BRIDGE mode

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:528926889e="M-One"]... единият канал на усилвателят обикновенно усилва отрицателният полупериод на сигнала , а другият канал усилва положителният полупериод ...[/quote:528926889e]

Това просто не е вярно!
Двете стъпала работят заедно и усилват и двата полупериода, но са дефазирани на 180 градуса!
Язък ти за звездичките!

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Vanio »

Stefan Stefanov написа:
M-One написа:... единият канал на усилвателят обикновенно усилва отрицателният полупериод на сигнала , а другият канал усилва положителният полупериод ...
Това просто не е вярно!
Двете стъпала работят заедно и усилват и двата полупериода, но са дефазирани на 180 градуса!
Язък ти за звездичките!
Вярно е , както спменавам , има различни схеми . Примера който давам е реален и се използва , дори "atie" има проблем с разделянето на сигнала на полупериоди . :D Факт е също,че "bridge" режим се използва само в краен случай и моят съвет е - не го използвайте .

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Vanio »

Имал съм досега два случая на изгаряне на говорител от усилвател , работил в мостов режим . Направи ми впечатление и си изследвах проблема . Видях какво се случва на входа и на изхода , поинтересувах се повече , също закачихме с колега осцилоскоп и всичко , което бях научил домомента го видях нагледно . Споделих виждането си по въпроса на база моят личен опит и теорията с която съм се запознал . Идеята ми е друг да не бъде в моята ситуация . Надявам се да съм полезен с това . :)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Ivan Rachev »

tehnotronik написа:не съм имал такива проблеми до сега ... и от теб чувам за това нещо.
...тепърва ти предстоят да чуваш .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#21 Мнение от subsonic »

M-One написа:Вярно е , както спменавам , има различни схеми . Примера който давам е реален и се използва , дори "atie" има проблем с разделянето на сигнала на полупериоди . :D
Ако вземеш сигнал за едното стъпало от ОВ на другото, където сигнала си е дефазиран вече на 180 няма да има вече проблем с паузата м/у полупериодите.Или греша :roll:

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Vanio »

:D :D :D сеща ли се някой , че и във вашите примери , и в моят става дума за едно и също = правите от ДВА усилвателя един + че се намесвате и във входият им сигнал , което във всеки случай води до снижаване на качеството на изхода , което пък води до необходимост от повече мощност , повече изкривявания и т.н. :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта