Проблем с акустиката

Съобщение
Автор
Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#17 Мнение от Ivo_Hristev »

Само за любознателните: Opera Garnier е едно от големите разочарования от гледна точка на акустиката за 20-ти век. Това е причината тази зала да претърпи 3 реконструкции за по-малко от век.
Това което се опитвам да кажа е: Не сравнявай неща които не си чул! Важи както за помещения, така и за техника.

vankata_r
има опит
има опит
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#18 Мнение от vankata_r »

Освен това, една идея, защо не почнеш да експериментираш? Защо не опиташ "колоните" да не са на нивото на ушите, а на пода? Защо не отидеш у Иван Рачев да чуеш и видиш DIY изпълнения? Защо не станеш по-отворен към света и чуждите мнения?
Като цяло не се опитвам да ти натрапя мнение или нещо подобно, просто изразявам своето.
В началото и аз не мислех, че не може да се крие истина тук, но след като толкова много хора са довони от резултатите с които ги е дарил форума, смятам и аз да се присъединя към тях. Избора е изцяло и лично твой.

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#19 Мнение от andrian.ivanov »

не ме е поканил. Сигорен съм, че звука ще е различен, защото ще ползва лампов усилвател. Бях си харесал един преди време от тук , но нямашевходове за Tuner, CD и др. Отделно никой не ми натрапва каквото и да е било сега не знам какви части дърво и лак се ползва за колони и усилватели, но братовчет ми е привърженик на тях въпреки, че ги мрази и аз лично знам колко често все са в ремонт. Първия ми компютър беше IBM и знам как ми вървеше вентилатора и знам как е на този. Вечер не мога да спя от бучене... На втория месец видео картата ми гръмна и т.н. Няма значение каква е съпоставката. Разликата е, че при марковите са по-определена схема правени по-пазарни тенденции, а другите не и човек трудно намира това, което му е нужно и, ако го направи ще е късмет, защото, ако се захване сам могат да минат и години. Но пък има критерий да влези в част изкуство DIY, ако човек разбира как да направи максимума не говоря за цена, а по-принцип Сложно е и не ми се задълбочава.

vankata_r
има опит
има опит
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#20 Мнение от vankata_r »

Ivan Rachev написа::wink: ...заповядай да чуеш DIY система 0889626590 ако ти е скъпо ето ти и домашен
02 9898893 .
Ето, човекът те покани най-учтиво. От друга страна, разгледай в някой от другите раздели, за реализирани DIY системи по "поръчка на клиената" от съфорумците, мисля, че може и да ти допаднат резултатите.Колегите предлагат и акустична обработка на помещението. Колкото и далече да е тя от максимума - все е някакво начало.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Rumen Zografov »

Леле, леле....какво става тук?! Сравняват се оперни зали, кенефи Техникс с HI-END, мисли се за някакви елементарни стойки за някакви още по-елементарни колони, резонанси на секции. Същевременно пък DIY не могло да задоволи нуждите на дадения индивид, защото не било произведено, съобразено с пазара...WTF?! 8O 8O 8O Човече, сорка, че така грубо влизам, ама ми омръзна от голословие и бездействие в същия момент! Толкова ли е трудно да поекспериментираш малко с разположението на "колоните" си??? Толкова ли е трудно да спреш една секция да резонира??? Да не говорим за елементарната аревиатура "ОТ", която не беше чувал. Да не говорим за умопомрачителните ти заключения относно аудиото....
Моят съвет е преди всичко да си отвориш очите (и ушите най-вече) и да пуснеш околния свят в тях. След това да приемеш няколко покани и да чуеш това-онова при хора от този форум. После се отдай на известен размисъл, къде точно в Света на Звука се намираш и ако евентуално успееш да си направиш необходимите изводи, тогава помисли за смисъла на цялата тази тема. :wink:
Изображение

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Borislav Stankov »

andrian.ivanov написа:не ме е поканил. Сигорен съм, че звука ще е различен, защото ще ползва лампов усилвател. Бях си харесал един преди време от тук , но нямашевходове за Tuner, CD и др. Отделно никой не ми натрапва каквото и да е било сега не знам какви части дърво и лак се ползва за колони и усилватели, но братовчет ми е привърженик на тях въпреки, че ги мрази и аз лично знам колко често все са в ремонт. Първия ми компютър беше IBM и знам как ми вървеше вентилатора и знам как е на този. Вечер не мога да спя от бучене... На втория месец видео картата ми гръмна и т.н. Няма значение каква е съпоставката. Разликата е, че при марковите са по-определена схема правени по-пазарни тенденции, а другите не и човек трудно намира това, което му е нужно и, ако го направи ще е късмет, защото, ако се захване сам могат да минат и години. Но пък има критерий да влези в част изкуство DIY, ако човек разбира как да направи максимума не говоря за цена, а по-принцип Сложно е и не ми се задълбочава.
Боже, човече почти не разбрах какво се опитваш да кажеш. Съветвам те да обърнеш внимание на правописа си и на изразяването.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#24 Мнение от Nanko Rusev »

Това е най-смешната тема от доста време.

Момчето слуша кенефи :) има проблеми, дават му се предложения и изведнъж той решава че трябва да сподели, че не харесвал DIY колони (нещо което няма нищо общо с темата му и не е споменато в предишен пост) и да почне да прави абсурдни сравнения и заключения за неща, които явно не разбира.

Еми на такъв човек - как да му помогнеш?

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#25 Мнение от andrian.ivanov »

Borislav Stankov написа:Боже, човече почти не разбрах какво се опитваш да кажеш. Съветвам те да обърнеш внимание на правописа си и на изразяването.
Ако пишеш в няколко чата и тук не е фатално да згреши
Последно промяна от andrian.ivanov на Сря Май 28, 2008 12:13 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Angel Gekov »

Как да не е фатално!!! Та ти не можеш да напишеш дори едно кратко изречение без да допуснеш поне една грешка. Това не е само неуважение към участващите в този форум, по-страшното е, че е неуважение към БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК. И недей да се измъкваш с участието в чатове - в случая не става въпрос за печатни грешки, които всеки допуска, а за тотално и дълбоко непознаване на правопис и граматика, липса на стил в изразяването, неясна и нелогична подреденост на изказа. И това ти го казвам без да съм специалист - ако писанията ти се прочетат от някой филолог - пази боже! Нямам идея каква е възрастта ти, къде и какво си учил, но искрено те съветвам да поработиш по въпроса.

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#27 Мнение от andrian.ivanov »

Първо, когато съм ядосан и уморен често греша. Отностно българския език мога да кажа, че съм чел достатъчно книги чиито бройката им надхвърля 100 и любимия ми автор е Ъруин Шоу, които има неповторим стил на писане и най-малкото ти трябва да ми даваш оценка! Коментара си го запази за някои други, които често нападат темата и я хвърлиха в DIY раздела и след това започнаха да си измиват ръцете с мен. ...и специално за по-разбиращите, които не си оставиха тел. да покажат и техните кенефи за да ги коментирам! ..., а не да се крият зад други - тава всеки го може! Съжалявам, че постта ми надхвърля добрия тон. На 25 години съм

П.П От цялата история потребител Stereo неоткрих и темата стана раклама на моята система за всеки един от участниците тук

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#28 Мнение от Zlatan Kitanov »

Местете я в "Бисери"...

Човекът е прочел цели 100 книги, бахмааму, к'о искати вий, уа?

vankata_r
има опит
има опит
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#29 Мнение от vankata_r »

andrian.ivanov написа: ...и специално за по-разбиращите, които не си оставиха тел. да покажат и техните кенефи за да ги коментирам! ..., а не да се крият зад други - тава всеки го може! Съжалявам, че постта ми надхвърля добрия тон. На 25 години съм
Ако визираш мен в горния си пост - не съм се крил и не съм казал, че имам по-добри "кенефи"(надявам се скоро да ги реализирам, за разлика от тебе). Просто ти посочих това което е ясно написано и го подминаваш, все едно не е. Съжалявам, че сме почти набори а главата ти е толкова дървена...
Дори модераторите могат да заключат темата. Прекалено много лични нападки се отправиха в нея...

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Borislav Stankov »

andrian.ivanov написа:
Borislav Stankov написа:Боже, човече почти не разбрах какво се опитваш да кажеш. Съветвам те да обърнеш внимание на правописа си и на изразяването.
Ако пишеш в няколко чата и тук не е фатално да згреши
Гледам правил си редакция и пак с грешка. ПИШЕ СЕ СГРЕШИ!!!

Сега сериозно, ако си направиш труда да прегледаш раздела, в който се намира темата ти ще откриеш много интересни неща за акустиката, както и за повдигането на колоните върху стойки.

Ето ти и една отправна точка за стойките:
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=5584

И една за акустиката на помещението:
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... ic&t=10407
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта