Профи говорители продавани у нас

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#31 Мнение от Teodor Gugulanoff »

1.5 mm @ 130 dB/m @ 30 Hz е превъзходно, бих искал да го видя :)
Изображение

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#32 Мнение от Audiomaster »

1.5 мм на 30 херца при 130 децибела?!? И на мен ми е интересно, досега не съм попадал на такъв случай, понеже, за да ги даде тези данни, трябва говорителя да е натоварен от двете страни акустически, т.е. повечето профи bass folded horn са натоварени с рупор в повечето случаи отпред, по-рядко и от двете страни на мембраната и то със сравнително къси рупори, но нали се сещате какъв трябва да е рупора, за да има Xmax мембраната 1.5 мм (+/- 0.75 мм реално). Иначе не е невъзможно да се постигне. С малко повече разход на материал обаче :), което ако питаме bis,като действащ диджей(за малко да кажа джедай :)) ще ни каже че на практика е нерентабилно и непрактично.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#33 Мнение от bis »

Да си призная.......никога не съм мерил хода на мембраната. Аз по принцип предимно ги слушам :wink: .....(от време на време и ги местя :lol: ) а това дава отговор за непрактичноста освен ако не са стационарни. Иначе сигурно си заслужава!
Относно рентабилността - тук влизаме в една друга плоскост в която съм по-компетентен ама това не е материя за форума! :wink:

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#34 Мнение от Audiomaster »

Аз пък, да си призная, винаги съм гледал хода на мембраната, по-точно винаги съм се старал да постигна минимален ход при максимално звуково налягане с цел минимални изкривявания.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Ivan Rachev »

Киломакс е едно огромно недорозумение , опитвах се 6 месеца преди 10-сетина години да го накарам да свирне поне малко по човешки ...но уви мучи като недозаклано прасе където и да го сложиш :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
i_panchev
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#37 Мнение от i_panchev »

[quote="astor"]Може ли да обсъдим Eminence Kilomax 18 като здравина, защото имам проект с него.Лично на мен ми изглежда доста стабилно направен (май е с някаква капачка от метал)
В основата дето е залепена мембраната за звуковата бобина е доста усилен
А и voice coil диаметър -102 мм - мисля че е добре//////////////////////////////////////

За здравината мисля че няма защо да се притесняваш.Както писах аз а и други -проблемите са с евтините серии говорители и това важи за доста фирми.Виж за това как ще свири в хорна-не мога да преценя.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Ivan Rachev »

:D в хорна :lol: .....киломакса е толкова тежък и бавен че директно ще укъси в хорна над 1 метар , а в по къса мучи :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gps

#40 Мнение от gps »

Обаче аз имам опит само с предно натоварени рупори като на линка който посочих на съруин-вега.А там нещата са по -лесни.Лесни са и при късите рупори като на EV T 18.Но доколкото разбирам Оушънмен се е хванал с нещо доста по-сериозно -двойно натоварен дълъг рупор .А там нещата не са ми чак толкова ясни колкото ми се иска :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Ivan Rachev »

...не сещам изобщо за 18-ка подходяща за хорна :smt102 ...но ако все пак си решил вземи Eminence серията Delta , LFL ako не се лъжа или някой Обертон 500 :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gps

#43 Мнение от gps »

Хвърлих едно око на 18-ките на обертон и гледам че 18 В 700 има доста прилично EBP=130 ,а и 18 B 500 не е зле EBP=115 мембраните им са по-леки..а ако не държиш твърдо на 18-ка то 15 В 700 ми се вижда приличен като данни .....но какво ще се получи с тях е най-добре да прецени автора на проекта :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от Ivan Rachev »

имах възможноста да разгледам в детайли най-качественната система за про озвучаване у нас , а и по света-FUNCTION ONE , фирмата е на екс главния конструктор на Turbo Sound и един от хората в екипа на Leftfield.........всички говорители са в хорни , ниските са много леки и бързи 15-ки поставени в къси хорни , 20 бокса + стъпалата и периферията струват 300 000лв
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта