Wood Fiber Acoustic Panel

Съобщение
Автор
Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Wood Fiber Acoustic Panel

#1 Мнение от Martin Krumov »

Здравейте.
Искам да попитам разни неща относно тези плоскости.
У дома са започнати първите стъпки на ремонта. Махат се тапети върху които преди години е боядисвано с латекс, но това едва ли има значение сега. Предстои нанасяне на нова мазилка (колор кит) и съответно пак латекс. Чудя се как могат да се подобрят малко нещата от гледна точка на акустиката. Имам 2 голи стени в стаята, който след нанасянето на мазилката ще "просвирят" още повече отколкото до сега, както беше с тапетите. Мисля си за нещо такова:
Изображение
Изображение

Идеята ми е да раздвижа малко стените подобно на това, което се вижда на следващата картинка в дъното:
Изображение

Добра идея ли е с такива плоскости да се изгради такова нещо и ако да, къде могат да се намерят? Предполагам ще е по-добре отколкото гола стена.

П.П. Всъщност на тавана мога ли да използвам същите? Не е казано, че ще покривам целите стени и евентуално таван с тях. Може и нещо шахматно... :roll:

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Heraklith

#2 Мнение от 100 »

Прилича на Херакустик. Провери на адреса:
Дистрибутор на Heraklith за България:

БАУДЕНТ ООД
1756 София, бул. “Андрей Ляпчев” №1, ет.5
тел: 02 / 974 09 34 ; 02 / 974 45 56, факс: 02 / 974 09 35
e-mail: baudent@trading.bg , office@baudent.com
складове: София, стопански двор Врана, GSM 0887 / 750 765
Благоевград, първа промишлена зона, склад ОКС, GSM 0887 / 751 504
Балчик, ул.”Дунав” №40, в двора на “Елпром Термо” АД, GSM 0887 / 885 693
Само че е скъп. Има един Херакустик индъстри, той е по-ефтин, но е за промишлени помещения.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Martin Krumov »

Страхотно!
Благодаря много за информацията. Не знаех как се наричат точно и може би затова не съм намерил сайта на тази фирма и каквато и да е информация. За пореден път този форум ми помага страшно много!

Иначе добър вариант ли е облицоването на голите повърхности с този материал? Естествено не на 100% запълване, но по-голямата част ?

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Херакустик

#4 Мнение от 100 »

Идеята е добра, но трябва облицоването да е с мярка. Първо, защото, както казах, материала е скъп. И второ, защото презаглушаването на едно помещение е също толкова вредно за добрия звук, както и голите бетонни стени. Зависи от обема на помещението и типа музика, която ще слушаш. Разположението на паната върху стените също трябва да се направи по определени правила.
www.stivox.com

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от DLS »

Мисля, че 1/3 от стената ако е покрита с фибрите би се получило много добре, примерно средната 1/3. Може и дизайнерски да се подходи с някакви форми. Чувал съм подобно помещение и въпреки наличието на други шумозаглушаващи материали, определено със заглушаването не беше прекалено.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Martin Krumov »

В никакъв случай няма да е по целите стени. Мисля нещо за от ~90см. от пода нагоре. До колкото видях единият размер на плоскостите е 1200мм, което значи от 90см до 210см по вертикала. На горе до гипсовия корниз остават около 40см. Плюс това мисля да не покривам сетните от край до край. Имам идея плоскостите в единия край да се застъпват. Така ще се образува нещо като гребен, но с малък ъгъл. Не знам дали би било плюс :?: Все още мисля и над дизайнерската страна на нещата :)

Аватар
woofer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от woofer »

Club Arrodance е облицован с такива панели ,обсолютно всяка повърхност с изключение на пода и тавана.Резултата е отличен
Ето снимка http://img513.imageshack.us/my.php?imag ... rd4441.jpg

whitesnake
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 9:20 am
Обратна връзка:

Re: Wood Fiber Acoustic Panel

#8 Мнение от whitesnake »

Материала е идеален за акустика. То той и това му е предназначението де.Но 1 кв.м. е към 30-50лв в зависимост от вида и дебелината.

За да има добър ефект трябва да се монтира не дирекно на стената а на около 5 см от нея, като това разстояние може да се запални с каменна вата.

Някой случайно да знае дали може да се огъва в известна степен?

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Wood Fiber Acoustic Panel

#9 Мнение от Ivo_Hristev »

Много е трошлив. Може би ако се намокри, но като цяло не съм оптимист......

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта