Проблем с 50Hz в стаята за слушане на музика

Съобщение
Автор
peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

Проблем с 50Hz в стаята за слушане на музика

#1 Мнение от peter_p »

Проблема ми идва от това,че конкретно тази честота се чува поне с с7-8db по-силно.Просто незнам какво да правя.Ако някой знае или има някаква идея моля за помощ.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Проблем с 50Hz в стаята за слушане на музика

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Колко $ си готов да отделиш?

peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от peter_p »

Зависи от това какво трябва да купя или да направя.Така ми е трудно да кажа,при положение че си нямам на идея за какво става въпрос.Тепърва ми предстои да правя акустично подобрение на стята и искам да съчетая нещата.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#4 Мнение от DLS »

Проблема може да се реши единствено с голямо поглъщане или промяна на пропорциите на помещението. Сценария с грешно слушателско място/разположение на колоните е най-розовия :)
Разкажи малко повече за помещението...

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ivo_Hristev »

Най-добре си поиграй с накой лимулатори и виж какво се получава в твоето помещение. За целта ти трябват размерите на помещението.

peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от peter_p »

Стаята е с размери 5.4м на 3.5м.Колоните са разположени по дългата стена на разстояние 2.5м една от друга.Слушателското място е точно на срещу тях.За звукопоглъщане си мисля и аз,обаче мой приятел със стая различна от моята и звукообработена сериозно,има звукопоглъщи елементи във формата пирамиди от каменна вата по цялата стена срещу колоните.Проблем обаче има и там.Не колкото при мен, но достатъчно да те дразни,особенно като знаеш колко труд си положил да оформя тази каменна вата,рамки,платове иколко пари просто не знам...

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от poseydon »

Ако разместването не е проблем пробвай да разположиш тонколоните по късата страна и ще можеш да местиш слушателското място по дълбочината на стаята, докато харесаш звученето.

Едит:
Погледнах ти системата и май няма как да пробваш разместване. Единственото, което ти остава е да пробваш да бориш пика с акустично третиране.

peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от peter_p »

Не ми е проблем разместването и това съм пробвал.Странна работа,чудя се да пренестя нещата в другата стая за да видя какво ще се получи.Относно системата ми не съм я снимал гладал си нечия друга.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#9 Мнение от DLS »

peter_p написа:Не ми е проблем разместването и това съм пробвал.Странна работа,чудя се да пренестя нещата в другата стая за да видя какво ще се получи.Относно системата ми не съм я снимал гладал си нечия друга.
Пробвал си на късата стена и пак имаш проблем? Съмнително ми е....освен ако голяма част от проблема не е в колоните.

peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#10 Мнение от peter_p »

През почивните дни ще завъртя колоните и пак ще пробвам,дано да е така както казваш.По принцип мисля и за нови колони,но проблема е какви.Ако се довериш на слуха си добре,ама няма как да вземаш да пробваш и така докато се спреш на нещо,другия вариант да се доверя на класациите в Стереоплей или аудио например,но пак е относително.Започнах да си мисля за качествен екулайзер,повечето специалисти може би ще кажат не на тази идея,не съм пробвал но може и да се получи

peter_p
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от peter_p »

http://www.audiostop.ru/wso/sound82.html който желае да прочете и сподели мнение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nanko Rusev »

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... ic&t=10487

Виж това калкулаторче, погледни си стаята какво става при различните честоти...

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта