Акустична подготовка на стая

Съобщение
Автор
Lx1

Акустична подготовка на стая

#1 Мнение от Lx1 »

Здравейте,работя в строителната сфера. Като такъв,съм се нагледал на мазилки всякакви,и вътрешни и външни,всякакви материали за изграждане на стени като се започне от панел и се стигне до итонг,тухли,гипсокартони и др.. Занимавал съм се със всякакви подови покрития-ламинати,обикн. паркети, мозайки,фаянс,мокети и др. и др.. Тавани-окачени от гипсокартон,картонени плоскости,бетонни и др.. Няма да изброявам възможните решения за стена,под и таван в една БГ стая. И както всички знаем, всяка една повърхност отразява по различен начин звуковите вълни. Въпроса ми към компетентните по зададената тема е- какви според аудио-озвучаването на дадено помещение са идеалните материали за: 1. Стени (от какво да са изградени,с какво да са измазани), 2. Под и 3. Таван.

П.П.- Знам,че на пазара има някакъв вид "дискотечна мазилка",не съм се сблъсквал все още с нея,не знам на каква основа е и какъв е ефекта от нея. Ако някой знае нещо за нея-да сподели.



Мое мнение е,че това е тема от която поне 50% от хората тук ще разберат защо не чуват това което трябва да чуят вкъщи. Имам над половин киловат озвучаване в моята стая,което съвсем не звучи така както би трябвало да се чува.

...попълни си местожителството :wink:

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivo_Hristev »

Темата не е в подходящият раздел. Моля модераторите да я преместят.

Идеална третировка няма. Има оптимална за даденото помещение, а всяко помещение е различно. Ако си решил да строиш отделно помещение за слушане - това е друга бира.

Lx1

#3 Мнение от Lx1 »

Първо се извинявам ,че не нацелих раздела от първия път :) Не,не съм решил все още да строя специална стая,но просто питам за оптимално-добрите материали които биха отразили/погълнали правилно звуковите вълни. Принципно питам за моята стая,понеже лятото ми предстои ремонт.

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост