Това са нещата с които се занимавам

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Това са нещата с които се занимавам

#1 Мнение от Rammstein »

Първите снимки са от системата ми от преди 5 години.B&W 603, лампов усилвател SE 6С19П с междукаскаден трансформатор, CD Player SONY CDX - 303 ES, акустично демпфане - Хелмхолц резонатори (тръбите които са на снимката), кабели - Home Made - XLO, интеркънект - него ще Ви го покажа на отделна снимка.

Изображение

Преди 3г. направих с помоща на синът ми (Rammstein-този ник е регистриран от него) първите ни хорни.

Изображение

Използвах говорители (Тези озвучителни тела бях ги обещал на синът ми) 4ГД36, не лош говорител, естествено не най-верния, но пък с ALNIKO магнит и хартиена мембрана.След това направих 3 коплекта хорни.Между тях и 1 чифт TQWT - доста добър проект.След като продадох B&W 603 си направих BLH с говорител L2323 на RFT - 10 см говорител , доста добре звучащ.Между другото силата ми не ми е в конструирането на озвучителни тела.Най-добре се "разбирам" с лампите.Всичките усилватели в къщи са мое дело.Ако вече съм Ви заинтригувал ето Ви още линкове.Но преди това обещаната снимка на интеркънекта.

Изображение

Ако съм Ви заинтригувал ето ви линкове към още любопитни неща.

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Снимка 7
Снимка 8
Снимка 9
Снимка 10
Снимка 11
Снимка 12
Снимка 13
Снимка 14
Снимка 15
Снимка 16
Снимка 17
Снимка 18
Снимка 19
Снимка 20
Снимка 21
Снимка 22
Снимка 23
Снимка 24
Снимка 25

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

Поздравления за системата :)

Би ли споделил повече за драйверните трансформатори на ламповия ти проект? Правени ли са или са готови? С какви железа са? На вид приличат на Hammond или Sowter...

Правил ли си някакви модове по плейъра?

Хорните смятани ли са или са правени "на око"?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rammstein »

Използвал съм английски железа.Преди това години съм чел Цикин и използвайки неговите методи съм изчислил и двата трансформатора (драйверен и изходящ) и съм ги навил при познат човек.Железата при тестване дадохда 1.4 Т.Дебелината на ламерите е 0.28мм.На драйверния трансформатор L1=37H.Преводното отношение е 1:1.23.Намотан е с ПЕЛ-0.08мм-4750 намотки.
Сечението на пакета е 9.69см2.Той служи за товар на 6С4П.Крайната лампа е 6С19П, която има преднапрежение в дадения режим -72 V.Усилването на 6С4П е около 50 пъти, но тъй като е неправилно и двете лампи (драйвър и крайна) да клипират едновременно се наложи да сложа като аноден товар трансформатор.Но всъщност главната причини да използвам трансформатор (драйвърен), е че крайната лампа в случая 6С19П е с вътрешно съпротивление около 400 ома.Вътрешното съпротивление на 6С4П е около 2.1 килоом.Т.е.драйвъра е с по-голям Z от крайната лампа, което е неприемливо.Ще се получи един вид компресия при голяма амплитуда на входящия сигнал.От друга страна звученето на драйвър с товар в анода трансформатор е доста благозвучна комбинация.Междукаскадния трансформатор не би трябвало да се направи с преводно отношение повече от 1:4 , тъй като се намалява честотния обвахт.Ето линк към схемата на усилвателя.

Относно плеерите ми:
Както видяхте преди слушах SONY , не лош плеър ,доста скъп ,доста тежък, доста красиво направен, доста лошо свирещ.Купил съм го чисто нов от магазина в който работех и мислих ,че имам най-доброто, докато не чух PHILIPS от 1982 г. - CD100, CD 104, CD 304, всичките тези плеери ги имам (5 на брой) ,може би доста от вас са ги слушали? Те свирят доста аналогово ,макар че са 14 бита, надсвирват доста 16 битови CD player-и.Имат характерно винилово звучене!Някои от моделите (CD 100) са с керамични чипове на TDA1540 - военна изработка.Много мисля за ъпгрейд на тези плеери с TDA1541 ,до 2 месеца ще направя DAC.Сега в момента правя DAC с TDA1543 и CS8412.
Относно хорните:
За да се направи една хорна на "око" би трябвало да си гений и да виждаш в невидимото:) както казват есктрасенсите, но ние земните хора се оповаваме повече на знанията дадени от хората които знаят повече от нас ,да речем Войшвило, Фурдуев, Торстен Лоеш и Иофе и др.ако се прочетът някои от техните трудове ще се разбере за голяма част от "тайните" на хорните.Но както каза 1 мой приятел Бойко ,ако направиш хорни каквито и да са те - BLH ,FLH , TL ,TQWT, или ще се провалиш безславно или ще направиш нещо добро.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Респект 8)

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Borislav Stankov »

Rammstein написа:...


Страхотно се радвам, за такива хора като теб! РЕСПЕКТ!!!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

РЕСПЕКТ!!! :)

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Добре дошъл!

#7 Мнение от Goro »

Браво Rammstein,
Много се радвам за това което си направил. Добре дошъл при нас.
Неблокираните резистори в анодите на лампите и във вторичната намотка на изходния трансформатор, вероятно са активните съпротивления на трансформаторите.
Единствената ми дребна забележка е много тънкия проводник за драйверния трансформатор и от там голямото му активно съпротивление, което значително надвишава изходното съпротивление на лампата. Допустимата индуктивност е около 2 пъти по-малка, съответно и по-малко навивки и съпротивление. Според данните на драйверния ти трансформатор, той би могъл да работи с постоянна съставна поне 100 ма, което едва ли е нужно. Но няма лошо. Поздравления!
Последно промяна от Goro на Нед Юли 09, 2006 9:50 am, променено общо 1 път.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от velinski »

За драйверния (междукаскаден) траф: дори съотношение 1:2 вече е пагубно на честотния обхват, освен ако трафовете ти не са направени изключително прецизно от изключително качествено желязо. За 1:4 направо да не говоря...

Моите в момента са 1:1,25, а при 1:2 качеството вече е компромис (Lundahl LL1660). Слушал съм и правени 1:2 и бяха so-so, така че нещата са много тънки в областта на преводните числа.

Интересно е да експериментираш с фиксирано преднапрежение на изходните лампи - с драйверен траф резултатите са много добри!

За Ri на входната лампа - общо взето малките триоди трудно имат по-ниско вътрешно съпротивление от 2k освен ако не ползваш 6Н30П или не опаралеляваш двойните триоди (което е принципно лоша идея). В момента конфигурацията ти е оптимална.

Въпросът ми за Sony ES беше дали имаш идея да му слагаш вътрешен ЦАП, защото неговия еднобитник е кофти наистина, но като механика и сглобка плейъра е нещо уникално и всяка интервенция върху него си струва инвестицията.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#9 Мнение от IvoNovakov »

SE 6С19П

Хубава система-поздравления!
М-да, ще учредяваме клуб на деветнайската май!
На колко волта си я пуснал?
_____________________
aka Airman

世間は狭い!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#10 Мнение от Simonov »

Снимка номер 24 ми напомня на първите ми колони, които бяха направени точно с този говорител :lol: естествено конструкцията беше басрефлексна, а не четвъртвълнова.
Възможно ли е да споделиш и малко повече инфо за интерконектите?

Поздрави :)

:smt023

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

:-)

#11 Мнение от Kiril Kirilov »

Респект за компютърната система, предполагам на сина ти (снимка 9)...
Вярвам, че никой не може да го занимава с глупости вече и да му обяснява как се прави озвучаване на PC :-)

:smt027 :smt027 :smt027 :smt020 :smt020 :smt020

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#12 Мнение от taslak »

Поздрави и от мене за системата!
Очевидно сериозен подход щом си обърнал внимание и на такива "дребни" неща като поставяне на компонентите на отделни плоскости, използване на конуси, Хелмхолцови резонатори и т.н.

a_panov

Браво

#13 Мнение от a_panov »

Браво
Знаех че се крие "скрита лимонка" между нас.
Изображение
Поздравления за всичко което сте направили с желание и труд.

Visaton

#14 Мнение от Visaton »

Нямате представа колко се радвам че има още такива хора в БГ.Rammstein имам безкраен Респект към теб.Панов каква лимонка бе?Това си е плазмено оръдие направо :D .

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта