Идвам с въпрос за предусилвател.

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
DEEPPURPLE

Идвам с въпрос за предусилвател.

#1 Мнение от DEEPPURPLE »

Като нов в този форум ( и въобще в аудио техниката ) четох доста и се изкуших да попитам. Имам електрическа китара, имам и усилвател, но това което не ме задоволява е мощноста на звука. Та въпроса ми е има ли някаква схема тип DIY, по която да си направя предусилвател. (Поне имам опит с запояването и някои основни неща в електрониката :roll: )
Благодаря Ви предварително. :)

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#2 Мнение от Emo_Baltov »

Какъв е усилвателя който ползваш? Ти усилен до край ли го ползваш този усилвател? За концерти ли го ползваш? Дай повече инфо, че да може хората да ти помогнат по бързо. :wink: Успех.

DEEPPURPLE

#3 Мнение от DEEPPURPLE »

Да, извинявам се за малкото информация. Като цяло усилвателя е ръчно правен (от баща ми). До колкото знам е базиран на PA 1375. Като цяло той е сложил ограничител на звука поради простата причина, че колоните , които използвам са до 20W. За да чуя нещо почти докрай трябва да го усиля. Иначе когато подавам сигнал от компютър, mp3 или каквото и да е било друго си чувам перфектно. За концерти ми е още рано :)

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#4 Мнение от Emo_Baltov »

Значи ползваш стерео усилвател за китарата. Еми според мене недей да мъчиш усилвателя с китарата по добре си вземи някакво китарно кубе дори и на старо да е. С направата на предусилвател няма да постигнеш по висока мощност пък е и безмислено да седнеш да си правиш. Добрия вариант според мене е да не ползваш този усилвател за китарата, като нищо да изпръщи след време някоя част. :wink: Успех.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от toroid »

Явно сигналът от адаптора на китарата е слаб а чувствителноста на входа на усилвателя ниска и от там идва аномалията.С предусилвател само може частично да оправиш нещата а най-вероятно е да претовариш входа и да получиш големи изкривявания на сигнала/е,тогава пък няма да имаш нужда от външен педал-дисторшън :lol: /И какви са тия ограничения на мощноста,няма нужда от такива "предпазни"мерки!Кажи на баща си да махне каквото и да е излишно от схемата!Той би трябвало да е наясно,че мощния усилвател трудно ще повреди слаби колони.....................Но при теб не идва проблема от мощноста на усилвателя а както ти казах от слабия входен сигнал.Също така е важна чувствителноста на колоните.За китара ти трябват съвсем други колони,различни по параметри от тези предназначени за HI-FI.

DEEPPURPLE

#6 Мнение от DEEPPURPLE »

Да, сигнала е доста слаб. Ограниченията за звука са сложени поради причината, че вече избуших 1 говорител и трябваше аз да си го плащам и заради това го помолих да сложи някакви ограничения на силата. Кубе имам, но там идва проблема, че не винаги имам възможност да го ползвам. До колкото усилвателя ми е почти денонощно включен и ми е много по-удобно да се включа директно към него. Благодаря все пак за отговорите и препоръките. :)

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

Deyan_ написа:Да, сигнала е доста слаб. Ограниченията за звука са сложени поради причината, че вече избуших 1 говорител и трябваше аз да си го плащам и заради това го помолих да сложи някакви ограничения на силата. Кубе имам, но там идва проблема, че не винаги имам възможност да го ползвам. До колкото усилвателя ми е почти денонощно включен и ми е много по-удобно да се включа директно към него. Благодаря все пак за отговорите и препоръките. :)
Защо не опиташ част от стандартния подход. Нещо такова може да изпълни функцията и на предусилвател, даващ ти достатъчно ниво за крайно стъпало:

Изображение

http://www.guitarcenter.com/BBE-Acousti ... 1124912.gc

Може да ти свърши работа и някой по-малък педал-ефект, каквито можеш да намериш в магазините за музикални инструменти или в техномаркет.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта