В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
madagaskar
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 8:35 am
Местоположение: ПЕРНИК
Обратна връзка:

В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#1 Мнение от madagaskar »

здравейте на всички и благодаря за прекрасния форум!!! :smt039:
много ще съм ви благодарен ако можете да ме упътите. трябва да закупя мощен усилвател, който да озвучава малки училищни събития и неща от този сорт. това, което ми предложиха от магазин динакорд е BEHRINGER EPQ2000 за 560лева. Понеже нямам никаква отправна точка не съм наясно дали спрямо тази цена не бих могъл да открия нещо по-добро или нещо с такава мощност на по-добра цена. моля ви за някаква насока към модели и марки на амплифери от този ранг и евентуално от къде могат да бъдат закупени. ще се радвам ня всякакви предложения. благодаря ви предварително и ви пожелавам всичко най-хубаво :wink:

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#2 Мнение от Vanio »

В професионалното озвучаване Behringer е мръсна дума . От този усивател неможеш да очакваш нищо хубаво , освем че не се повреждат често . В този ценови клас Phonic са по-добрите усилватели .

madagaskar
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 8:35 am
Местоположение: ПЕРНИК
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#3 Мнение от madagaskar »

Да, благодаря Ваньо, поориентиран съм сега повече, хубаво е когато чуеш мнението на някой, който знае това-онова :)
А какво ще кажете за идеята да поръчам на някой да ми сглоби нещо такова? сигурен съм че и тук във форума има хора, които умеят и разбират много. Дали няма да е по-добре и за тях, все пак лично аз предпочитам да спонсорирам сръчните и отзивчивите трудолюбци от колкото серийното производство и монополизирания пазар. Може ли да се разчита на усилвател,който е направен в домашни условия да свири и да издържа?
Всичко най-хубаво на всички! Мнека силата бъде с вас!!!

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#4 Мнение от Vanio »

Интересно . Наистина съм изненадан от факта , че никой не предлага да ти произведе усилвател толкова време .
Може би тук е мястото да споделия една история от 2006 год. , момента в който се запознах с хората от Funktion-One .
В този момент компанията имаше проект заедно с английското правителство за инсталиране на Funktion-One в английскте училищата . Целта е децата от малки да бъдат запознати с това , какво е качествен звук и да не бъдат лъгани по въпроса като порастнат .
Надявам се тази кратка историика да ти помогне в търсенето на усилвател .

Alejandro
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2010 11:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#5 Мнение от Alejandro »

madagaskar написа:здравейте на всички и благодаря за прекрасния форум!!! :smt039:
много ще съм ви благодарен ако можете да ме упътите. трябва да закупя мощен усилвател, който да озвучава малки училищни събития и неща от този сорт. това, което ми предложиха от магазин динакорд е BEHRINGER EPQ2000 за 560лева. Понеже нямам никаква отправна точка не съм наясно дали спрямо тази цена не бих могъл да открия нещо по-добро или нещо с такава мощност на по-добра цена. моля ви за някаква насока към модели и марки на амплифери от този ранг и евентуално от къде могат да бъдат закупени. ще се радвам ня всякакви предложения. благодаря ви предварително и ви пожелавам всичко най-хубаво :wink:
В Динакорд имат нещо, което (по мое мнение) би трябвало да е доста по-добро от споменатия BEHRINGER. Така или иначе наистина не чувам добри отзиви за BEHRINGER изобщо. Тяхната политика е да правят достъпни неща в професионалния клас, което само по себе си не е лошо, но все пак в този клас нещата трябва да отстояват репутацията си. В този ред на мисли препоръчвам горещо RA300 или RA500 на ALESIS. Зависи какви озвучителни тела имаш и каква мощност ти е необходима. Учудвам се, че не са ти препоръчали именно това в Динакорд, но може да имат нужда от раст в продажби на BEHRINGER, например. В момента RA300 е на цена около 410 лв. Мога да ти предложа същия втора употреба, на 2 години, от които е работил реално около 1 година. Не искам да звучи като обява за продажба, тъй като си има отделна секция за това. Просто в момента ми се налага да го продам, въпреки че при възможност бих го задържал - прекрасна машина е и има огромна сантиментална стойност за мен!
В случай на интерес, съм готов да предложа преслушване.

madagaskar
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 8:35 am
Местоположение: ПЕРНИК
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#6 Мнение от madagaskar »

Благодаря много за отзивите! В крайна сметка закупих Фоник макс 1500 и се чувствам доволен. още не съм успял да го изпробвам на максимален режим (2х300вата на 4ома) но има напор в говорителите, което до сега не го бях усещал с предишния усилвател. Желая на всички ви успехи и всичко най-хубаво

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#7 Мнение от Vanio »

според мен си направил добър избор , успех

Skirov1
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 10:32 pm
Обратна връзка:

Re: В ТЪРСЕНЕ НА УСИЛВАТЕЛ

#8 Мнение от Skirov1 »

здравейте интересувам се от две крайни стъпала на yamaha
yamaha m85 i mx1000 от един клас са обаче дали има голяама разлика между тяах.ако няакой познава двата модела нека да пише ако е удобно.Интересува ме наи вече качество и звук.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта