Planar Waveguide Basshorn

Модератор: Vanio

Съобщение
Автор
FrontLoad

Planar Waveguide Basshorn

#1 Мнение от FrontLoad »

Да разцъкаме този проект дошъл майче от Dynacord обсъждан и в Speakerplans.

Изображение

Изображение

Изображение

gps

#2 Мнение от gps »

60х60х90 см кутия а виждаш че SPL-а е скромен а и долната граница на суба.В 80х80х90 см можеш да спретнеш рупор като този на EV който обсъждахме-не че слиза по-ниско ама поне децибелите са повечко :wink:

FrontLoad

#3 Мнение от FrontLoad »

gps написа:рупор като този на EV който обсъждахме-не че слиза по-ниско ама поне децибелите са повечко :wink:


То едното е за сметка на другото Размер / SPL / F3 = x.
По-ниско и 101dB или по-високо и 104dB - пълно щастие нЕма.

gps

#4 Мнение от gps »

Да нЯма :wink: Но за да не бъдем съвсем нещастни предлагам да се ползва друг драйвер че тия селениуми :evil: ...И без това конструкцията не е критична откъм подбор на драйвери-просто трябва да се преизчисли обема.

gps

#5 Мнение от gps »

Колкото повече я гледам тази конструкция толкова повече се чудя какво предимство има пред EV S 181 за който писах в темата "Мнение за суб 2".Имам предвид предимство като звук защото е ясно че проекта на EV е по-лесен за практическо изпълнение.Сещам се и за една стара идея на Джамо-драйвера сложен в тръба която е сложена в друга с по-голям диаметър.Разликата между диаметрите на двете тръби се явява фазоинвертор.Драйвера е подпрян отзад от обем свързан с по-голямата тръба.

Sleepy

#6 Мнение от Sleepy »

Можеш ли да дадеш link или pic с този проект на Jamo, моля! :oops:

gps

#7 Мнение от gps »

Sleepy написа:Можеш ли да дадеш link или pic с този проект на Jamo, моля! :oops:
Ами то беше през 1985 година а тогава и PC "Правец" нямаше че да го архивирам :D Въпроса е в идеята-басовия говорител и фазоинвертора излъчват буквално от една точка на озвучителното тяло.Почти същата идея виждаме и тук при този суб-фазоинверторите и предния рупор са обединени.Докато при EV S 181 фазоинверторите и рупора (ако мога така да го нарека :wink: ) са разнесени на разстояние 30-40 см.

FrontLoad

#8 Мнение от FrontLoad »

Да добавим и Electrovoice - Eliminator i Sub , наследника на твоя модел gps

Изображение
Изображение

gps

#9 Мнение от gps »

Де да беше мой модела :D ама си е на някоя фирма...виждал съм на шведска фирма подобен преди 15-тина години а също и кутията разделена вертикално нагоре на обем с 3 броя фазоинвертори и отворен обем с говорител с магнита навън.Имаше един стар модел на EV с 4 драйвера сложени в отворен отпред обем с магнитите към центъра на този обем а отпред всеки драйвер е натоварен с обем с фазоинвертор.Но това са неща за изграждане на стени от озвучителни тела...малко място-голяма ефективност :wink:

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#10 Мнение от Audiomaster »

FrontLoad написа:Да добавим и Electrovoice - Eliminator i Sub , наследника на твоя модел gps


Само не ми хвали Елиминатора на EV :evil:....
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

gps

#11 Мнение от gps »

Честно казано аз бих предпочел някой W-bin суб пред Елиминатора но това е въпрос на личен вкус.Разнообразието от конструкции е продиктувано от различните задачи които имат да решават тези конструкции.

FrontLoad

#12 Мнение от FrontLoad »

gps имах предвид, че е подобен(еднакъв) на този:

Изображение

EV/S-181 Subwoofer от темата Мнение за суб 2

Само не ми хвали Елиминатора на EV

то кво да му хвалиш :? на слушане не ми хареса (кръчма на жива музика), а и при цена в магазин от 600лв. от която трябва да извадим - 1.печалбата на EV 2.транспорта до БГ 3.мита и такси 4.надценката на магазина :x питам се какви пари остава да са вложени в акустика и драйвер? 8O

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта