Проблем с акустиката

Съобщение
Автор
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Проблем с акустиката

#1 Мнение от andrian.ivanov »

Имам колони Technics SB-CH610, когато ги монтирах ми казаха, че е добре да са на нивото на слуха и ги сложих на нивото на телевизора. Проблема е в това, че, когато увелича усилвателя наполовина започва да се чува бучене понеже отзад има стъклен шкаф и баса рефлектира. Понеже не могат да се закачат на стена как да ги монтирам алтернативно, защото така неслушам качествено каквото и да е било

Изображение

Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Проблем с акустиката

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Направи/купи си стойки?

vmlinuz
чете и пита
чете и пита
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Проблем с акустиката

#3 Мнение от vmlinuz »

andrian.ivanov написа:... неслушам качествено каквото и да е било...
то качествено може да се слуша слабо :roll:

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Проблем с акустиката

#4 Мнение от bstbst »

vmlinuz написа: то качествено може да се слуша слабо :roll:
Не знам какво разбираш под"слабо", но много се лъжеш :wink: !

PS:Абстрахирам се от коментираните ОТ!!!

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Проблем с акустиката

#5 Мнение от andrian.ivanov »

vmlinuz написа:
andrian.ivanov написа:... неслушам качествено каквото и да е било...
то качествено може да се слуша слабо :roll:
Първо занимавам се вокално с музика от, както се помня. За мен качеството е в кристалното излъчване на музиката независимо как я слушаш. (А тя зависи от др. фактори и за да се наслаждаваш дълго време на силен саунд "без да те боли главата" ето това е разковничето. Сега изясни ли ти се какво е Музика?) ...не е точна наука и малко хора разбират. Изкуството не се преподава то се получава. И да се върна на проблема, който разбрал, разбрал! Явно стойки ще трябва да търся, ако някой прави ще съм му благодарен да ми драсне едно ЛС

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Проблем с акустиката

#6 Мнение от bstbst »

andrian.ivanov написа:
vmlinuz написа:
andrian.ivanov написа:... неслушам качествено каквото и да е било...
то качествено може да се слуша слабо :roll:
Първо занимавам се вокално с музика от, както се помня. За мен качеството е в кристалното излъчване на музиката независимо как я слушаш. (А тя зависи от др. фактори и за да се наслаждаваш дълго време на силен саунд "без да те боли главата" ето това е разковничето. Сега изясни ли ти се какво е Музика?) ...не е точна наука и малко хора разбират. Изкуството не се преподава то се получава. И да се върна на проблема, който разбрал, разбрал! Явно стойки ще трябва да търся, ако някой прави ще съм му благодарен да ми драсне едно ЛС
Един съвет от мен: смени тона на разговора и дай по-обстойна информация за стаята в която се слушат тези ОТ, при положение, че наистина търсиш помощ. Относно "за да се наслаждаваш дълго време на силен саунд "без да те боли главата"" - разковничето определено не е в тези тонколони!
Поздрави и успех в решението на "проблема".

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Проблем с акустиката

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Колоните че са ужасни, така е, ама то така като сме почнали ще трябва да го накараме да си смени цялата система ...

Преди някой беше писал че може да изработи стойки (върти ми се цена около 100-150 лева), ако не се лъжа, потребител с ник stereo ....

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от andrian.ivanov »

Хол с масивни мебели от сатен, стандартна маса, персийски келим, като изключа това компютъра ми е тук с д. кино. Друго стаята не е шумоизолирана от тухли е живея в къща.

П.П. Не съм привърженик на DIY колони, но и ме дразнят подобни отговори без да са защитени, защото може да се спори до утре. ...би ли обяснил какво е това ОТ?

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от bstbst »

andrian.ivanov написа:П.П. Не съм привърженик на DIY колони
В такъв случай помисли за закупуване на малки мониторни колони - евентуално активни(нямам предвид студийни монитори), но маркови а не маркови в минало време!

ПС: ОТ - озвучително тяло. Спор със сигурност не може да има, предвид факта че в спора се ражда истината - а тя истината е родена отдавна!!!
Последно промяна от bstbst на Нед Май 25, 2008 11:58 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nanko Rusev »

andrian.ivanov написа: П.П. Не съм привърженик на DIY колони, ...
Комплекси .... аз съм привърженик на най-доброто за дадени пари ...

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от andrian.ivanov »

Не имам си система просто на нея Radio и CD слушам Когато увелича усилвателя наполовина или вклуча Loud почва гадното бучене от секцията заради баса. Д кино, което е в същата стая е за компютъра Предимно го ползвам повече за филми, защото съм с широкоекранен LCD '19 и по-малко музика върви на него. Просто съм свикнал каквото ми трябва да е под рака във всеки един момент. Горните колони не са разположени добре , а за стена не стават с дюбели не мога да ги закача, а секцията ми е насечена, като височина и не мога да ги поставя на нея. Затова мисля, че със стойки е най-добре.

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#12 Мнение от andrian.ivanov »

Nanko Rusev написа:
andrian.ivanov написа: П.П. Не съм привърженик на DIY колони, ...
Комплекси .... аз съм привърженик на най-доброто за дадени пари ...
Не е комплекси мога да си позволя колони за 600 лв. Въпроса е, че са правени и в това много неща куцат и спор няма. Все едно да си пишеш от IBM или събиран компютър същата работа няма значение. Аз съм на това мнение не искам да го приемаш лично. Благодарен съм ти, че ми помогна в предишната тема.

От др. форум разбрах наименованието на буксата, която ни трябва утре ще пиша много съм уморен и си лягам. :)
Последно промяна от andrian.ivanov на Вто Май 27, 2008 11:50 am, променено общо 1 път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivan Rachev »

н
andrian.ivanov написа:
Nanko Rusev написа:
andrian.ivanov написа: П.П. Не съм привърженик на DIY колони, ...
Комплекси .... аз съм привърженик на най-доброто за дадени пари ...
Не е комплекси мога да си позволя колони за 600 лв. Въпроса е, че са правени и в това много неща куцат и спор няма. Все едно да си пишеш от IBM или събиран компютър същата работа няма значение. Аз съм на това мнение не искам да го приемаш лично. Благодарен съм ти, че ми помогна в предишната тема. От др. форум разбрах наименованието на буксата, която ни трябва утре ще пиша много съм уморен и си лягам. :)
...да прав си , но за съжаление така е само в Сливeн :) ..в останалата част на света има интернет и всеки , колкото и да е тъп и ограничен може много бързо и ефикасно да разбере как стоят нещата в дадена област . Най-добрите неща в аудиото се правят от малки екипи хора или в DIY средите . Колоните които си купил за 50-60 евро от Райчев са идеални за парите си и са смразяващи кръвта кенефи в същия момент :wink: ...заповядай да чуеш DIY система 0889626590 ако ти е скъпо ето ти и домашен
02 9898893 .
Последно промяна от Ivan Rachev на Вто Май 27, 2008 1:19 pm, променено общо 1 път.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Georgi_Ivanov

#14 Мнение от Georgi_Ivanov »

Готин, ти си този, който измества темата, а не Иван Рачев!
Не е комплекси мога да си позволя колони за 600 лв. Въпроса е, че са правени и в това много неща куцат и спор няма. Все едно да си пишеш от IBM или събиран компютър същата работа няма значение.

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#15 Мнение от andrian.ivanov »

Чакай малко не пиша за колони и тяхното звуче, а за акустика и тя във всяко пространство е различна можеш ли ми сравни нашата опера с парижката? Първо колоната не е фактор за еднакво звучене във сяко помещение.

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта