Кой усилвател да избера...моля за мнения

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Кой усилвател да избера...моля за мнения

#1 Мнение от revoxxx »

Здравейте всички.Пускам тази тема за избор на усилвател,тъй като няма как да знам от всички,които съм набелязал кой какво може.Като начало ще кажа с какво разполагам в момента.
Плеър Маранц ЦД-85 с ТДА 1541 и ЦДМ-1.Предусилвателя ми е AVM EVOLUTION V-3.Крайно стъпало КРЕЛ КСТ-100 и колони ТАНОЙ ШЕВИЪТ Дърт Инструктор-2,но с говорители 3128...идват ми една идея по точни от HPD-315,затова съм ги сменил.
Цялата работа е,че Крела ми идва някак си агресивен,а може и всичко да е прищявка,но мисля да пробвам някой друг усилвател.
Моля за мнения от колеги,ако някой е слушал от по-долу изброените,които всъщност са ми по джоба.

ACCUPHASE E-303
ACCUPHASE E-206
ACCUPHASE P-266
ACCUPHASE E-211
SANSUI AU-919
LUXMAN M-02,M-03
MARANTZ PM-94
PARASOUND HCA-3500
MARK LEVINSON No.29

Някои са интегрирани,някои са крайни,това е без значение.Всичките са между 800-1400 евра.
Или идея за някой друг усилвател.
Благодаря!!!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Преди всико трябва да се разбере това, дали това което те дразни, идва от усилвателя или не е от озвучителните тела.
Иначе принципно Krell си имат такава склонност, но не бива да се прави извод прибързано, преди да са пробвани и други усилватели.
Иначе от изброените модели аз с удоволствие бих слушал Accuphase E211. Все пак е важно ти самият какъв звук търсиш. Напиши повечко за това...

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#3 Мнение от revoxxx »

Ами нали на мен това ми е проблема,че няма къде да ги чуя,затова ми трябва мнение от някой който е слушал такива машини.Поне по отношение на колони дадох доста пари да купувам,да сменявам и да слушам най-различни,докато разбрах кои ми пасват на ушенцата.Ако почна и така с усилвателите,ще фалирам.В момента си чакам едни празни кутии от АРДЕН ,заедно с филтрите да ми пристигнат.Приготвил съм им перфектни 3828 говорители.Звука на Таной ми е най-на сърце.Шевиътите естествено ще си останат личен компонент.
Като звук търся прозрачност и усещане и на малките детайли в музиката,дето са на по заден план.Бистър и ясен вокал,без крещене за напрягане от колоната.Стегнат и бърз бас,фини и ситни високи,без да свистят или да съскат.Най вече ме интересува пеенето,гласовете.
За лампов също съм навит,макар че никога не съм имал и не знам как звучат.Не държа на мощност,а на качество.
То на всеки му се искат много неща,но винаги всичко опира до джоба.Затова ми се ще оптималният вариант за мен,затова съм дал и примери.

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#4 Мнение от revoxxx »

...то и читави дискове много трудно се намират и са скъпи.Имам около 1000 парчета колекция и от тях свират само 20-30.Все едно слушам друга система.С колко аудифили съм говорил всеки има 7-8 диска дето свират и като се прослушва някоя машина...все те се въртят.Голям проблем.Миналия май бях на Хай-Енд изложението в Muenchen.Имаше огромен щанд за дискове.Цените скромно започваха от 60 евро и стигаха до 200 евро за бройка.Ще се търси втора употреба и това е.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

За дисковете - ако системата е от висок клас, нормално е недостатъците да се чуват по-ясно. С това обаче много често спекулират търговците на аудио, които демонстрират системите с няколко "тестови" диска, които са направени каквото и да пуснеш с тях, все да ти хареса. После се прибираш вкъщи и разбираш, че не можеш да слушаш хилядата си диска.
За тонколоните - моят опит с мониторните драйвери на Tannoy е показал, че за да се получи удачно озвучително тяло, преди това трябва да се направят прецизни измервания на конкретните говорители.
- Според измерените Thiele-Small параметри се проектира подходяща кутия
- Според измерените АЧХ, ИЧХ, THD, BD... се проектира подходящ филтър.
Лично на мен оригиналните филтри на Tannoy не ми допадат особено. Имам собствни разработки, които смея да твърдя, че свирят значително по-добре.
Ако имаш желание, може да измерим параметрите на твоите екземпляри и да конструирам филтър, който е максимално близък до твоя музикален вкус.

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#6 Мнение от revoxxx »

Благодаря за отзивчивостта.Проблема е ,че живея в Германия и се прибирам в Бг само през лятото.Как да помъкна тия тонколони с мен...Иначе кондери и други части тука дал господ.Имам приятели в Бг с Таной,които наистина направиха корекции с филтрите и колоните им свирнаха по истински...все пак са измислени през 80' те години.До ден днешен и по-добри части има и повече опит и проби със звука.
По важно ми беше да подбера усилвател.Сега заглеждам и Електрокомпаниет и Тресхолд.

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#7 Мнение от revoxxx »

На изложението,измежду стотиците системи които слушах,най-очарован останах от един JEFF ROWLAND.Бяха го закачили с едни малки Сонос Фабери,а после с някакви Диапазон..за пръв път ги виждах.Като обявиха цената обаче и се усмихнах ехидно.Цената беше 13..евра.Естествено непосилно за мен.Музиката интересно защо пускаха от някакъв аудиофилски компютър.Музиката направо оживя,а не беше от аналогов носител.Накрая си тръгнах с един куп проспекти и един куп снимки от целия панаир...разбира се и със сверени уши.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Tannoy принципно си имат свое виждане за филтрите и собствен звук, който е един вид запазена марка за тези говорители.
Филтрите могат да се променят с цел да се постигне по "съвременно" звучене. Проблемът със старите говорители е, че не сме сигурни в техните параметри, особено пък ако имаме подмяна на гънката, срещал съм и сериозни разлики във високочестотния драйвер. В този случай ние вече имаме един съвсем различен говорител и конструкцията на озвучителното тяло трябва да се прави отначало - и като кутия, и като филтър.
Аз разполагам с прецизна измервателна апаратура, но явно няма как да направим въпросните измервания, а в Гермения не вярвам да е достъпна такава услуга.
Във всички случаи моят съвет е да не се купува усилвател без прослушване с конкретните тонколони. Дори и да ти поискат някаква сума само за възможността да го вземеш и да го чуеш с твоите колони, това е по-добре отколкото да се окаже че комбинацията не е сполучлива.
Струва си да се опита и с лампов усилвател, но за съжаление няма да е лесно да ти изпратя нещо подходящо за тест.

revoxxx
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#9 Мнение от revoxxx »

Благодаря ти,колега.Както казват тук..sehr nett.Ще помисля за варианти и ще те потърся във форума.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кой усилвател да избера...моля за мнения

#10 Мнение от velinski »

Мисля, че лампов предусилвател ще балансира много добре твърдия и сух характер на Krell и като цяло ще зададе "тона" на цялата система
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта