Избор на колони за вкъщи

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
break

Избор на колони за вкъщи

#1 Мнение от break »

Решил съм да си взема две колони, качествени откъм саунд, тъй като са ми за вкъщи.

В момента съм се спрял на два варианта, това:
Изображение
http://www.thomann.de/gb/mackie_c300.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

и това:
Изображение
http://www.thomann.de/gb/alesis_m1_active_620.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Слушал съм макитата на открито и останах мн. доволен, другите ми ги препоръчаха, но не съм толкова навътре в нещата за да преценя + това ми трябват за вкъщи.

Благодаря предварително!
Последно промяна от break на Сря Юни 17, 2009 10:32 am, променено общо 1 път.

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#2 Мнение от Audiomaster »

Профи ОТ за вкъщи не те съветвам да купуваш.
И защо от Томан? Да не живееш в Германия?
Не си попълнил местожителство.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

break

Re: Избор на колони за вкъщи

#3 Мнение от break »

Ако ми дадеш алтернатива на Томан от България със същата цена, бих я използвал, но съм 100% сигурен, че такава няма да има. Изобщо, като цена мисля, че е най-удачният вариант, пък и бързо пристигат нещата.

"Профи ОТ за вкъщи не те съветвам да купуваш.", може ли да обясниш по-подробно, тъй като така не разбирам нищо..

Поздрави! :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#4 Мнение от Nanko Rusev »

break написа:Ако ми дадеш алтернатива на Томан от България със същата цена, бих я използвал, но съм 100% сигурен, че такава няма да има. Изобщо, като цена мисля, че е най-удачният вариант, пък и бързо пристигат нещата.

"Профи ОТ за вкъщи не те съветвам да купуваш.", може ли да обясниш по-подробно, тъй като така не разбирам нищо..

Поздрави! :)
Колко струват тези, които си харесал? Аз съм сигурен че има по-добри ...
Също какъв усилвател и източник ще ползваш, имаш ли ги вече?

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#5 Мнение от Ivo_Hristev »

Приеми следващото като приятелски съвет:
Забрави каквото знаеш. Почети малко по форума и изгради концепцията си наново.

break

Re: Избор на колони за вкъщи

#6 Мнение от break »

Макитата струват по 235 евро едната, за момента съм се спрял на тях(но мисля, че ще са ми прекалено силни за вкъщи..), като доставката излиза 30 евро и за 2те. Тоест общо са точно 500 евро + доставката, на тази цена и да сънувам в БГ няма да ги намеря..
Държа много на чист и кристален звук, не разбирам от колони, но виждам, че е трудно и да ме посъветват нещо хората, тъй като не на едно място питам вече.. Не ми стана ясно защо не трябва да си взимам ПРОфи за вкъщи, в смисъл нещо губя ли или какво?

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#7 Мнение от Dimitar Atanasov »

Най-вероятно губиш чистия и кристален звук, имайки предвид, че профи-техниката има една камара други изисквания, които в повечето случай е от по-голямо значение.

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#8 Мнение от mano »

break,

ако очакваш тука (в този форум) да получиш съвет от рода : "иди в този и този магазин, там има този и този модел струват толкова пари и са най-добрите" не си познал, никой тук не е консултант-продажби в някоя фирма за да следи по цял ден коя марка какви тонколони е извадила за да може горещо да ти препоръча "най-новата иновация на xxxxx" в света на аудиото.

Концепцията на хората в сайта е : do it yourself, като всяка тонколона е уникална, и е правена/настройвана за конкретен тип помещение, конкретен тип музика. Просто за цената която ще дадеш за DYI колони ще получиш в пъти повече отколкото купешките такива.

За профи озвучаването, то не е за у вас. Ти може да си го купиш, може даже да си доволен, но въпреки това когато колоните са правени за точно твоя вкус и помещение, нещата ще са много много по-добри.

изборът си е само твой(и на твоите уши)
Последно промяна от mano на Сря Юни 17, 2009 3:04 pm, променено общо 1 път.

break

Re: Избор на колони за вкъщи

#9 Мнение от break »

Благодаря за изчерпателното мнение! :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#10 Мнение от Nanko Rusev »

1100 лева. Има какво да си купиш за тези пари! Не ми отговори имаш ли друга техника, каква и ако не - общо колко пари ще заделиш?

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#11 Мнение от Audiomaster »

Ами ще се опитам да ти отговоря защо не е добре да си вземеш профи за у вас. Първо, повечето професионални озвучителни тела са разчетени да работят при по-голяма мощност, отколкото домашните, създавайки при това доста голямо звуково налягане. Казвам повечето, понеже на пазара има и псевдо профи, които само имитират истинкси професионалните.
Второ - пак повечето профи ОТ не могат да ти направят качествен и реален саунд на ниски нива, не са много и фирмите, които могат да се похвалят с достатъчно достъпни за джоба профи озвучителни тела, повечето от добре звучащите модели са доста по-скъпи. Както се вижда, второто е свързано с първото.
Трето - точно драйверите на Mackie са едни от най-честите гости в ателието ми, от което би трябвало да си направи човек дадени изводи. Не че не свирят добре, но има и къде по-добри на звук от тях.
Четвърто - пластмасата не е подходящ материал за кутии за ОТ, много са малко добре свирещи ОТ с корпус от пластамса и Mackie не са точно от тях, освен ако не си музикант и не ти се налага често да ги мъкнеш насам-натам.
Има и още причини да не си купуваш профи ОТ за дома, като изкушението да ги надуваш яко и да си имаш чести гости от местното РПУ, например.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

break

Re: Избор на колони за вкъщи

#12 Мнение от break »

Nanko Rusev написа:1100 лева. Има какво да си купиш за тези пари! Не ми отговори имаш ли друга техника, каква и ако не - общо колко пари ще заделиш?
Имам плеари и миксер, за това си търся и активни колони за да съм максимално оптимизиран откъм техника, тоест без усилватели и т.н.
Audiomaster, сега като ми разясни определено разбирам защо не трябва да си взимам такава техника за вкъщи :) Най-много ме притесни факта, че на ниски честоти неможе да изкарат качествен звук.., направил съм си среща с приятел на мой познат, който ще ми направи предложение, като веднага щом събера повечко информация ще я изложа тук за да си изкажете вашето мнение, ако желаете.

Поздрави! :)

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на колони за вкъщи

#13 Мнение от Dimitar Atanasov »

Ставаше дума че на ниски нива не е добър звука, за честотите не знам....

От друга страна защо мислиш че липсата на усилвател е в някаква степен оптимизация. То все пак има усилвател в колоните, който най-вероятно не е нещо особено (сперед мен е някоя интегралка, относително държелива на мощност) или в най добрия случай е транзисторно стъпало клас B. Предполагам доста домашни усилватели ще извадят по-добър звук.

Друг аспект на нещата какво предпочита човек - много дълги интерконекти до активните колони или относително къси до усилвателя и после дълъг колонен кабел до колоната. Моето мнение е, че втория вариант е за предпочитане, поне що се отнася до качеството на звука. Иначе като минимум трябва да се използват балансирани кабели, с всичките им предимства и недостатъци.

Не ми е ясно каква е ролята на миксера тука, освен ако няма опити за DJ-стване. Той със сигурност вкарва доста повече отколкото човек очаква.

И пак ако може да изясниш каква ще ти е концепцията, или както каза Иво Христев, осмисли я.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост