DIY Amp vs. купен

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
FrontLoad

DIY Amp vs. купен

#1 Мнение от FrontLoad »

Споделете мнение за чути, скоро закупени усилватели? 8)
Мисля, че ще е полезно като инфо за всеки решил да се сдобие с нов амп, било то от магазин или произведен от наш майстор :D

А може да представите вашата DIY реализация, което ще бъде най по темата :wink:

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: DIY Amp vs. купен

#2 Мнение от Rusin Atanasov »

FrontLoad написа:А може да представите вашата DIY реализация, което ще бъде най по темата :wink:

За това си има тема "Моята ситема" :idea:

FrontLoad

#3 Мнение от FrontLoad »

Да просто тук иде реч за Pro усилватели за работа , а не за Home Hi-End които са съвсем различни
:D

gps

#4 Мнение от gps »

Ами виж на Audiomaster "усилвателчето"-имаше тема за него ,хем е DIY хем е профи :wink: www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums ... pic&t=3767

Аватар
jordannedev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от jordannedev »

Усилвателя на Audiomaster е направо супер и не отстъпва по нищо на купешките . Забелязал съм , че сега продаваните ампо-ве не са нищо особено гледах един обертон на скоро беше изгорял , защото вентилатора му беше се скапал , а охладителя е малък за мощността която трябва да поеме

gps

#6 Мнение от gps »

Ти какво предлагаш-радиатора да е толкова голям че когато откаже вентилатора да не се усеща :D :D Не те знам какво си гледал но обертонските стъпала са с два вентилатора-единия вкарва въздух в тунела на радиаторите а другия изкарва.Така че трябва да спрат и двата.Освен това това са единствените стъпала които съм виждал досега които след престой в метър кална вода тръгнаха и двете!Случката беше след едни миналогодишни проливни дъждове при които една дискотека беше наводнена.Бях ги отписал стъпалата-ясно ти е защо.Но след едноседмично разглобяване чистене промиване сушене и така нататък взеха че тръгнаха!Такова нещо съм виждал преди години при едно стъпало Динакорд което умишлено беше потопено в кофа с вода и не вярвах че при българско производство може да се случи.

gps

#7 Мнение от gps »

Затова ги продаваш китайските без гаранция -щото са много напреднали :wink: :D Айде стига глупости и по-скромно си хвалете стоката.Пък и който не е произвеждал стъпала трудно може да даде мнение по въпроса :wink: И да не си помислите че хваля обертонските стъпала-те вече ги спират от производство защото няма никаква печалба от тях.Така че който си купил-купил .А след това ще си купувате само и единствено китайски и пей сърце :D А аз ще ви гледам сеира :wink:

FrontLoad

#8 Мнение от FrontLoad »

Ами "ширпотребата" е навсякъде вече - made in China по поръчка на еди коя си немска/американска славна марка (за пример Biema <=> Behringer). Само смешното е че са с еднакъв външен вид, но вътре е според заявката - може и по-добре , може и по-зле. Китайският производител е гъвкав и готов да произведе всичко за малко $$$. :lol:

gps

#9 Мнение от gps »

Който не е виждал активни колони Фоник и също активни колони- ментета на Маки ...бедна му е фантазията за какво става въпрос :D а който се нагърбва да ги ремонтира вградените стъпала....жална му майка :wink: :D

FrontLoad

#10 Мнение от FrontLoad »

GreatSound
Ето темичката по въпроса 8)

gps

#12 Мнение от gps »

Че защо да ги показваш обертоните-ние сме виждали а и ти казах че излизат хората от пазара и ти предоставят поле за действие -продажба на китайски боклуци колкото искаш.........Знаеш ли колко струва китайски двукамерен хладилник в Германия?80 евро приятелю!И като се скапе след година -две просто го хвърляш.Това е идеята-евтино и некачествено :wink: :D

algi
Търговец
Търговец
Мнения: 439
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от algi »

Camco - Germany са супер но цени от 5000Евро нагоре!
Има ги един колега 2 броя.
Гого се опита да ги внася но ...

wearto

#15 Мнение от wearto »

vandal-12 канален пулт с 2х700вата усилвател :roll: -срещу

тесла disco 240h-150вата-2 броя

тонколони-stag-160вата8 ома12"+хорна

теслата направо отнесе китайския или там какъвто и да е vandal, при това не само че свири по-силно, но и като звук е по-чист и по отворен към средите и високите.

което е много странно, захранването на вандала е 680вата 8O -пък изкарва по писания 2х700вата 8O :D :D :D :D :D

според мен всички съвременни усилватели са грозна работа, теслите ги ползвам от 1000 че и повече години и си работят, без да се оплакват. другия усилвател дето го имам-dinakord-2х220вата-също е старовремски, но е истински-800вата захранване за 2х220вата на 4ома. сега правят боклуци-дори и dinakord-powermate600-пишат некакви музикални мощности 8O -2х400вата-670вата консумация-стария ми динакорд ги отнася като стой та гледай :D

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта