре и е с 100% Solid Capacitors http://www.jwele.com/motherboard_detail.php?95. Втория PCI-E е излишен за целта но това е положението.
Благодаря за коментара

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Angel Gekov »

Няколко години слушах Vega V-15F, в т.ч. и с лампов усилвател, и съм с добри впечатления от тях (като за фабрични колони, от относително нисък ценови клас). За мен, ако на човек не му се занимава с DIY-проекти, и няма високи изисквания, Вегите са едно приемливо решение.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта