Предусилвател за микрофон

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Предусилвател за микрофон

#1 Мнение от Evelina Milusheva »

Здравйте :)
Имам нужда от предусилвател за микрофона, вече и за вкъщи си трябва. Чувам се само на слушалки, което определено не е оферта...а за парти - да не говорим :?

Обаче, естествено, имам само нужди и никакви познания в областта...ако имате опит с някаква конкретна апаратура или схема, сипвайте :)
Имам антимикрофолитин (phonic i7100), който трябва да се върже преди евентуалния амп, мисля :) за да се усилва вече изчистения сигнал?

и мерси пердварително 8)
lyrical hardcore

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от Svetlin Iliev »

Здравей. Намерих една схема на микрофонен предусилвател. Пробвал съм я преди доста време, но има един проблем. Схемата е изпълнена с руски елементи. Ето ти я : http://www.mytempdir.com/922368
Дано ти свърши работа. Ако имаш въпроси питай. Успех

bateAz

#3 Мнение от bateAz »

Вместо КТ3107 можеш да сложиш BC559B, BC559C. Вместо КР544УД1 опитай с TL071 ( или TL072 за двата канала ). Струва ми се , че тази схема ще изисква двуполярно захранване на операционните усилватели, вероятно +/- 12 волта. На картинката не е показано, но е задължително на сложиш по 100 nF керамичен кондензатор на захранването на ОУ : пин 4 е -12 волта, пин 7 е +12 волта.
Надявам се, че си търсил предусилвател на динамичен микрофон. Тази е такава. За кондензаторен не става.

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Svetlin Iliev »

Да може и с BC559C и AD711.Схемата найстина изисква двуполярно захранване , наприумер +/-12 или 15В.От линка можеш да видиш къде е захранването : http://www.analog.com/en/prod/0,2877,AD711,00.html

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ivo_Hristev »

sylis написа:Пробвай да направиш измерването в друга стая или на открито...на терасата ли незнам,където е подходящо за целта и сравни резултатите.Така поне няма да се заблуждаваш от пиковете и спадовете в стаята.Както каза Рачев под 100 хц си мериш стаята...

Каза че го е правил

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Evelina Milusheva »

Мерси на всички отзовали се, ще разцъкам.

Мик-а е динамичен, Берингер, обаче модела не си го спомням, ам е от ефтините :?
lyrical hardcore

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#7 Мнение от bis »

BeeLee написа:......Мик-а е динамичен, Берингер, обаче модела не си го спомням, ам е от ефтините :?

Не, че има голямо значение, но най-вероятно XM1800S.........3 бр. за 70лв. - (чисто нови със държачите - в куфарче).......чупиш и хвърляш. :wink:

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Evelina Milusheva »

не, само един за 58 лева, в куфарче и с държач...обаче не се троши лесно, и то при моите експлоатационни условия :twisted:
lyrical hardcore

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#9 Мнение от bis »

:lol: Съгласен съм....имам няколко куфарчета от тях. :wink: Имах предвид, че като го изтърват не ти е жал. Случвало се е при не достатъчно затягане към държачите да паднат от стойките. А един път две деца се биеха с тях. :D само им направих забележка да не се ударят сериозно. :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта