избор на тонколони

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
warlord
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от warlord »

Имаш истинска ресийвърна класика. Имат страхотен звук тези машинки.
Най-добре се стиковат с колони от техните години (края на 70-те).
Аз бих те посъветвал да потърсиш запазени Revox, Acoustic Research, Pioneer, Marantz, Dual... за 500лв ще вземеш някой тогавашен топмодел.
За малките Дали, нищо не мога да кажа, понеже не съм ги чувал, но
може и да са добро решение за парите си... ако държиш на нови обърни внимание и на малките Tannoy.
If you want something done, Do It Yourself!!!

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: избор на тонколони

#3 Мнение от Nikolay Savov »

Здравей Тодоре,
Попълни местожителството си!

Най-важното е да кажеш какво звучене ти допада най-много ,за да те насочат колегите в правилна посока.
Начинът да живееш е да не правиш нищо, действайки, а да правиш всичко, бидейки. Лао Дзъ

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#5 Мнение от Boqn Nikolov »

Davis Acoustics KVK4 :)
Слушах ги в един приятел,който живее в Гърция,закупил ги за 310 евро.Силно бях впечатлен от звученито им :) Няма нищо общо с Jamo-тата,Eltax-сите и другите комерсиални марки.Много стегнато звучене,нямаго размазания бас на Jamo и неясният звук на Eltax,без окраски-малко във високите,но и усилвателя беше някакъв старичак Technics.Произвеждат ги във Франция и поне в Атина им дават 3 години гаранция.
Из българските сайтове ги гледах около 600 лева,но не си спомням кой точно,ще потърся :)
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Boqn Nikolov написа:Davis Acoustics KVK4 :)
Слушах ги в един приятел,който живее в Гърция,закупил ги за 310 евро.
KVK4 e система за домашно кино.

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#7 Мнение от Emo_Baltov »

Имаш такава машинка 8O . Това е уникално, много добър ресийвър голямо попадение е,че го имаш. А за колони щом слушаш разнообразна музика най-добре е да идеш в магазина с твой диск и да чуеш няколко вида колони. Зависи също на какво наблягаш в слушането на музика. Но според мен нови не си взимай. Или ако си взимаш нови препоръчвам ти "Визатон"(Магазина в безистена на пиротска). Даже там можеш да си поръчаш колони и ще ти ги направят добре. Предполагам, ако се уговориш предварително с човека който е там може да идеш с твоя ресийвър да пробваш различни видове колони. Иначе да знаеш, че машинката ти не е шега работа никога не го продавай :wink: Ето ти още инфо за него http://www.audio-extasa.eu/marantz-mode ... p-370.html

Аватар
neutravlad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 12:00 am
Местоположение: Чикаго / Благоевград
Обратна връзка:

#9 Мнение от neutravlad »

А защо не си направиш едни хорни? Аз съм с Фостекс 166Е с кита от Мадисаунд и звучат неописуемо! А пък народната и електронната музика свирят супер - Райна Кабаиванска влиза в стаята ми всеки път :) А Орбитал ме отнасят надалеч... Също така всичко друго звучи прекрасно. И аз не слушам чалга и кънтри.
Хвани попрочети малко форума. Има проекти за хорни или ТЛ за твойта цена. Като си ги направиш сам ще имаш по-голямо удоволствие, хем ще звучат добре, хем сам ще си ги направиш 8)
Има един кит с фостекс 206, препоръчаната хорна в раздел Продажби, но не знам как звучи. Имаше мнение някъде, че е харчене на материал, но все пак влиза в твойта цена.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nanko Rusev »

Кита който продавам с финиш може да влезе в 500-те лева, ако си го прави сам, но не мисля че ще влезе в понятието "компактни" (макар и за мен да са такива) :D

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#11 Мнение от Emo_Baltov »

Хорните са също добро решение. Може би за тези пари ще се чуват по добре от всяка купешка тонколона. Попрочети форума в раздел озвучителни тела и сам реши. (И аз мислех да си купувам колони но реших да си направя хорни, другия месец купувам маТряла) :lol: :wink:

Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

#13 Мнение от ivodjima »

Слушането му е майката приятелю

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта