Пренавиване на говорител с плосък проводник.

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#1 Мнение от kiro »

Здравейте всички!!!
Гледах гледах и не разбрах де да си поставя въпроса и го праснах тука :)
Та конкретно: имам един бас стар немски от тонколона телефункен на която времето и е отнело табелката с модела. Въпросният бас има проблем свързан с това че е горял веднъж и е пренавиван обаче проводника който е оригинално е плосък а новия е кръгъл и сега пак изгоря. Има и друго самия проводник като е кръгъл обема на бобината става явно по голяма и магнитното поле в центъра е по ниско и по несъсредоточено както трябва (пример от другия бас)
Оставям факта че тоя говорител не свири като другия ами и гори пред месец два по динамично слушане - аз мога искам и само така ми допада.Последния път преди 5 дни изгоря от Pavarotti - Caruso смаях се.Проверено е филтри и усилвател са косъм. Но тоя бас си гори и тва. Та искам някой от колегите тук да ме упъти към точния човек или място от където да си закупя проводника защото имам човек дето навива но няма проводник и неможе да намери. И на последно място-за да е още по гадно за мен проводника е алуминиев.И на мен ми се видя странно но след 10 проверки се оказа и в 10-те случая алумин.
Благодаря на отзовалите се предварително.
И сега малко информация за шпулата: диаметър на шпулата е 48мм, дължината и е 63,5 мм това е размера на цялата шпула бобината ляга на 49мм, дебелината на шпулата е 0,8мм, материала е алуминиев.Баса е 12 инча или по точно 305см. Проводника е много сложно да определя колко мм е но напречното сечение е 0,9мм а по тънката част е около 0,4 мм но нямам микрометър.Ако някой изнамери нещо подобно ще се ангажирам да намеря микрометър от някой стругар и ще дам точен размер.
Поздрави....и помагайте моля Ви

kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#2 Мнение от kiro »

До тук добре. Сега ако някой се включи с идея равен няма да има.

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#3 Мнение от bilar »

Хм, тоя говорител, работата не е много лесна, дори и да се намери проводник, как ще му се запоят мишурите?По добре да се навие с "C.C.A.W","Аудиомастер" и "Обертон" имат такива.
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

kiro написа:Сега ако някой се включи с идея равен няма да има.
Щом никой не се е включил, значи идея няма.
Никой у нас не навива плосък проводник "на ребро".
Единствената машина, доколкото ми е известно, се намира в "Обертон", но не функционира поради ниска рентабилност.

kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#5 Мнение от kiro »

От написаното разбирам че трябва да ги изхвърлям. Предложиха ми да ги правят на месингова шпула с кръгъл проводник но ми се вижда цената доста височка за двата баса по 220 лв. Как Ви се струва цената?
Последно промяна от kiro на Вто Фев 21, 2012 6:55 pm, променено общо 1 път.

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#6 Мнение от Audiomaster »

kiro написа:От написаното разбирам че трябва да ги изхвърлям. Предложиха ми да ги правят на месингова шпула с кръгъл проводник но ми се вижда цената доста височка за двата баса 220 лв. Как Ви се струва цената?

При положение, че само един Visaton W300S струва повече от тези 220 лв, дори и тогава цената на този "ремонт" пак е малко, предвид качеството, което бих постигнал аз и при положение, че Визатона издиша здраво откакто го правят в Китай. Ти искаш да се смени мембраната, шпулата, окачванията и т.н., и колко да е цената, при положение, че и качеството се повишава в пъти?!?

А и е добре да уточняваш, че тези високоговорители са минавали през няколко майстора, които ти сам пишеш, че не са си свършили работата и същото ми каза и по телефона, всеки себеуважаващ се специалист никак не обича минали през сума ти подобни майстори неща да оправя грешките им.

Модифицирането на високоговорители е доста тънка работа, изискваща определени умения, знания и много опит. В един доста подробен проведен разговор между нас ти обясних търпеливо някои неща относно именно тези и някои други високоговорители, но явно не съм успял да те осветля относно естеството на работата ми, щом питаш тук дали цената си заслужавала, в резултат на което леко ми се изпари желанието да ти го показвам.

А високоговорителите не са за изхвърляне. Моята работа не е просто един ремонт, а цялостно подобряване на високоговорителя, но явно мнението ми за теб не важи, щом не ми се доверяваш, така че изхвърляй ги, твое право си е...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#7 Мнение от kiro »

Колега "Audiomaster" нямам спомен да сме приказвали с теб по телефон. Нямам спомен и да си ми е обяснявано нещо по телефон. Не знам защо изобщо ми пишеш тези неща. Цената която съм визирал ми я дава човек който навива трансформатори, електро-мотори и електро мотори на компресори и хладилници - едва ли си ти. Написал съм, че е висока защото човек от форума ми писа че нормалната цена за това нещо е около и не по-вече от 140 лв на говорител. До 220 на бройка има доста още. Другото което е тоя човек навива електро-двигатели а не говорители все пак са много различни двете неща. Нищо лошо не казвам за предложения ми вариант но бих желал да бъде навит от някой дето това прави.
Не знам защо иска да ми сменя шпулата, но аз не разбирам.Ако разбирах щях сам да ги навия.

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#8 Мнение от Audiomaster »

Хмм, интересно, много съвпадения има - и с описанията, както и с предложението за месингова основа за бобината с кръглия проводник, два почти идентични случая, доста странно, ако все пак съм се подвел, приеми извиненията ми.
А и в такъв случай мога да съм ти полезен, щом си от Варна.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пренавиване на говорител с плосък проводник.

#9 Мнение от kiro »

Не знам кое точно е интересно, но щом казваш.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта