Здравейте току що се регистрирах и имам питане към вас :)

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
pavelvasilev

Здравейте току що се регистрирах и имам питане към вас :)

#1 Мнение от pavelvasilev »

Скоро преди седмица си купих най-после мечтаните ми колони JBL E 100 CH :) ,имам усилвател PAS 2x75w 8 ома,според мен свирят великолепно но въпреки това мисля че усилвателя ми май е малко слаб за въпросните колони и питането ми е какъв двуканален или 4 канален усилвател да си взема... не от тези дето са за домашно кино с по 10-тина изходящи канали?
Знам че най-добре на тези колони ми трябва усилвател HARMAN/KARDON но засега няма да имам възможност да дам около 1000 лв за него тъй като съм броил 1400лв за колоните вече :)
Очаквам ваши мнения и препоръки за качествен усилвател за нов става въпрос и в рамките до 500лв максимум, информативно питам
Благодаря предварително за отговорите ви :)

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от DLS »

За тези колони си всеми нещо от типа на Маrantz PM68. Би трябвало да
намериш нещо подобно за около 400лв втора ръка. Разбира се има и
други варианти огледай се из обявите все ще намериш нещо подходящо.

gore
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Basel
Обратна връзка:

Re: Здравейте току що се регистрирах и имам питане към вас :

#3 Мнение от gore »

pavelvasilev написа:Знам че най-добре на тези колони ми трябва усилвател HARMAN/KARDON

как стигна до този извод. 8O
pavelvasilev написа:Очаквам ваши мнения и препоръки за качествен усилвател за нов става въпрос и в рамките до 500лв максимум

и аз търся такъв,напразно. :D
pavelvasilev написа:...тъй като съм броил 1400лв за колоните вече :)

ако ти намерят усилвател там,от където са ти колоните,ще се набуташ пак. :wink:

pavelvasilev

#4 Мнение от pavelvasilev »

1-во :) Стигнах до този извод след като още в магазина ми пускаха на въпросните колони различни усилватели ямаха,сони,техникс,jamo и harman/kardon от всичките най ми хареса harman/kardon като при тихо звука е топъл и при макс звука е идеално балансиран спрямо високи и ниски честоти доколкото е възможно до обясна с думи... а при другите усилватели разликата се усеща спрямо ниски и високи или твърде преобладаващи средни.... с една дума трябва да ги чуете че не мога да опиша с думи различните озвучавания...

2- то :) Явно ще изчакам да събера пари и направо ще се ориентирам към harman/kardon

Аватар
Bobby
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Bobby »

От изброените марки и аз ти препоръчвам Хармана. :lol:

realstereo

#6 Мнение от realstereo »

Имаш лично :wink:

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: Здравейте току що се регистрирах и имам питане към вас :

#7 Мнение от Sylis »

pavelvasilev написа:.........мечтаните ми колони JBL E 100 CH ..... засега няма да имам възможност да дам около 1000 лв за него тъй като съм броил 1400лв за колоните вече :)


Доста пари си счупил...Нямаше да сгрешиш с покупката си ако се беше регистрирал тук малко по рано.За тези пари можеше сега да имаш едни наистина много добри колони с фостекс примерно.Искаш сега съвет за усилвател...ами ако искаш да е наистина свестен забрави за фабричните и тези марки ширпотреб...Във форума има доста хора които могат да се наемат и да ти сглобят нужния усилвател.Поразгледай,попрочети темите и се ориентирай правилно каде си и какво искаш точно.Няма да е лошо да споделиш с нас за какво ще ги ползваш тези колони,за музика ли за кино ли за...купони ли .....Иначе си попаднал на правилното място ;)
Успех в избора

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Здравейте току що се регистрирах и имам питане към вас :

#8 Мнение от Nikolay Savov »

Колегата отгоре е наълно прав.
Усилватели проектирани от конструкторите тук са направили възможно за по-малко пари да имаш повече.
Не е ли това българската мечта :) ?

Представи си нещо за 500лв тук е аналогично на купешко такова за 5000.
При купеното имаш дизайн който да ти вземе парите а тук имаш ЗВУК който да ти вземе душата :)))) и визия изпълнена в стил на простота и съвършенство.

Преди време направих грешката от незнание да си купя лъскави техники ,но като пуснах освен безмозъчна сила ,качеството рязко се разминаваше със дизайна. Но мнения всякакви ,вкусове различни :) ти избираш звук ли ще слушаш или маскирани марки :)
истината е в DIY , това е повече от марка... това е път към съвършенство!!!!!

pavelvasilev

#9 Мнение от pavelvasilev »

Наистина си прав,трябвало е да узная зя вашия форум по-рано но нищо поне за усилвател не избързвам засега да купувам фабричен,въпреки че ако трябва да съм откровен държа 100% на качеството на звука и 50% на дизайна.
Не ме е срам да попитам за тези DIY усилвател за какво става въпрос негови характеристики,би ли ми посочил към кой да се обърна от форума за евентулна покупка или направа за въпросния усилвател :?:
Благодаря предварително

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivo_Hristev »

Първо се разходи до някой от форума и послушай правен усилвател. Такава е последователността при покупка на звукотехника - слушаш, харесва ти, купуваш.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#11 Мнение от Marian Lozev »

pavelvasilev написа: ако трябва да съм откровен държа 100% на качеството на звука и 50% на дизайна.
Не ме е срам да попитам за тези DIY усилвател за какво става въпрос негови характеристики,би ли ми посочил към кой да се обърна от форума за евентулна покупка или направа за въпросния усилвател :?:
Благодаря предварително


виж в раздел продажби.....или пусни обява /
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

kisiov

харман и jbl

#12 Мнение от kisiov »

вчера си купих jbl l 890.Имам усилвател харман/аудио/ . Препоръчвам ви тази комбинация.Звукът е невероятен.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: харман и jbl

#13 Мнение от toroid »

kisiov написа:вчера си купих jbl l 890.Имам усилвател харман/аудио/ . Препоръчвам ви тази комбинация.Звукът е невероятен.



невероятен........ :smt044 :smt082 [smilie=to funny.gif]

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#14 Мнение от Marian Lozev »

Господи какъв народ с какви глупости ни занимават .......
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта