Избор на система за домашно кино

Премахнати теми.
Темите се самоизтриват ако в тях не е било писано 7 Дни.
Съобщение
Автор
Matrix
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 8:48 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Избор на система за домашно кино

#1 Мнение от Matrix »

Здравейте, от доста време мисля да си купя някаква хубава система за домашно кино.
Искам да уточня че ще се ползва само и единствено от компютър, за слушане на музика, ФИЛМИ НЕ ГЛЕДАМ.
Някой има ли въпросната система:
Pioneer MCS-737
по-какво се различава от тази серия (като единствена разлика аз намирам само това че е с безжично свързване):
Pioneer MCS-838
Тук имам още един въпрос:
При безжичното свързване има ли спад в качеството. Кое е най-удачно да избера. Ще се ползва в стая и ако няма друга разлика в мощността мисля да икономисам тези 400лв. разлика.
Ще се радвам и на други предложения в ценови клас до 1000лв. Искам да взема нещо наистина добро, което да ползвам дълги години. В момента съм с този буфер:
Като сила ми е абсолютно достатъчен (дори и бас-а), дори не мога да го усиля както трябва, понеже стаята е 15тина кв.
Просто искам по-високо качество. Предполагам че това става с повече на брой говорители (в т.ч. и повече тела). Искам да питам нещо за 7.1 системите някой може ли да препоръча нещо.
Другото което ме спря на pioneer системата е караоке функцията. Някой може ли да ми обясни какво точно представлява. И друго ако си купя каква да е система мога ли да сложа микрофон на който да пея, понеже са ми казвали че колоните трябва да се специални за да се пее на тях, (не че неможело на всики - инцидентно да се ползва, но по принцип се ползвали специални) но незнам това сериозно ли е или са ма впрегнали за слушател.
Какво Ви е мнението за този модел, макар че не съм фен на марката и е малко над бюджета ми е, но ми е интересно това 9.1 реално ли е или софтуерно от самия плеър. Понеже както казах се системата ще се ползва от лаптоп.
LG BH9530TW
Ще се радвам и на други предложения, за някоя добра система на Samsung или нещо друго?
Не ми разрешаваше да ползвам линк-ове за да представя техн. описание на техниката на която съм се спрял. Ще се радвам на мнение :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на система за домашно кино

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Тръгнал си в съвсем грешна посока! Всичко, изброено от теб е пълен кенеф!
Намери си свестен стерео усилвател и колони.
Буфери има на гарата.
По-добър звук става с по-малко на брой говорители (много от хората тук слушаме само на 2 говорителя - не на канал, а общо са 2).
Безжичната връзка не се използва даже и за мишка от сериозните геймъри, камо ли за звук.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на система за домашно кино

#3 Мнение от Dimitar Atanasov »

Система за домашно кино !!! след като няма да се гледат филми???

Според мен първо трябва да се тръгне от лаптопа. Как ще излиза звука от него? През слушалките, USB, или някакъв друг начин.

Иначе наистина един стерео усилвател с едни колони (2) с възможно по-малко говорители.

Matrix
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 8:48 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на система за домашно кино

#4 Мнение от Matrix »

Колега знам че разбирате много повече от мен, малко тъпо ще звучи ако те попитам би ли се обосновал. От къде мога малко инфи за да си дигна нивото... Например тук в форума има ли някакви "важни теми" с които малко да влезна в час, или поне някакъв линк да се позачета малко. Знам че сигурно ще ме посъветвате да не се занимавам и че не е за мен...
Тогава бихте ли ме посъветвали какво по точно да гледам и да ми пратите някой линк който да разгледам какво ми е необходимо бюджета ми е 700-800лв. до 1000 макс.
Ами спрях се на системата колега защото е готова и няма сам да търся и свързвам. Нямам си понятие от омо-ве. За една система мога да се ориентирам единствено от ватовете и ценовия клас. С една дума аматьор съм. Бил съм на рожден ден при приятел доста отдавна имаха система за домашно кино самсунг и то мисля че беше с безжични колони (не че е от значение де) ами вадеше много хубав звук, музиката идваше от всякаде и звука беше хем силен хем мек и приятен. Баса беше точно толкова колкото трябва, такъв един мазничък, незнам как да се изразя, може сега като го четете да Ви е малко смешно описанието но определено много ми хареса товава и си казах един ден като посабера парички ще си купя едно такова и аз. За това главно гледам системите за домашно кино. Ще се ползва чисто любителски, хареса ми и тази караоке функция, ама за нея както казах и по-горе нищо не намирам и в youtube та исках да събера малко повече информация.
Ами да голега за сега с logitech-a който ползвам в момента звука излиза от порта за слушалките.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на система за домашно кино

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

Сбъркал си форума. При регистрацията не прочете ли, че това не е форум за начинаещи?

Matrix
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 8:48 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на система за домашно кино

#6 Мнение от Matrix »

Да видях я ок, сори аз съм виновния, Вие сте този който разбира, нека все пак да остане темата, току виж някой друг може да реши да ми даде съвет. Отново Ви Благодаря :)

Публикувай отговор

Обратно към “...”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта