Първата ми истинска система

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Малка актуализация

#46 Мнение от Alexander Gekov »

Здравейте,

От съвсем скоро станах собственик на Etheraudio плейър.
Базиран е на Sony CDP-228esD. Повече от 4 месеца го слушах в оригинален вид и бях свикнал със звученето му. Знаех, че устройството се нуждае от сериозна преработка, за да покаже какво наистина може. Занесох го на Аспарух и след "лека" интервенция си го получих обратно.

...вече два дни го слушам и не мога да повярвам, че това е същия онзи плейър. Няма и следа от липсата на среди и високи. Басът е ужасно по-стегнат и много по-дълбок, отколкото беше.
Тъй като от съвсем скоро слушам основно плочи, започнах да се дразня на "високите", които чувам от грамофона и които никак не можех да получа от дисковете, които слушах... до този момент. Новото ми устройство свири почти толкова аналогово, колкото и грамофона.
Подробни технически данни не мога да дам, но доколкото разбирам, това е максимума, който може да се постигне в звученето на този плейър: добаванe на лампи в изходите след ДАК-а, плазмена стабилизация на захранването, огромни кондензатори в захранващата част (ЗТО-IV) и куп други чудеса, които вкараха магията на Etheraudio в системата ми.

Ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Грамофон: Грамофонът е старата машина на Симонов. Yamaha YP-700. Модел от 70-те... Когато видях обявата за продажбата му, не можах да повярвам на очите си и силно се надявах вече да не е сменил собственика си. За радост, няколко дни по-късно го държах в ръцете си. Оборудвах го с ММ доза SHURE M97x. Почти незабавно поръчах от Стеев изработка от месинг на адаптор за 7" сингли и клампа, както и шпайкове. За съжаление клампата се оказа не достатъчно тежка и ефект от нея няма. :( Планирам (по-натам) преокабеляване на рамото със сребърни проводници.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Наскоро, с помощта на брат ми, сглобих и аудио маса, по проект на TNT Audio. Рафтовете са от плътен 50 мм MDF. За държачи използвах 18 мм. шпилки. Предстои ми добавянето на още два рафта към нея. Преди да се сдобия с масата, държах грамофона на земята. Правеше ми впечатление, че каквито и протрактори да използвам, както и да местех хорните, сцена просто нямаше. Имаше добре изразено стерео, но не и 3d. Реших, че доза за около 100 лева може толкова и спрях да се занимавам с този проблем, със зараждащ се, таен план в главата, да изчакам по-добри времена, когато бих си позволил перверзно добра доза за грамофона :twisted: ...та, сглобихме масата, пуснах грамофона- звучеше по същия начин. Това не ме изненада никак, пък и не бях очаквал нещо и без капка разочарование си легнах. На следващия ден реших да я нивелирам, защото до този момент я бях изравнил "на око". Ползвах най-обикновен строителен нивелир. Реших пак да тествам грамофона и си пуснах плоча... все едно слушах друга машина, с друга доза. Излезе всичко онова, което ми липсваше. Детайл и сцена, за каквато не бях и мечтал. 8O
Очевидно е, че дори и пренебрежимо дребните подробности в една аудио система, са в състояние да окажат гигантски разлики в звученето. До преди година щях много да се смея на твърдение от сорта "новата ми маса свири жестоко". :)

Не на последно място: Вече имам и мрежов филтър...или както е модерно да се пише в лъскавите списания "пауър къндишънър"...звучи някак "сложно". ...Кондиционер...бреййй да го... и в кондиционера, какво ли толкова ще кондиционира? :lol: Да де....ама даде толко много динамика в звука, че реших да се отнасям с малко повече респект към него...
Майтапът настрана: според мен мрежовият филтър е устройството, което трябва да се добави в една система, преди да се пристъпи към каквито и да е други ъпгрейди. За болшинство от хората в този форум, моето откритие представлява азбучна истина, но докато човек не го осъзнае, докато не го чуе, такова твърдение остава да виси във въздуха, някак вяло.

RIAA корекция: Нея я завършихме (пак с помощта на брат ми) преди повече от половин година, но така и не бях се похвалил, затова използвам случая. :) Технически характеристики трудно бих могъл да коментирам, схемата е на Etheraudio (естествено), както и всеки един компонент от нея. Само мога да кажа, че свири брилянтно. Оказа се, че да накараш РИАА да свири добре, не е като да сглобиш "Синьо хапче". Поради неправилно разпределени елементите, имах повече брум и шум, отколкото звук. Наложи се да я разглобим на части и да я почнем наново, но този път разпределението на елементите, беше под ръководството на Аспарух.
Няма да се спирам на обяснения по отношение на звученето й- за мен свири великолепно :) Малко обаче почва да ме гложди любопитството, как ли ще свири с по-хубава доза :)
Изображение

Засега толкова от системата ми. Предстои ми, а и съм си поставил за цел да завършва предните панели на захранванията на хапчето, риаа-та и филтъра... както и добавяне на сребърни захранващи кабели за всеки от компонентите в системата.
Ето още малко снимки:

Изображение

Изображение

Аватар
Svetlin Adrianov
има опит
има опит
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Ное 22, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#47 Мнение от Svetlin Adrianov »

Браво! Много добре изглежда на вид! Масата ми харесва, макар, че изглежда сякаш не е много стабилна. Съдейки по това, което пишеш обаче, явно не е така. Още веднъж, браво!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#48 Мнение от Nanko Rusev »

Svetlin Adrianov написа:Браво! Много добре изглежда на вид! Масата ми харесва, макар, че изглежда сякаш не е много стабилна. Съдейки по това, което пишеш обаче, явно не е така. Още веднъж, браво!
Двоен ТНТ Флекси ;) И аз това бях запланувал ...

Респект за всичко което правиш и ти, и брат ти. С този рак, забележки просто нямам :)

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#49 Мнение от Angel Gekov »

Браво, браво и пак браво!!! И за мерака ти и за последователността, с която гониш мечтите си и възраждаш онзи позабравен истински трепет, свързан с осъществяване на дълго желана и мечтана придобивка.

За постигане на пълното съвършенство остават съвсем малко крачки:
1. нова доза;
2. ново шаси към дозата;
3. следваща версия на Етерите;
4. съответстващи на версията по т. 3 нови хорни;
5. следващото ниво за усилвателя;
6. някъде между т.т. 1-5 извършване на акустично третиране на помещението;
7. повторение на мерките по горните точки, като последователността не е задължителна. :D :D :D

Още веднъж - поздравления и със здраве да се наслаждаваш и развиваш системата си.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#50 Мнение от Alexander Gekov »

Svetlin Adrianov написа:Масата ми харесва, макар, че изглежда сякаш не е много стабилна. Съдейки по това, което пишеш обаче, явно не е така. Още веднъж, браво!
Когато за първи път видях проекта в сайта на ТНТ-Аудио, реших, че трикракото решение, ако да е идеалната равнина, би било изключително нестабилно и поради тази причина се преориентирах към двойната. Всяка една от плоскостите тежи приблизително 6-7 кг. В комплект с крепежните елементи, общата маса достига около 40 кг...много трудно я избутах до мястото на което се намира в момента :) За нестабилност наистина и дума не може да става. Хубавото е, че дори да има неравности в паркета, те могат да се оберат от глухите гайки в основата, като по този начин се запазва равнината, съответно повишава стабилността.
Angel Gekov написа:
За постигане на пълното съвършенство остават съвсем малко крачки:
:D :D :D

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#51 Мнение от Simonov »

Сашо, кажи на Steev да ти изработи същите шпайкове като на мене. Той ги знае какви са. Само му кажи да са за 18мм шпилки, щото аз ползвам 22мм за моето Flexy.
Изображение

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#52 Мнение от Alexander Gekov »

Мерси.
Още днес ще говоря с него.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#53 Мнение от Alexander Gekov »

Здравейте.
Настъпи малка актуализация в системата ми, която бих искал да споделя с всички вас. :)
Сдобих се с превъзходен екземпляр на Thorens TD-125 mkII.
За съжаление е с оригиналното си рамо TP-16, с което първоначално искам да свикна, за да мога да оценя евентуалната му замяна с по-висок клас такова. Прави ми впечатление, че в повечето западни форуми този грамофон бива ъпгрейдван от собствениците му със SME 3009. За съжаление сдобиването с читаво такова рамо през E-bay е почти невъзможно. По-голямата част от офертите са за рамена с липсващи части, а търговете за оригиналните (напълно окомплектовани) екземпляри приключват на ужасяващи цени... (последното което следих се спечели за малко повече от 700 британски паунда).
Ще бъда благодарен за всякаква информация, относно алтернатива на SME.

Видях голям зор с настройката. Yamaha-ta беше сложна, но Thorens-a ми скъса нервите (меко казано). За съжаление нямаше и към кой да се обърна за съвет и се наложи да се уча в движение и с помощта на съветите за настройка в интернет.

За звученето: определено свири различно от Yamaha-тa. Не мога да определя в какво по-точно се изразява "различното", но има нещо магическо в начина му на възпроизвеждане. Направи ми впечатление, че е средно 3 пъти по-тежък от предния ми грамофон. Сигурен съм, че разликата идва в голяма степен и от среброто в интерконекта на грамофона (какъвто Yamaha-тa нямаше), та от тази гледна точка, може би сравнението е неуместно...

Това което планирам е евентуален ъпгрейд на рамката с гранит,свестни шпайкове, замяна на захранващия кабел с такъв, предоставен от Etheraudio... и.... Симонов, онзи месингов платер, който ми показа не ми излиза от главата :), чудя се няма ли начин да се възпроизведе копие на оригиналния торенсов платер от бронз или месинг на CNC машина...

Ето и малко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Червено хапче

#54 Мнение от Alexander Gekov »

След повече от 2 години ежедневни дози Синьо хапче, към което организмът ми стана резистентен, реших, че е крайно време да мина на нещо по-силно. :) Спрях се на Червено хапче.
Все още не съм си изяснил крайното оформление на стъпалата, поради което се захванах със захранванията.
Ще пускам снимки за всеки етап от изработката. Ето докъде стигнах:
DSC02878.jpg
DSC02879.jpg
Извинявам се за лошите снимки, но с апаратчето сме откровени врагове.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#55 Мнение от Marian Lozev »

От сега ти пожелавам успех.. :HMguit :js проекта буди интерес в мен , в прочем и аз правя подобен.

Би ли споделил за напреженията и защо избра такива трафове.... :?:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#56 Мнение от Alexander Gekov »

Благодаря за пожеланието... да ти се връща. :)
Анодното напрежение по сметки ще е около 650 волта.
Спрях се на отделни тороиди за захранването и отоплението. Мисля, че това ще се отрази благоприятно.
Не разбрах въпросът ти, защо съм избрал такива трафове? Имаш предвид, защо са тороидални ли?

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#57 Мнение от Marian Lozev »

Извини ме , да-защо тороидални ?


Иначе и аз съм със същия подход 650 волта Ш-образни трафове , отделни за всеки канал по един. :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#58 Мнение от Alexander Gekov »

Откровено казано... не съм се замислял. Така взех кита от Етераудио. Тъй като елементите са подбирани изцяло от Аспарух, предполагам, че той би могъл да внесе повече яснота.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#59 Мнение от Marian Lozev »

Кажи с какво боядиса кондерите ...стувами се че долавям някакъв гланц(лак) в боята и какво мислиш за твърдото окабеляване със най-добото сребро на Етераудио.
За мен нещата трябва да се правят един път, за това и съм решил че ще е със среро .
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#60 Мнение от Alexander Gekov »

Боядисах кондензаторите с черен, бързо съхнещ спрей (гланцов). Нямаше мат. Кутиите на захранванията ще бъдат облицовани с черно стъкло, което ще заличи гланцовото покритие и този блясък, който се получи ще се неутрализира... или поне така си мисля.
По отношение среброто в окабеляването: на този етап искам да пусна хапчето да свири. Вече 3 месеца съм без музика. :( Със сигурност ще добавя сребро във връзките между елементите в захранванията, но това ще се случи на малко по-късен етап. Абсолютно си прав, че нещата трябва да се правят веднъж, но по този начин ще се лишиш от удоволствието от последващ "ъпгрейд".

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта