Завеси - какви

Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Завеси - какви

#1 Мнение от Nanko Rusev »

Здравейте, какви завеси е най-добре да се ползват? Прозореца ми е зад колоните.

Днес видях няколко вида:
  • памук 60% - мега приятен на допир, но нямаше цветове и шарки ... отпада
    памук 50% и полиестер 50%
    лен - "ми 100% го водят" - беше хараби измачкан, лелята дето го продава се оплака че сигурно наистина е много лен в него, щото не можели да го изгладят
    лен - 50% и 50% може би полиестер?
    нещо, което се води "софт" (soft?)
Та това е след бързо влизане в три магазина и питане за най-тежките завеси.

Някой с идеи или линкове към четива? :)

Поздрави,
Нанко

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#2 Мнение от velinski »

Интересен въпрос. Моите са памук + полиестер, ама преобладава изкуственяка май, защото излизат почти сухи от пералнята. Самата им структура е намачкана и груба, като мисля е +. Сега точно събирам пари да си поръчам още един чифт завеси за отсрещната стена, че ми искат 160 лева за плата и ушиването 8O

На мен груб намачкан лен ми звучи добре, но не знам как ще се поддържа, че той май не трябваше да се пере и със сигурност не се глади. Трябва да ги носиш на химическо чистене.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#3 Мнение от Nanko Rusev »

160 лева ми се струва малко много. Най-скъпия който видях беше около 25 лева за метър при 2.8м широчина.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#4 Мнение от Ivo_Hristev »

Върти ми се една идея за тънък декоративен джоб с вложка от полестерна вата за подплата....

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#5 Мнение от velinski »

Стената ми е 2.60 х 4 метра. Това прави 5 метра плат ширина 2.80 + някакви пари за ушиването (за някакви перделъци ми говореше тая от магазина :lol:). Покривам я със завеси от тавана до земята. Проблемът е, че новите завеси трябва да са от същия вид и цвят като старите, а те не бяха евтини.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#6 Мнение от Nanko Rusev »

Мда верно, за цяла стена + ушиването си отиват :mrgreen:
Ivo_Hristev написа:Върти ми се една идея за тънък декоративен джоб с вложка от полестерна вата за подплата....
Иво, файда ще има, да, но не съм сигурен колко удобно ще е. А и трябва да се прави къстъм.

За мен ще мина по лесния начин - една две завеси. Само да си избера плата и всичко става лесно .... за сега клоня към лена. Тъпото е че искам да е възможно най-светъл плат, така че да стои постоянно дръпнат, но да влиза светлина, а не да съм в пещера. Това, в комбинация с плътен, дебел и тежък не е много лесно :lol:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#7 Мнение от velinski »

Моите са много плътни, зелени, винаги слушам музика като в пещера. Но пък крият прозорците и демпват много от проблемите на помещението страшно ефективно. Завесите ми служат и за бас-трапове в ъглите. Втората завеса ще скрие едно голямо огледало и ще демпва срещуположните 2 ъгъла на стаята. Стените ми са с много релефен немски тапет със специални звукоабсорбиращи свойства - купих го от една фирма, която го ползваше за хотели. Под тапета имам 5 мм стиропорена подложка. Подът ми е от гол паркет-масив. Мебели почти нямам и въпреки това нищо не кънти и не резонира. Доволен съм. Остана ми да оправя акустиката на тавана по идея на един приятел и съм готов.

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#8 Мнение от poseydon »

Велински, сподели моля те откъде си купувал въпросния плат. Ако можеш и някоя снимка да покажеш ще бъде чудесно. На мен също ми трябват завеси, защото хорните стоят по късата страна, на която има два огромни прозореца и врата към тераса, но при всичките ми обиколки по женски пазар така и не успях да харесам абсолютно нищо хубаво.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

velinski написа:(за някакви перделъци ми говореше тая от магазина :lol:).
Това е една текстилна лента, която се пришива в горната част на пердето и служи за закачане към корниза.

За пердета аз си поръчах дебела дамаска =- същата, с която са тапизирани мебелите ми.
Не са кой зане колко красиви (явно не само мен ме влече тъмнозеленият цвят), но разликата при поставянето им се усети веднага.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#10 Мнение от velinski »

В едно от магазинчетата по Екзарх Йосиф срещу Синагогата се пада. Немски плат, плътен и тежък, стои фабрично намачкан.

Моите ОТ стоят от дългата страна на помещението. ОТ сложени на тясната страна винаги ми звучат зле, не само у нас. Близостта до страничните стени създава проблем, особено при големи хорни и басрефлекси.

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#11 Мнение от poseydon »

Ами аз моите толкова пъти съм ги въртял, обаче по дългата страна не ми звучат добре. А пък и мебелите в стаята не позволяват много подобно обръщане. За съжаление докато комбинирам стая за живеене със стая за слушане нещата никога няма да са така, както аз ги искам, но все пак някакви компромиси трябва да се направят, за съжаление.
Благодаря за информацията и поздрави.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#12 Мнение от Nanko Rusev »

Мислих завесите да са ми последната намеса по стаята, но най-вероятно още утре ще си поръчам и ще ги поставя преди да завърша останалите 2000л третировка :mrgreen:

Все пак да се върна на темата: ако някой има опит или е чел за различните материи, ще се радвам да сподели:

Лен ("100%" или 50%)
Памук
Софт (лелята ми каза, че това било заместител на плюш)

Ако няма мнения, ще избирам на вид и цена 8)

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#13 Мнение от Dgd »

Плюш ми звучи добре :D

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Завеси - какви

#14 Мнение от Nanko Rusev »

Поръчах си лен 60% 7 метра и 2.5м релса. 155 лева :st

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта