Системата на Любомир Панчев

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Системата на Любомир Панчев

#1 Мнение от Lubomir Panchev »

След няколко месечно преследване от страна на Кирил, най-сетне надвих егоизма си, спрях да слушам и събрах снимки за форума.
Ето няколко на моята скромна, тежко недовършена, но вълшебно свиреща система. :oops:

Изображение

Колонките са по проект който Йоан Петров и Кирил Кирилов ми предложиха като временна алтернатива на която да си слушам двата етера.

Изображение

CD плейъра е модифицирано Sony CDP970 което благодарение на Аспарух надсвири и продължава да надсвирва плейъри за по 1000+ английски лири. (повече за това по късно)

Усилвателя е синьо хапче от кит който купих от Аспарух преди две години сглобено на голо без кутия и финиш. До сега в този си вид това хапче е ходило от Лондон до Дупница поне 2 пъти.

Изображение

Колонките си ги събрах сам за няколко дни и си играх с различни варянти на запълване докато не се убедих че няма да звучат по-добре.

Изображение

Не мога да ви опиша колко се забавлявах докато си ги рязах, дупчих и лепих.

След безсънни няколко дни успях ги пусна да свирят в края на Август и се започна местене на маси, гардероби и всевъзможни други мебели в "хола" на квартирата ми докато евентуално не намерих спокойно звучащо разположение за тях от което си ги слушам. :D

Изображение

От тук нататък варианти имам много. Искам нов усилвател с който вече започнах да тормозя хората в България.

Определено ще се правят и хорни и то поне 200++ литра, но страдам от липса на идеи как да си ги транспортирам до Лондон където живея в момента.

Успях да ги пусна на един барабанист - добър мой приятел който се влюби и не иска да си тръгва от нас.

Имам и познат в един магазин за домашно hi-end който от както му гостувах в магазина с моя 10+ годишен CD player вече ми е сърдит и не иска и да чуе за още сравнения.

В общи линии това е. Надявам се да имам хубави неща за дописване тук около коледа. :D

Благодаря на всички вас за вдъхновението и посоката. :twisted:
Последно промяна от Lubomir Panchev на Вто Юни 10, 2008 10:00 pm, променено общо 3 пъти.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Uzunov »

:smt023

dili

Re: Системата на Любомир Панчев

#3 Мнение от dili »

ЧЕСТИТО , всичко хубаво започва от нищото ,през временното което остава да се ползва дълго време-докато се уточнят нещата.После идват и "тортата" и "черешката"... и ГОЛЯМОТО УДОВОЛСТВЕТО от слушането ...
ОСЪЩЕСТВИ МЕЧТАТА СИ ! :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Savov »

А така! Разруши илюзиите на английският хай-ендовец :)
Прослави България и нашите светли научни капацитети.

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Evelina Milusheva »

охооо, 200 + 8O :lol: само така!
lyrical hardcore

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Малко слушане на музика и едно чуждо мнение

#6 Мнение от Lubomir Panchev »

* Преди да четете надолу имайте предвид че всичко това е силно субективно.

В събота слетобяд организирах малко слушане в нас.

Системата си беше моята от по-горе. С единствената разлика че имам нови интерконекти и захранващ кабел за амп-а.

Музиката беше голям диапазон от неща. От yello, през aphex twin, класическа музика, техно-та, jazz, audiophile compilations до Amy Winehouse - Back to Black и много други.

Гостите бяха трима мои приатели. Двама от които са редовни посетители в нас и харесват системата ми и начина по които свири. На третия му беше за първи път. Той се казва Джон Кристи и е писател, дизайнер и музикант. Най-интересното нещо за него е че от доста години е слушал системите на английски аудиофили и има голяма база за сравнение.

След "сесията" помолих Джон да ми напише за впечатлението си от моята система. И ето какво получих:

"... Detail delivered with the panache of Pacino. A system that begs to be seprated, isolated, and heard in independent glory. As it is, it sounds, in tension. That small speaker cabinets’ not doing it any favours, but when the gooey female vocals are released it’s much, much more than another trip to the honey jar. It is very rear to hear such great sounding vocals from a horn system or much else. Basically, priatno mi beshe! ... JC"

Лично аз не съм изненадан от това което чувам от него и дори се радвам че има неща които му харесват толкова много. Надявам скоро да има нови елементи в системата ми, нов усивател и хорни най-вече които да променят мнението му към още по-добро.

Колкото до моето мнение то не е имало нужда от подобряване от доста време насам. :D :D :D

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Отдавна закъсняло попълнение

#7 Мнение от Lubomir Panchev »

Ето че аз се сдобих с отличен усилвател.
Проектът е изпълнен с предусилвател и ГУ50 в триоден режим.
Предусилвателя използва ЕСС81, като двата триода са вкючени в паралел.
Изходящия траф е богато оразмерен с добре секционирани първична и вторична намотки.
Захранването е с отделни токоизправители за всеки канал. Има кинотронно изправяне на високото напрежение с 5Ц3С и двоен LC филтър.
За филтриращи кондензатори се използват неполярни хартиено-маслени МБГО,
два броя дросели, а за захранването на ЕСС81 е използван плазмен стабилизатор на анодното напрежение.

Снимките говорят сами за себе си.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След 1 седмица ще го нося към острова, така че времето за чуване почти приключи.
Единственият недостатък, за който се сещам е, че тежи 40+ килограма, което го прави неудобен за мобилно слушане. :wink:

Благодарностите са към Аспарух за проекта и прекрасното изпъление.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#8 Мнение от Marian Lozev »

Шапката ми падна от първия поглед [smilie=love sick.gif] докато беше при Аспарух......:weedman:
Честито , разбии им представите за HI-END на англичаните... :smt021 :smt038
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Re: Системата на Любомир Панчев

#9 Мнение от Lubomir Panchev »

Не съм имал време да обновя тази тема от години. Но от около седмица си имам нов транспорт и цап комбо във формата на Sony CDP-X7ESD модифицирано от Етераудио (лампова аналогова част, спдиф вход, захранвания и тн). В комплект идват и юсб -> спдиф конвертор, захранващ и спдиф кабели пак творение на Аспарух Желязков.

Все още нямам възможност да го послушам сериозно (надявам се до седмица две и това да се случи) но до сега с high bitrate ogg стрийм от Спотифай и Градо рс1и слушалки съм много доволен.

В скоро време се надявам да намерия и някой с добре изпълнени сигми делти с които да сравнявам 18 битовите 58ци.

Ще кача и някоя снимка, но предполагам повечето от вас знаят как изглежда етераудио х7ца с дървени страници и стъклен капак (мисля че стъклото е 8 мм).

Любо

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Системата на Любомир Панчев

#10 Мнение от Momchil »

Говори чрез снимки . :D

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Re: Системата на Любомир Панчев

#11 Мнение от Lubomir Panchev »

Забравих да спомена един важен детайл, че 58-ците са ЕА1 модификация обсъждани в http://bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=7&t=22755

Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: London
Обратна връзка:

Re: Системата на Любомир Панчев

#12 Мнение от Lubomir Panchev »

Ето и снимка на плейъра:

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта