Numark DM2050

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Numark DM2050

#1 Мнение от icko »

Издирвам всякаква информация за този миксер, с цел ъпгрейд.
Имам въпросния миксер, обаче свири ужасно.
Приемам всякакви предложения за Мод.
Твърде много време изтърпях звука му, ама тва е,беден народ.
Търсих за сервизен мануал ама нещо не намирам такъв .

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Numark DM2050

#2 Мнение от DJ69 »

Схема едва ли ще намериш.Много ми е чудно защо мислиш, че свири ужасно.Аз лично не съм го слушал но като гледам е базиран на основата на 1050(който ползвах година) и сега още работи отлично...Вярно е че вътре не ми допадна но след замяна на операционниците(в което не видях особена разлика) замяна на кондезаторите с по-маркови и промяна в захранването..Но пак нямаше кой знай какъв напредък.Започни от захранването по оригинална та схема е с една първична намотка на трафа и за да направят двуполярно са се направили на тарикати с по един диод в права + кондезатор към маса и един в обрата пак с по 1 кондезатор и после естествено стабилизаторите на +-15В.Ако незнаеш как трябва да изглежда новата схема-кажи.После може да пуснеш малко снимки да го видим как е вътре и дали прилича на стария ми.
В заключение ще ти кажа,че съм ползвал мн марки пултове и евтини и скъпи.Ако имах пари -> Pionner 500 ( класика ) невероятен пулт.Но от тоя ценови диапазон Numarka e най-добре и на звук и особено на пиене на водки и т.н. 8O

Аватар
agopov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 18, 2005 1:00 am
Местоположение: Pyce
Обратна връзка:

#3 Мнение от agopov »

Имай предвид,че и плъзгачите не са много качествени и живота им не е дълъг. Не си струва да го пипаш...продай го и събери някой лев за по-добър. Миксери се търсят и вярвам ще намериш пазар за твоя. Аз обмислям да продам моя пулт,но все още не съм решил, защото си ми харесва страшно много,и единствено бих го заменил с някой Pioneer DJM500 или 600 :)

Аватар
Димитър Д.Димитров
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 8:36 pm
Обратна връзка:

Re: Numark DM2050

#4 Мнение от Димитър Д.Димитров »

Такъв миксер имах,и наистина е въпрос на време да се скапе crossfader-а които е преход между двата канала ... мисля че Behringher или Stanton ... са в пъти по-добри , но това е мое мнение ... Поздрави!
Мъдреците си измислят свои мисли, глупците ги разпространяват.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Numark DM2050

#5 Мнение от Marian Lozev »

Здравейте, Димитър Д.Димитров
....Numark и Behringher са в кенефната класация , но не трябва да слагаш Stanton в кенефа а до него.
Поздрави :mrgreen:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Numark DM2050

#6 Мнение от icko »

Изображение
Ето така изглежда схемата на захранването от завода,малко е късно и на лампа нишо не се вижда и не мога да кажа стойности на кондезаторите и стабилизаторите(може да има малки грешки по схемата но след 5 часа писане на протоколи толкова виждам :) )
Някакви идеи за подобрение по захранването , в момента външния източник е едно 10 волтово адапторче на 500 мА.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Numark DM2050

#7 Мнение от Stefan Stefanov »

Свестен трансформатор с отделни намотки за захранванията и без тези умножители!

Публикувай отговор

Обратно към “Миксери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта