Профи говорители продавани у нас

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#16 Мнение от Audiomaster »

algi написа:Да е жив и здрав Пешо/Обертон/ навремето му дадох някой контакти за износ. Серията 15В450 е супер.
Но Електровойс 15В и 15В про лайн е ...!
Ползвам вече 4 година ВМS 4550,4551 - 8бр.


Естествено, че EV е по-добрата фирма, но само защото в нейните продукти са вложени повечко пари.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

gps

#17 Мнение от gps »

algi написа:Да е жив и здрав Пешо/Обертон/ навремето му дадох някой контакти за износ. Серията 15В450 е супер.
Но Електровойс 15В и 15В про лайн е ...!
Ползвам вече 4 година ВМS 4550,4551 - 8бр.
За мен EV 15 L Pro-Line си е един много добре звучащ говорител а и дефекти не дава :wink: но тябва да се отчита че цената му е към 3 пъти по-висока от обертон 15 Pro-Line , но който иска качество и дълготрайност ....А колкото до BMS 4550 имам резерви спрямо материала на мембраната му-доста често съм виждал такива мембрани с цепнатини или направо липсващи парчета.Проблема е на първо място от неудачния филтър на озвучителното тяло което е правено от хора които явно са искали само да приберат бързо парите :wink: Но няма как да не отбележа че при аналогични драйвери на други фирми тези мембрани са от друг доста по-издържлив на механични натоварвания материал.Забележете че не обсъждам как свирят а доколко са издържливи тези драйвери.Въпрос на гледна точка :wink:

algi
Търговец
Търговец
Мнения: 439
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от algi »

До този момент драйверите на BMS разцепват перфектно.Навремето имах Ренкус Хайнц 4 бр. които също бяха Топ!
Но тези 4550 се държат превъсходно.Взех ги лично от Димо - може би съм извадил късмет!

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#19 Мнение от bis »

EV 15 L Pro-Line е чудесен говорител и който може да си го позволи ще му се радва дълго а и гъдела от притежаването му е "по различен" :wink: . Смятам обаче, че и почти всеки Обертон си струва парите та и отгоре. Ползвам от години говорители и на двете фирми и смятам, че са сред най-добрите в профи сектора.
Истината обаче е, че много често тази техника се подлага на ненормални изпитания. От личен опит знам какво е състоянието на говорител, който е опънат да работи 3-4 месеца в някой открит летен бар или дискотека близо до плажа. Ежедневното му излагане на слънце, съчетано с онази особена солено-влажна лепкава мъгла, съдържаща и много прах от фин пясък. От време на време го мокри някой порой и почти няма време да "изсъхне" преди да осигури желаните децибели........Колко говорители ще издържат на това издевателство? Е......и от двете марки са го правили :lol: Ами...точно и за това ги харесвам още повече!

П.П. Не правете това със собствени боксове :smt036

algi
Търговец
Търговец
Мнения: 439
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от algi »

До GPS - знаеш ли какви пари дадох за филтри в BMS тук в София за 8 те драйвера. 4550...не ме питай .... много пари...но не съжалявам защото са направени перфектно и майсторски от хората на Димо!Ако всеки в тази страна беше точен и съвестен като него....ЕХЕ....къде щяхме да бъдем!

gps

#22 Мнение от gps »

algi написа:До GPS - знаеш ли какви пари дадох за филтри в BMS тук в София за 8 те драйвера. 4550...не ме питай .... много пари...но не съжалявам защото са направени перфектно и майсторски от хората на Димо!Ако всеки в тази страна беше точен и съвестен като него....ЕХЕ....къде щяхме да бъдем!
Филтрите за които писах че създават проблеми не са на BMS!Ако бяха-нямаше да се цепят мембраните :wink:

gps

#23 Мнение от gps »

FrontLoad написа:За сериозни и не много скъпи баси бива Sigma PRO 18 v.2
LINK

Ако ще я вали дъжд даже е скъпо :lol: :lol: :lol:
Аз обаче смятам че от 77 мм звукова бобина 650 вата не могат да се извадят :wink: Сигурен съм че колегите от София и Бургас са на същото мнение.400-500 вата е по-реално а за повече - 100 мм звукова бобина със съответния магнит разбира се.Между другото колко юзъри когато четат данните на говорителя гледат колко е теглото на магнита :wink: ?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Rumen Suvandjiev »

С Божо предлагаме по поръчка цялата професионална гама на Monacor.

Изображение

http://www.monacor.com/int/en/startseite.html?spr=EN
Правим доставка според количеството на заявките, общо взето всеки месец.

gps

#25 Мнение от gps »

astor написа:Имам данните на почти всички EMINENCE субове ако някой се интересува
С Oceanman обсъждахме хорна с KILOMAX 18 " ама Вие май ме отказвате с тези постове
А защо да се отказваш?Нямам впечатления от киломакса но пък смятам че който и да е говорител ти ще го натоварваш разумно :wink: Както каза bis единия проблем е в начина на използване на говорителите :wink:

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#27 Мнение от Teodor Gugulanoff »

astor написа:Оceanman вече ми е подготвил проект... нивото за ват е потресаващо (над 130 дб при макс) също, а и да не забравяме малкия ход 1.5-2 мм ....

Да, това ще е любопитно да се види и чуе, 1.5mm @ 130 dB/m ....

EDIT: Всъщност, този ход и SPL за какъв честотен обхват се отнася?
Изображение

Аватар
bis
има опит
има опит
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#28 Мнение от bis »

gps написа:......Аз обаче смятам че от 77 мм звукова бобина 650 вата не могат да се извадят :wink: Сигурен съм че колегите от София и Бургас са на същото мнение.400-500 вата е по-реално а за повече - 100 мм звукова бобина със съответния магнит разбира се.Между другото колко юзъри когато четат данните на говорителя гледат колко е теглото на магнита :wink: ?

Съгласен съм с теб, благодаря че обърна внимание на този факт. Мощноста която отдават понякога е ........много условна и по-скоро дава някъкъв критерий за издържливост. Естествено по-големият магнит (при равни други условия....и ако не е от специални сплави) предполага и по-висока индукция във въздушната междина. И колко са притежателите на стъпала, които отдават истински :!: примерно 700W на 8 Ohm. (ee....евентуално в мостов режим) ?!? :wink: Правил съм проби като съм поставял 18" ХВ700 и 18" В400, захранвани с Динаудио РА1200 в мостов режим в едни и същи кутии и почти нямат разлика в силата на свирене. Просто с ХВ700 си по-спокоен с тази 100мм бобина.
Накрая бих казал, че за себе си съм разбрал: Математическото сумиране на мощности не винаги дава представа за силата на една система. Еле пък ако са хорни..... :wink: Предпочитам клъстъри от повече на брой "средномощни" единици, които почти винаги са и по-надеждни а доста пъти и по-евтини!

gps

#29 Мнение от gps »

progressor написа:
astor написа:Оceanman вече ми е подготвил проект... нивото за ват е потресаващо (над 130 дб при макс) също, а и да не забравяме малкия ход 1.5-2 мм ....

Да, това ще е любопитно да се види и чуе, 1.5mm @ 130 dB/m ....

EDIT: Всъщност, този ход и SPL за какъв честотен обхват се отнася?
Преди време правих нещо като това http://www.cerwinvega.com/products/prof ... /subs.html при това с сравнително слаб 18 инчов модел на съруин-вега но като го чух :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта