Размери на кутии за говорители?

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
ketal

Размери на кутии за говорители?

#1 Мнение от ketal »

Бих желал да ви помоля да предоставите информация за размерите на кутия за 12 инчов 50W говорител.Има ли готовите размери някъде или трябва да бъдат изчислявани?

Благодаря предварително.

EXTREMISTA

Re: Размери на кутии за говорители?

#2 Мнение от EXTREMISTA »

ketal написа:Бих желал да ви помоля да предоставите информация за размерите на кутия за 12 инчов 50W говорител.Има ли готовите размери някъде или трябва да бъдат изчислявани?

Благодаря предварително.

Виждам че си нов тук и не си се поразровил из форума. За това ще ти кажа каквото ми казаха и на мен когато и аз питах за същите въпроси. Първо размерите на кутията не зависят от това колко ти е мощен говорителя или пък колко инча е. Трябва да му знаеш така наречените TS параметри които ги пише в документацията на говорителя ако си го купувал ти, а не ти е изпаднал от някъде. В секцията Download на форума ще откриеш доста полезна информация за теб. Ако искаш си намери програмата Bass Box Pro тя е за тази работа или може да прочетеш книгата на Димитър Попянев " Конструиране на озвучителни тела". това е от мен и успех
Лека вечер

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: Размери на кутии за говорители?

#3 Мнение от Sylis »

ketal написа:Бих желал да ви помоля да предоставите информация за размерите на кутия за 12 инчов 50W говорител.Има ли готовите размери някъде или трябва да бъдат изчислявани?

Благодаря предварително.

Пък ако не ти се занимава да мериш параметри и да смяташ...по 4 литра на ват от мощността и ти си човека :lol: :smt082

Дай малко повече инфо,ако искаш да получиш помощ.Каде ще се ползват колоните,с какъв усилвател ще бъдат захранвани и т.н.

ketal

#4 Мнение от ketal »

Захранването е китарен усилвател с мощност над около 70Вата.Трябва ми колоната за свирене в гараж и домашни репетиции.Доколкото знам не трябва да се поставят филтри на говорителя и бас рефлектори на кутията.Някакви общи размери ми трябват,не провесионално изчислявани.Аз съм аматьор и не ми трябва супер усилвател за китарата.

rudiem

#5 Мнение от rudiem »

На първо място избягвай да пускаш по две днакви мнения. На второ място поне малко си изясни какво точно ти е необходимо, защото от поста ти лично аз нищо не схванах.

Поздрави!
Митко.

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

ketal написа:Çàõðàíâà ñå ïîñðåäñòâîì êèòàðåí óñèëâàòåë ñ ìîùíîñò îêîëî 70Âàòà.Òðÿáâà ìè êîëîíàòà çà ñâèðåíå â ãàðàæ è äîìàøíè ðåïåòèöèè.Äîêîëêîòî çíàì íå òðÿáâà äà ñå ïîñòàâÿò ôèëòðè íà ãîâîðèòåëÿ è áàñ ðåôëåêòîðè íà êóòèÿòà.Íÿêàêâè îáùè ðàçìåðè ìè òðÿáâàò,íå ïðîâåñèîíàëíî èç÷èñëÿâàíè.Àç ñúì àìàòüîð è íå ìè òðÿáâà ñóïåð óñèëâàòåë çà êèòàðàòà.




çíà÷è òè òðÿáâà êóáå , êàæè êàêúâ òè å ãîâîðèòåëÿ.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта