Съвет за тонколони

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
stefan.n.stamenov
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 5:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Съвет за тонколони

#1 Мнение от stefan.n.stamenov »

Здраевйте, харесал съм следните активни тонколони - Peavey PV 215D.

Цената им е повече от добра, което е и моят бюджет - 1200 лв. За двете.

Как ви се струват? Трябват ми от гледна точка на това, че са компактни - без отделни събуфъри и монитори, без отделни усилватели и сак с кабели, само 2 х 40 кг.

Ще се ползват за частни партита - house, dance, R&B, обичайното. Не повече от 40-50 човека, на закрито.


ВЪПРОСЪТ МИ Е: дали басът им ще е достатъчен, ако се използват без събуфър, и дали ще са по-добри от сегашната ми конфигурация:

2 тонколони Behringer P2520 + усилвател 2 х 450W Biema W330II - със тях звукът ми е ок, надявам се новите да свирят минимум по същият начин.

На снимките са основните характеристики на Peavey PV 215D

Ще съм благодарен на всякъкви съвети - мерси!!!
Прикачени файлове
Peavey PV215D.jpg
Peavey PV215D Specs.png

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за тонколони

#2 Мнение от Ivelin Braikov »

Не може да избираш звук по характеристики. Чуй ги и прецени.
А дали ще им е достатъчен баса зависи от помещенията, в които ще свирят.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

stefan.n.stamenov
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 5:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за тонколони

#3 Мнение от stefan.n.stamenov »

За съжаление ги няма тук в България, ще ги поръчвам от Германия... Като цяло някакве мнения за марката, за този тип техника?

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за тонколони

#4 Мнение от Vanio »

При всички положения тези тонколони са по-добри от Берингер . Достатъчният бас зависи не само от тонколоните , а най-вече това което пускаш на тях . Ако използаваш МР3 на тези партита няма да имаш достатъчен бас никога и високите винаги ще бъдат гадни . Колкото по-добри тонколони слагаш , толкова по-добър сигнал ще искат .
Конкретно за тази концепция тонколони 2х15"+ HF , за да имаш перфектен бас при house музика ще ти трябват суб 2х18" на страна (за сяка тонколона) в порядъка на 1000 Watt RMS .

stefan.n.stamenov
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 5:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за тонколони

#5 Мнение от stefan.n.stamenov »

Източника на сигнала ще е конзола Pioneer DDJ-SX, качеството и е без коментар, така че това не е проблем. Със старите ми колони басът си беше достатъчен почти винаги, изключвам по-широки помещения. Но основно са се ползвали на партита на вилата ми, там помещението е около 40 квадрата с 20-30 квадрата тераса. И си бяха ок, значи дано с тези е още по добре :HMguit пък по-натам със сигурност ще взема и една активна 18ка за нужди с по-голяма площ и повече хора, две ще са ми много вече, да не говорим 4 :) Аз не ги ползвам за някякви огромни мероприятия, нямам бус и такива неща, но дано тези ми свършат работа.

Аватар
Vanio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за тонколони

#6 Мнение от Vanio »

Само бих добавил , че Pioneer одавна не е критерий за качествен звук , като изключим DJM 1000 . Основно баса им куца .

И още - с една 18" системата няма да бъде балансирана . Ако добавяш суб , то е необходимо да са две 18" , а мощността им да е поне двойно на тонколоните .

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта