BRIDGE mode

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Аватар
atie
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 03, 2007 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

BRIDGE mode

#1 Мнение от atie »

Mоже ли обикновен стерео усилвател (с два входа, два изхода) да работи в режим: "BRIDGE mode" и ако: "да" - каква е схемата???
Последно промяна от atie на Сря Авг 13, 2008 10:16 am, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Зависи.

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

:!:

#3 Мнение от bstbst »

hAker4e написа:Схема 8O Връзваш - на единия канал с + от другия канал :) Поне така е при повечето усилватели :roll:
Входният сигнал?
Импеданса на товара?
:!: :!: :!: :!:

Аватар
atie
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 03, 2007 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#4 Мнение от atie »

Усилвателя е стар Pioneer, идеята ми е - да го ползвам като драйвер за Woofer. Чувал съм, че вх. сигнал се подава през през трансформатор със сp. точка, а товара се включва между изходите на двата канала, но незнам дали е наистина така...
Последно промяна от atie на Сря Авг 13, 2008 10:19 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
sweetsound
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от sweetsound »


Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BRIDGE mode

#6 Мнение от Vanio »

atie написа:може ли обикновен стерео усилвател (с два входа, два изхода) да работи в режим: "BRIDGE mode" и ако да каква е схемата???
трябва да имаш опция '' bridge '' тогава може , но това се използва само в най-най-краен случай , по-добре да работиш на 2 ома отколкото на мостов режим :idea:

peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от peter_p »

защо препоръчваш да не се ползва усилователя в мостов режим?аз имам две стъпала и ги ползвам по този начин,еднота за ляв,а другото за десен канал и съм доволен

biemaprousa

хмм

#8 Мнение от biemaprousa »

Нека да кажем че имам същия въпрос стъпалата са Краун ХЛС 402
Фабрично нямат бридж (макар че в сайта на производителя имат ? може би нашите са някви ментета) Мога ли по някакъв начин да ги накар да работят бридж на 8 или 2 ома

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

Мостовото свързване обикновено се прави за 2 пъти по-голям товар от номиналния и мощността се увеличава 2 пъти. Така крайните стъпала не се претоварват.

biemaprousa

?

#12 Мнение от biemaprousa »

Мостовото свързване обикновено се прави за 2 пъти по-голям товар от номиналния и мощността се увеличава 2 пъти. Така крайните стъпала не се претоварват.

Ами точно това искам да направя
-стъпалото е 2 по 400 при 4 ома ( исам да стане 1 по 800 на 8 ома)
Възможно ли е ?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Stefan Stefanov »

Отговорът ми беше към технотроник.
biemaprousa, на теб съм отговорил по-нагоре:
"Зависи".

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Vanio »

Ето една подробност - когато използвате "Bridge" режим единият канал на усилвателят обикновенно усилва отрицателният полупериод на сигнала , а другият канал усилва положителният полупериод ( казвм обикновенно , защото има и други схеми , но тази е най-често използваната ) . Проблем се явява при разделянето на сигнала на двата полупериода , както и събирането на вече усилените полупериоди отново в един сигнал . Най-често се получава малка пауза между двата полупериода , много малка , но при усиленият сигнал се получава един период , нулево ниво , вторият период - ясно се вижда на осцилоскоп . Проблема е именно нулевото ниво . За говорителят това е ход нагоре , пауза , ход на долу . Паузата е спиране на говорителят , т.е. спиране на охлаждането му . При постоянно високи нива говорителят постепенно загрява повече от нормалното и често изгаря . Това важи особено за по-нисък клас усилватели . Повечето професионалисти предпочитат да използват по-маломощни говорители с цел да могат да осигурят достатачно мощност от един канал на усилвателят , а вече се произвеждат достатачно мощни усилватели , като пример - Martin-Audio MA18K = 5200 Watt/4 Ohm. на канал в стерео режим .

Аватар
atie
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 03, 2007 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

BRIGE

#15 Мнение от atie »

В "..."Bridge" режим единият канал на усилвателят обикновенно усилва отрицателният полупериод на сигнала , а другият канал усилва положителният полупериод..." Проблема ми е при разделянето на сигнала на: "+ полупериод" & "- полупериод", събирането в един сигнал, ще се случи на изхода от самосебе си в говорителя. Търся лесна за реализация схема на: "разделител" на входния сигнал. Това е!

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта