Първата ми истинска система

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#91 Мнение от Kiril Kirilov »

Нещо данни, мегавати, мегахерци? :H :mrgreen:

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#92 Мнение от Alexander Gekov »

20 еднотактни мандахерца...ама другото не го запомних...а и форумът не е за начинаещи :lol:

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#93 Мнение от Sasho Tashov »

Много неща по 20 има в тоя усилвател, 2х20 вата, 4х20 килограма, усещащи се при определени условия 20МДх (мандахерца), все неща, за които си заслужава да се живее :). Честито и със здраве да слушаш тази звукоусилваща красота.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#94 Мнение от Borislav Stankov »

WOW! Яко струваше си чакането от 3 години!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#95 Мнение от EmilRachev »

Охо, как съм пропуснал това? :)
Честито на собственика! 8)
ГМ70 свири, ама много свири. :twisted:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#96 Мнение от Nikolay Kolev »

Ауууу честито :D :mrgreen: :D
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#97 Мнение от Alexander Gekov »

6 години след като си направих първото Синьо хапче (надъхан от онази статия на Кирил за Слона от Странджа) и последвалото непрестанно желание да получа още и още звуци от системата си, мисля, че с ръка на сърцето мога да кажа, че вече не искам нищо повече (в краткосрочен план).
AlexanderG_System1.jpg
AlexanderG_System2.jpg
Системата в този си вид се състои от следните компоненти:

1. Класическа схема на Etheraudio ГМ70 усилвател. Изходната му мощност е 20 еднотактови вата. Използвах същите шасита, които имах от предходния усилвател с ГУ50. Смених само месинговите планки с други. Съвсем не толкова проста беше ситуацията със захранванията, където трябваше да се добавят куп тежки и обемисти допълнителни елементи, в резултат на което сандъците претърпяха основна преработка. Важно е да се спомене, че личният ми принос се изрази в закрепването на елементите. Съзнавах, че с този усилвател няма да се справя сам и поисках Аспарух да надзирава процеса във всяка стъпка. Всеки един елемент и всеки проводник са разположени изцяло по негова насока. Изходните трансформатори са същите, които използвах в ГУ50 (които тогава пожелах да са подходящи за ГМ70 с оглед лесен ъпгрейд в последствие). Използвани са ЗТО прехвърлящи кондензатори. Опроводяването е изцяло от сребро.
AlexanderG_System3.jpg
2. Модифициран CDP 228 ESD плейър: ъпгрейднат е наскоро с последните (Април 2013) модификации(Мексиканеца) на Etheraudio. Като допълнение е добавена 1 см. стоманена плоча на дъното за допълнителна тежест, дървени страници и нови алуминиеви крака изобретени от Аспарух. Предстои имплантиране на SPDIF вход, като по този начин плейърът ще се превърне и в пълноценен външен DAC.

3. Грамофон: Наскоро смених Thorens-a със Technics. Попадна ми 1210 МК2 в невероятно състояние. Щастлив съм от замяната. Thorens-a свиреше добре....но този свири много по-добре :)

4. РИАА: Всъщност устройството съчетава в себеси няколко неща: лампов РИАА коректор, галетен атенюатор с 12 позиции, галетен селектор за 3 входа и USB DAC с PCM 2704 с лампов буфер. Преди около седмица цялото окабеляване беше подменено със сребърно, старата 24 позиционна галета, която бях взел от някой от форума беше изкормена, а краката бяха заменени с месингови такива. Разликата която установихме след ъпгрейда беше драматична.

5. Компютърен източник: Съвсем стандартен компютър, състоящ се от безвентилаторно дъно с процесор АТОМ и SSD диск за операционната система. Захранването също е безвентилаторно. Използвам го основно да прослушвам нови неща през LAST.FM и Soundcloud, както и за някои изключително редки неща, които не мога да си намеря на дискове или плочи. Файловете се намират на отделен сървър в друго помещение, а комуникацията идва по "безжичие" :) ...нямам представа, дали "жичие" ще се отрази положително на звука. Софтуерът е OpenElec (XBMC) а управлението се осъществява през iOS. Предстои модификация на захранването.

6. Всички устройства са свързани и захранени с Etheraudio кабели. Все още не съм тествал разлика при захранване на мрежовия филтър със сребро, но съм сигурен, че положителна разлика ще има.

Поздрави на всички и успех в начинанията. Временно планирам да спра с ъпгрейдите и да се отдам на слушането. Благодарности на Кирил за фотосесията. :) Допълнително ще публикувам още снимки на отделните компоненти.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първата ми истинска система

#98 Мнение от Borislav Stankov »

сложи един адрес да пратиме циганите на пазар :D

браво системата ти е мечта!!!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта