филтър на Oberton за хорни

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
gps

#17 Мнение от gps »

astor написа:
gps написа:Освен това на мен не ми харесват резистори вързани последователно на вч драйвер :wink:

Битува мнение че последователно свързаното съпротивление реже от високите, но според мен е митология
Не става въпрос за рязане на високите :wink: А на юзъра му предложих готово решение което по принцип е против разбиранията ми за смисъла на участието в форума.Обаче ние тук докато си обсъждаме той загуби интерес :wink: А това което му предлагам е по-скоро решение колкото да не изгори вч драйвер докато експериментира :wink: Но като се има предвид какви са останалите драйвери...може и да се окаже удачно :D Все пак не очаквате да му кажа да обърне внимание на Q- то на филтъра :D ...опс изтървах нещо за което исках някой друг да се сети :wink:

gps

#18 Мнение от gps »

astor написа:
gps написа:Освен това на мен не ми харесват резистори вързани последователно на вч драйвер :wink:

Битува мнение че последователно свързаното съпротивление реже от високите, но според мен е митология
Хвърли едно око тук :wink: http://www.bluesmobil.com/shikhman/arts/xe.htm пак се налага да посочвам руски източници преди всичко заради големите и ясни графики :wink: А иначе когато се прави компенсация с делител на вч драйвер който е с доста по-голяма чувствителност от останалите драйвери в озвучителното тяло макар и на теория да изглежда правилно то на практика нещата са малко....не може да се постигне приемлив баланс на звуковата картина и на тихи и на високи нива и.... ръката неволно посяга към тонкоректора :D ....ако го има въобще :wink: Тук филтър с крушка би свършил добра работа.Впрочем аз качих линк към тeмата за крушките.

gps

#19 Мнение от gps »

FrontLoad написа:
gps написа:Обаче ние тук докато си обсъждаме той загуби интерес :wink:

Да точно това постигнахте с вашата "помощ" - направихте го разноглед 8O за нула време и той ще реши: "..таз работа още не е за мене.."

gps написа:обърне внимание на Q- то на филтъра :D ...опс изтървах нещо :wink:

Това ще се направя че не съм го прочел :!:
И правилно ще реши!Виж какво пише най-горе под логото на форума!Нямаш си представа колко усилия сме положили да се създаде един друг форум ("алтернативен" :wink: )където да се задават елементарни въпроси на които елементарни модератори да дават елементарни отговори :wink: :D Юзъра който пусна темата каза че е правил филтър по книгата на Попянев "Констуриране на озвучителни тела"...ами ако беше я поразлистил тая хубава книга нямаше да пита за толкова елементарни неща!И нямаше да има нужда да му даваш виртуални уроци по вч филтри от 1-ви ред :wink: .На мен ми е много по-интересно да обменям идеи с астор ,аудиомастер ,бис в тази тема.Надявам се че от тези които са чели темата някои ще проявят интерес да се разцъкат :wink: по въпросите повдигнати тук .То това е целта на форума-да се стимулират хората да четат и да се развиват самостоятелно.

gps

#20 Мнение от gps »

FrontLoad написа:
правил филтър по книгата на Попянев

Да точно това е проблема , взел е един готов филтър... да си DIY-ър не означава да си дърводелец или бубиньор :lol: както и да е той юзъра така или иначе избяга.
?БУбиньор-това човек който се занимава с буби ли е :D Защото тези които правят бОбини са бОбиньори :D Както казах-темата е интересна на други а за елементарните въпроси-в елементарните форуми :wink: И ще се направя че не съм обърнал внимание на тона ти :wink: Но това е за последен път :evil: !

gps

#22 Мнение от gps »

М да сещам се че на някои модели озвучителни тела имаше антенюатори за регулиране нивото на средно и вч драйвери.Но те са преди филтъра за съответния говорител.Иначе ако са вързани след филтъра ще избяга настройката на филтъра :wink: А колкото до фронтлоудед-той пусна няколко поста които събудиха недоумение в мен ,астор, аудиомастер, бис ,бодан и други.Доста културно и учтиво му обърнахме внимание че нещата не са точно както той ги представя :wink: В резултат на което той почна да ни чете лекции по педагогика :D и се изцепи че след като той ни траел 8O трябвало и ние да го търпим че и забележки да не му правим 8O ....и аз просто прочистих темата :wink: За в бъдеще постовете му ще бъдат активно модерирани :wink: Ако иска да пуска интересни теми-моля но да дрънка врели-некипели..Между другото е добре да пусне отделна тема за "интересния" си филтър с два кондензатора и да обясни като как ще просвири този "филтър" с драйвера HL 50 Обертон :wink: ...защото като гледам бодан изгаря от любопитство :wink: Да не говорим как феновете на двойно натоварените хорни чакат с нетърпение да разберат ролята на фазоинвертора при тези конструкции :wink: :D

Аватар
jordannedev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#24 Мнение от jordannedev »

ето конкретна схема
Изображение
кажете сега какво да променя за да заработи както трябва
P.S
OBERTON предлагат универсален филтър за ВЧ им говорители и го използват в двулентовите им ОТ
схемата е като горепосочената като индуктивността е само под въпрос доколкото си спомням кондензаторите и лампите са съштите

gps

#25 Мнение от gps »

jordannedev написа:ето конкретна схема
Изображение
кажете сега какво да променя за да заработи както трябва
P.S
OBERTON предлагат универсален филтър за ВЧ им говорители и го използват в двулентовите им ОТ
схемата е като горепосочената като индуктивността е само под въпрос доколкото си спомням кондензаторите и лампите са съштите
Абе то ако беше взел готов филтър все пак 10-тина лв беше май но както и да е трябва да движим хай-енд-а :wink: Филтър от трети ред не ти трябва-просто няма смисъл при останалите говорители които ползваш.За това:1.Крушки 24 V 21W на брой от 1 до 2 (макар че има филтри и с по 3-4 8O ).2.Кондензатор 2 мкф или (2х1 мкф вързани паралел както ти си ги дал).3.Индуктивност аз вече писах -110 намотки с ф 1мм върху основа 40 мм диаметър и 20 мм височина. И това е!За по-прецизно настройване на чувствителноста на вч драйвер спрямо останалите - делител с резистори но тогава ще трябва да преизчисляваш филтъра!

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#26 Мнение от Audiomaster »

astor написа:Битува мнение че последователно свързаното съпротивление реже от високите, но според мен е митология

А според мен не е! Освен ако не е безиндуктивен резистор, индуктивните при всички случаи режат най-високите и аз ясно го чувам...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта