Избор на предусилвател в среден ценови клас...помогнете

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на предусилвател в среден ценови клас...помогнете

#16 Мнение от Kiril Kirilov »

revoxxx написа:колега,благодаря ти,но мисля да си търся пред.ус....хем да е красиво,хем да имам входове и за грамофон и всички други источници
1. Не търсиш мнение а само одобрение за направения от теб избор.
2. Искаш да е красиво с входове, а не да комутира източниците на сигнал и да регулира нивото, без да уврежда звука в сигнала...
3. Казваш, че си начинаещ (какъвто този форум не е) а игнорираш предложенията, които получаваш от участниците...
Ако си си наумил да избереш от 3-те - знай, че са пълни тояги и външният им вид и посредствената цена за краен потребител гарантират липсата на всякакви качества, които да увреждат минимално звука. Свободната воля си е твоя. Имаш информацията. Действай! ;-)

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Избор на предусилвател в среден ценови клас...помогнете

#17 Мнение от revoxxx »

Кире,така е признавам и благодаря за мнението ти.Просто не знам как ще изглежда,дали има възможност за дистанция,дали могат да се направят няколко входа,плюс грамофонните.Виждал съм красиво направени кутии от дърво или неръждаваема ламарина.Но при мен нещата са,че няма кой да се занимава да ми направи всичко това.А за предовете,които питах,знам че са дръвцета,но такива са им и парите.И все пак се замислям за кит,галетки,кутия и т.н.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на предусилвател в среден ценови клас...помогнете

#18 Мнение от EmilRachev »

revoxxx, то има кой да ти направи такова нещо, ама и цената няма да има нищо общо с тези техники, към които си се насочил.
Ако искаш нещо наистина свестно и на сносна цена си вземи този кит от Нанко и сам си го сглоби, кутии колкото искаш готови, пък може и сам да си направиш някоя.
За РИАА корекцията вече е малко по-сложно и много зависи какво качество гониш.
Ако решиш да минеш по-евтино може да вградиш в кутията някое готово изпълнение, продават се в търговската секция някои нелоши решения.
Ето например един Creek в тази обява: http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... k#p9846752 , лично съм го слушал преди време и е доста динамичен, макар да ми се струва с малко приглушен бас.
Попадал съм и на други, доста по-евтини, но определено по-свирещи решения от вградената РИАА на болшинството попадали ми интегрирани усилватели и предусилватели.
Ако си навиеш на пръста за нещо много истинско, можеш да си направиш или поръчаш да ти направят и лампова корекция...
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Избор на предусилвател в среден ценови клас...помогнете

#19 Мнение от revoxxx »

ами в момента дебна една месингова кутия в ибей и разни дефектни такива.Ако успея да се класирам,почвам да мисля и за останалата част,както и за читави кабели и чинчове за входове и изходи.Взел съм и проект за кутия от дърво от един Унисон Рисърч.След това вие ще помагате.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта