Това са нещата с които се занимавам

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#16 Мнение от velinski »

прав си, сега проверих - някаква 16 битова измишльотина на сони е
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Rammstein

#17 Мнение от Goro »

Коце, ти ли си "Rammstein"? Поздрави и от нашия общ приятел Бойко.

Аватар
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Rammstein

#18 Мнение от Rammstein »

Goro написа:Коце, ти ли си "Rammstein"? Поздрави и от нашия общ приятел Бойко.


Благодаря ти Жоро!Удоволствие за мене!

Аватар
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Rammstein »

Simonov написа:Снимка номер 24 ми напомня на първите ми колони, които бяха направени точно с този говорител :lol: естествено конструкцията беше басрефлексна, а не четвъртвълнова.
Възможно ли е да споделиш и малко повече инфо за интерконектите?

Поздрави :)

:smt023


Ако говориш за интеркънектите които са с масло ,тях ги направих на шега.Преди това съм използвал НОРТОСТ кабели ,след това си купих ВАН ДЕН ХУЛ (Много добри кабели-между другото те са конструирани с карбон т.е. въглища ,сажди).В интернет видях 1 снимка на интеркънект които струваха около 4000$.Съжалявам ,че не я запазих.Тя беше много интересна , представляваше 2 чинча (1-я кабел) прозрачен маркуч между тях и 2 тънки бели ,уплетени кабели.Много се чудих и се впечатлих и реших да екпериментирам и аз.Между другото преди това съм чел доста теория за интеркънекти, спикер кабели от 2-ма добри конструктори.

Thorsten Loesch
Jon Risch
Jon Risch2

Обърни внимание на следващия сайт от него съм взел идея за интеркънектите и за спикер кабелите.

http://www.tnt-audio.com/clinica/diyce2.html#xcable

XLO е фирма която е с много скъпа продукция.Самите им кабели са характерни с неултралния си звук.Това са мнения много често срещани в нета.Конструирани от меден литцендрат навити върху тефлонов шлаух.Масления интеркънект е направен в разрес с едно от основните изисквания за добър интеркънект - има голямо съпротивление = 70 ома.Вътре е напълнен с растително масло (пробвал съм няколко видове масла - има разлика в звученето)и съм уплатнил накрайниците с подходящ уплътнените ,за да не изтича маслото.НЕ съм го пробвал на транзисторен усилвател , по принцип те са по-пъргави от ламповите и това голямо R би бил негавитен ефект.Характера на звукът е - сравнително добра неутралност ,не и толкова добри обертонове на високите честоти ,много добри ниски честоти т.е. конкретни ,стегнати, сравнително добре отсечени, панорамата (сцена)е достаточно широка.При сравнение с Ван Ден Хул - The Second ,той отспътва на натурналността на звукът и високите честоти.Ниските честоти при The Second имат много правилна тембрална насоченост.При сравнение с Холм Мейд ,сребърни кабели (тема, която е много деликатна - кое е по-добър звук "Медния" или "Сребърния")се отличава с по-равномерна картина.Сребърният кабел има лек презенс в средните честоти който в някои случаи би могъл да бъде дразнещ в други случаи б могъл да подобри характеристиките на дадена система.Опитай , горещо ти препоръчвам ,да направиш XLO!Ще бъдеш доволен ;) Желая ти успех! :)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Поздравления и от мен за системата, добрия вкус и най вече за сериозния подход към аудиото!

Anatoli Angelov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 1:00 am
Местоположение: Монтана/Габрово
Обратна връзка:

#22 Мнение от Anatoli Angelov »

:prayer:
Изображение

Аватар
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Rammstein »

@Bojo: Благодаря ти Bojo!!!!


@Ructho: Много ти благодаря и на тебе!!!!

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта