Това съм аз...

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Badganaka

#1 Мнение от Badganaka »

Ако някой ги купи и излязат нещо използваемо, аз съм навит да купя 4 и да се пробвам с едим ламбов амп.

Направо бих отишъл да ги купя, ама мищо не разбирам от ламби.

gurkata

Това съм аз...

#2 Мнение от gurkata »

В момента слушам музика на следната скромна комфигурация:

Аmp: STUDIO TECHNIK 50W на канал.

CD: YAMAHA CDX-670

Equalizer: SANSUI SE-8

Speakers: Някакво SONY...

Headphones: BANG & OLUFSEN

Системата: Изображение

Amp: Изображение

CD: Изображение

Headphones: Изображение

Извинете ме за лошото качество на снимките...

П.П.
И моля бъдете снисходителни.

lamar_bb

#3 Мнение от lamar_bb »

Наи ме кефи еквиляизара колоните са горе долу Мислех преди да си купя такива,струваха около 50/60лева.Заслужават ли си:питам за звука,а зняиш ли някакви характеристики.Ватове,омове или просто информациа.А и уилователчето си го бива.Поздравления :D .

gurkata

#4 Мнение от gurkata »

Относно колоните, бях принуден да използвам тях, тъй като Pioneer - ките ми здадоха багажа на Нова година... SONY- тата са 8 омови и нямам никаква идея за другите им характеристики... вдигат голям шум, но до там :( За кеф от музиката и дума не може да става. Относно ампа, найстина си го бива, няма обсолютно никакъв шум...

Аватар
Alecsandar
Търговец
Търговец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

От Александър

#5 Мнение от Alecsandar »

Усилвателя интегрален ли е

lamar_bb

#6 Мнение от lamar_bb »

Може да си поговорим и за плеяра ,и тои не е за пренебрегване.Относно колоните имам малко информация нисля,че са около 45вата може би 40 несам сигорен,но са си сони и имат защита един проятел има едни сонита супер са.Тои казва че на тях разчита.Намаш касмет на нова година да ти изгорат главните колони но все пак таз година ще има момбони догодина колони

Аватар
xSIZARx
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 12:00 am
Местоположение: Кубрат
Обратна връзка:

#7 Мнение от xSIZARx »

Sorry, ама не ме кефи системата ти като цяло. Това, в което съм се уверил в краткия си жизнен път е че еквалайзера УБИВА звука.Друго-колонките.Sony са, НО са 1.Трилентови 2.Тъй като гледам са затворен обем.Т'ва което се опитвах да кажа че DIY с добри говорители, full range,хорнички,TL,к'вот да е там и т.н.Абе нема кво толкова да ти разправям защото моята техника е толкова по-зле,че чак ми се плаче.Причината обаче е изцяло финансова..Аре и към по-добро.Винаги може повече. :wink:
Everybody be Cool! You be Cool!

Jenevus

#10 Мнение от Jenevus »

Здрасти gurkata :D !
Като изключим колоните музичката е прилична, но се чудя за какво ти е тоя еqualizer!?! Не звучи ли добре CD-то, когато директно го пуснеш към амп-а? Имах доста време екюлайзър, но смених усилвателя и се оказа, че въобще нямам нужда от "детайлни" корекции. Опитай да направиш промени - с друг усилвател или друго CD, но първо тия колонки...

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от Ivo_Hristev »

Jenevus написа:.... но се чудя за какво ти е тоя еqualizer!?!....


Например за корекции на модите на помещението. Това е най-лесният начин за това и същевременно един от най-използваните ( не казвам че е най-истинският ).

П.П: качвайте си картинките на някой по-достъпен сървър - не всички виждат Дата-та.

sigkill

#13 Мнение от sigkill »

С така настроен EQ не знам коя колона би звучала ...
все пак напиши им и модела на СОНИ-тата ;)

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivo_Hristev »

Todor Kovachev написа:За корекция на кривиците на помещението се ползват честотни изравнитрли , а не еквилайзери , с еквилайзера може да пооправиш единствено телата си :wink:



Какво ако не честотен изравнител е един еквилайзер ?

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#15 Мнение от Rusin Atanasov »

Поздравления за системката :) . Слушал съм такива колони с марка SONY и не са никак лоши макар и малки като обем. На задният им панел имат малък фазоинвертор /имаше накакво съмнение в по-горните мнения/. Как намираш звука ако махнеш еквилайзера и поставиш на нула корекцийте в усилвателя ?

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта