Внушение или реалност???

Съобщение
Автор
MAX

#16 Мнение от MAX »

Edgecrusher или поне ти неси рабрал как да го изполваш :D То и ясновидците са странни хора но никой не ги отрича :wink:

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#17 Мнение от Audiomaster »

MAX написа:...слушалките несе влияят от стаята би трбвало да има ориентир все пак нали :wink:

Ти слушалки ли ползваш за ориентир ? 8O
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

MAX

#18 Мнение от MAX »

не :D само до някаква степен за справка колко реално детаил губя с колоните 8)

MAX

#19 Мнение от MAX »

Аз мисля че трябва да се допитаме с велински до колкото знам той ползва слушалки за музика,аз лично не понасям слушалки по лесно умаря слуха,но ве пак той да си каже мнението защо е избрал този вариант.И ако се чуе нова песен и реално незнаеш какви са и възможностите мисля че на слушалки ще е по лесно да определиш.Примери за песни много в които има много повече въздух спрямо слущалки и колони !!! забежи (колони ) нее хорни :D такива са ми възможностите на други конструкции може и да си поменя твърдението :wink:

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rumen Zografov »

MAX,правиш някакви абсолютно необосновани твърдения и заключения :!: :wink:
Изображение

MAX

#21 Мнение от MAX »

не мисля да споря моите експерименти са ме подтикнали да мисля така,и споделям лично мое мение все пак нали за тоава е форума,кой какво направил какво е експериментирал и до какъв извод е стигнал :D

Krasi Yonchev

#22 Мнение от Krasi Yonchev »

MAX написа:наистина между двете колони не трябва да има дриги работи пробвал съм по-добре е усещането за сцена


От това твърдение да си вадим ли извода, че монтирането на озвучителните тела в стената (флъш / софит маунтинг), при което няма никаква "видимост" между колоните (празно пространство), въпреки достатъчните предпоставки за този подход (срещу обичяйното - свободно стоящи в стаята) е нещо, което не е добре?

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#23 Мнение от joro66 »

Извинявам се за късното включване, но събота и неделя не си бях у нас. И аз си мисля че със слушалките ще е трудно да се сравняват колоните. При колоните все пак всяка от колоните е слушат и двете уши, от които едното с някакво фазово закъснение. А и са на лице различни отражения от заобикалящите мебели/стени. От цялата работа и още няколко експеримента (включително и сваляне само на телевизора от скрина) цялата работа ще се окаже само от самото преместване на колоните по-близо до точката на слушателя. (със всичките последствия за различно дефазиране на звука за различните честоти и т. н.)

Аудиомастер, и аз съм във отпуска тази седмица, така че ще ти се обадя със сигурност, най-късно до срядата.

MAX

#24 Мнение от MAX »

scav аз мисля,че няма такова нещо като (нее добре) звучи ми като дефиниция има по-добре и по-зле :D в крайна сметка където и да се сложи пак ще свири При моя експеримент аз нямах телевизор а една гола ракла която само отазява звука.

Krasi Yonchev

#25 Мнение от Krasi Yonchev »

joro66 написа:При колоните все пак всяка от колоните е слушат и двете уши, от които едното с някакво фазово закъснение. А и са на лице различни отражения от заобикалящите мебели/стени


Ранните отражения, още в първите няколко милисекунди, причиняват комбинирано филтриране на честотното разпределение от което се получава жестоко накъсване в целия среден и висок спектрум (ниските въoбще няма да ги намисам) Друг проблем от тази акустична аномаля е случай, при който отражение на звуковата вълна от лявата стена, която е възпроизведена от дясната колона, (или обратно) попада в лявото (или обратно) ухо и тотално обърква стерео картината. Не знам кой си дава сметка за това, но е факт. А факти още много...

joro66 написа:цялата работа ще се окаже само от самото преместване на колоните по-близо до точката на слушателя


Audiomaster обърна сериозно внимание върху промяната на дефазирането на звука за различните честоти в зависимост от разтоянието до колоните, което е неоспорима предпоставка, но не го отдавай само на това, защото не само то е причина.

MAX написа:При моя експеримент аз нямах телевизор а една гола ракла която само отазява звука.


А тя, раклата, беше ли на една линия с говорители на колоните, или беше малко пред тях / зад тях?

MAX

#26 Мнение от MAX »

Беше на една линия с говорителите :D тя и сега мястото и е там но съм мръднал колоните малко напред,и това за отразяването и объркване на стерео картината съм напълно сългасен и аз съм го констатирал.Има една песен с много бъззо сменящи се звуци ляв десен канал на слушалки много точно и отчетливо се забелязва,пускам колоните ми то 50% не ги долавям коректно фарчат си пак звуците но аномалия.Експериментирах с одеала по едно време на всяка стена по едно тлъсто одеало.Никаква разлика само дето щях да полудея толкова много абсурбираха,че нямаше грам ехо имаш чувството че ти стягат главата с менгеме,чак тогава разбрах какво е онази терапия с бели стени и пълна звуко изолация лудница :D

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Rumen Zografov »

MAX написа:...Има една песен с много бъззо сменящи се звуци ляв десен канал на слушалки много точно и отчетливо се забелязва,пускам колоните ми то 50% не ги долавям ...



Е как тогава по звука от слушалките ще съдиш за този от колоните? :wink:

Иначе за наличието на някаква мебел между двете колони,моите лични наблюдения ме водят до впечатлението,че когато пространството между тях е свободно,сцената се "дръпва" по-назад и 3D ефекта става малко по-ясно изразен,но не съм сигурен дали това не е имагинерно усещане,породено от самото празно пространство пред слушателя :roll:
Изображение

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#28 Мнение от joro66 »

MAX написа: ... толкова много абсурбираха,че нямаше грам ехо ...


Това не е ли по добър вариант от колкото да ти кънти стаята ? :roll: . Все пак при слушалките нямаш никакво ехо.

Krasi Yonchev

#29 Мнение от Krasi Yonchev »

MAX написа:толкова много абсурбираха...


...че абсорбирайки само високите, въпреки уравновесяването на честотно разпределение за тях (емилинирайки комбо филтриране), си създал още по-голяма разлика в RT60 между диапазоните - нещо, което не искаш. Това до някаква степен ми говори, че модалните ти резонанси са силно изразени, т.е. не си в пространство с добро съотношение между паралелите, от което идва и без това голямата разлика във времето за реверберация. С други думи, и при други обстоятелства, може би щеше да ти хареса ефекта.

MAX

#30 Мнение от MAX »

Аз не констатирах никаква разлика относно подобрение на звука :roll:
При стая с не оптимално поглъщане васа бумти поне аз останах с такова впечатление .И прекаленото поглъщане е подтискащо,не се трае поне аз немога :D
Оптималното положение не е ли като на открито пространство както ми звучи гласа на открито така по подобен начин трябва да звучи и в затворено пространство нито със ехо нито пекалено приглушено :?

Публикувай отговор

Обратно към “Акустика”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта