съвет за "освежаване" на говорители М№

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Rapidus

съвет за "освежаване" на говорители М№

#1 Мнение от Rapidus »

Не знам дали съм на точното място във форума и моля за извинение, макар незнанието да не е оправдание.
Навярно някои от вас си спомнят старата звукова система на СИГНАЛ. Тя е DYNACORD и доколкото имам тук една подобна, виждам, че е изпълнена с разнообразни драйвери на италианската RCF. Напълно работоспособна е, въпреки 25-те си години, но ми се иска малко да "поосвежа" говорителите, които с течение на времето са заприличали на овехтял вестник. С какво бих могъл да ги третирам, без да наруша работоспособността им. Бих искал не да изменям параметрите им, а просто да придобият по-приемлив външен вид.

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от SlowDead »

Зависи от какъв материал са..
Тъй-като описа вида им, но аз не съм в час какви са, ще ти кажа според мене как би могъл да ги освежиш.
Ако са от хартия не ги мокри с нищо .. просто ги избърши със сух парцал.
Ако са от тефлон, пластмаса или по-различен материал... какъвто и да е, които не може да бъде засегнат лесно от вода, можеш да ги позабършеш със леко влажен парцал и да ги намажеш със някакъв селикон... примерно такъв с какъвто мажат таблата на колите... стават лъвкави но имай в предвид, че привлича повече прах и трябва периодично да ги бършеш !

Rapidus

#3 Мнение от Rapidus »

Говорителите са хартиени - технологията им на производство е отпреди 25 години. Видими и проблемни са 10"-те драйвери - по 4 на всеки топ - рупорните среди и високи са си добре :) Всеки бас е с по два 18", но те са в обърната рупорна конструкция и са като нови - слънце не са видели. Мислех си за силиконов спрей, дори за лак за коса, но се страхувам да не ги повредя.

Bojidar200

#4 Мнение от Bojidar200 »

8O Ще можеш ли да пратиш някой снимка, че ми стана интересно или да дадеш линк тук в сайта, на Басьорите и топовете:) Bojidar200@abv.bg
Ако искаш само да ги "почерниш" ги мини съвсем леко с черен спрей (може и розов :lol: ). Така хем ще придобият вид хем леко ще се стегнат. Но много леко и от дистанция пръскай (пробвай първо на един лист да прецениш от какво растояние да пръскаш). Може и нитроцелулозен лак ама той е за други работи, ако питаш мен вкарай им един спей. Това си е лично мое мнение!

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ivo_Hristev »

Имай предвид при тази операция, че с промазването ще промениш масата на мембранта, а оттам и всичко останало. Така че ако ще пръскаш - гледай да е на максимално тънък слой и с компаунд а възможно по-малка маса. Друго нещо което трабва да се има предвид при подобно "освежаване" е че трябва да се третира САМО мембраната. Гънките не ги пръскай! Последното е особено вярно при гънки от хартия или плат.

Аватар
rumbarski
има опит
има опит
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара ЗагораПловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от rumbarski »

Малко офф :
А става ли с туш или някакво мастило? :roll:

Поздрави!

Аватар
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 238
Регистриран на: Нед Окт 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от AlexKame »

С боя за обувки - от гъбичките :D
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта