съвет относно звукоизолация на под

Съобщение
Автор
Аватар
nikiss
има известен опит
има известен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

съвет относно звукоизолация на под

#1 Мнение от nikiss »

Здравейте,
имам един проблем, трябва да правя замаска и искам под нея да сложа звукоизолация от типа на пресованата вата. Искам да попитам някой има ли предложение каква точно вата трябва да използвам? и от каде мога да я закупя?
Ако някой знае и някакви сайтове на фирми предлагащи такъв тип материали ?
благодаря

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: съвет относно звукоизолация на под

#2 Мнение от Marian Lozev »

...26лв. линеиния май, 0888 65 49 83 Калин, кажи му че аз съм те пратил и му обясни какво искаш.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: съвет относно звукоизолация на под

#3 Мнение от Ivo_Hristev »

Здрасти,
Ако правилно съм те разбрал искаш да си направиш изолация от ударен шум на пода. По принцип най-добре е да използваш подова вата тип Isover TDPS, TDPT или Tango. Разбира се и дурги производители предлата подобни решения. Препоръчвам ти да използваш пана с дебелина не по-малка от 50мм., а най-добре 100мм.
Ако имаш нужда от друга информация или помощ - пиши.
Поздрави.

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: съвет относно звукоизолация на под

#4 Мнение от 100 »

Иво малко се престарава с дебелината, като не отчита слягането. Дебелина над 50 мм е опасна в това отношение. Трябва да бъде тежка вата-120 или 150 кг/м3, а замазката задължително тлябва да е армирана. При правенето на замазката по края постави ивици от стиропор или друг подобен материал, за да не се замонолити замазката със стената и от там да се предават вибрации. Има и друг вариант-да се използва специалния гипсофазер на Кнауф. Казва се Видифлоор и има предимството, че не трябва да съхне. Може да се постави на няколко слоя, в зависимост от натоварването. Влез в сайта на Кнауф, там трябва да има брошура.

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта