Акустично третиране на малка репетиционна

Съобщение
Автор
Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivo_Hristev »

Здравей,
За кънтенето подозирам високо време за реверберация, което пък е нормално при необработени повърхности. Флатер ехото пък идва от успоредните стени на помещението. Трябва да обработите поне три съседни стени на помещението. Според мен най-лесно ще ви бъде ако сами си направите окачен таван с акустични пана ( например AMF предлагат такива ). Още по-добре ако го направите и наклонен. За стените мисля че ще е най-лесно ако наковете каменна вата с дюбели за изолации. При необходимост после може да се добавят и пердета пред ватата. Според мен за репетиционна е добре да помислите и за някакъв вид плаващ под ( особено полезен за умиряване на барабаните ), но мисля че няма да се вмести в бюджета ви.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivo_Hristev »

Платът е хубаво да е по-рехав.
Плаващият под представлява акустично развръзване на пода от конструкцията на сградата. Развръзващият елемент може да е масивен гумен тампон, пружина или дори пясък. Напоследък Knauf предлагат такава конструкция. Търговското и наименование е Vidifloor.
П.П:Помислете сериозно за окачения таван.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivo_Hristev »

Паната задължително трябва да са отделени от тавана. При нужда после може да се добавя вата с различна маса между тавана и паната за демпване не конкретно проблемни честоти.
При подът с пясък е важно дъските да не се допират нито до фундамента нито до стените.

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта