Системата на Николай

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#121 Мнение от Nikolay Kolev »

Тц, тц не ме оставяте да им се накефя :mrgreen: . Първо ги слушах на голо няколко дни да придобия представа за тях и тя е, че са коренно различни говорители, спрямо старите ми неодимови шестици. Звукът е много по-равен и прибран, свирят спокойно, музиката се лее от тях с уникална хомогенност. Сега ги поставих в хорните и ще ги слушам няколко месеца да придобия представа как ще променя камерата и разположението на колоните за да изстискам максимума от тях. Аспарух вече ми е дал насоки, но няма да пренебрегвам минимумът от един месец слушане без никакви промени по системата.
Първото нещо което ми направи впечатление е изкъртващият бас, който слиза много по-надолу и е изключително обемен и детайлен, с тази камера бих казал, че е повече отколкото трябва и ще трябва да я намаля, но засега е идеална комбинация със стаята ми, която поглъща голям спектър от ниските честоти. Следващото нещо което ми направи впечатление бяха високите, по-малко като количество, но много по-ефирни и въздушни, усещането за въдух в системата ми е просто неизмеримо спрямо старите ми говорители. Средните честоти придобиха плътност и телесност, особенно в мъжките гласове. Като цяло, може би най-фрапантната разлика бе в промяната на цялостната презентация. Все едно бях с ново слушателско място, буквално първи ред на концерт. В началото си мислех, че само гласовете са се дръпнали напред и най-важното за мен, снишили леко надолу ( не харесвам системи при които певеца ми пее от тавана) . Оказа се, че съм брутално погълнат в тризмерно пространство от звуци. Дори в моята малка стая, с ужасно разположение на колоните близко една до друга, получих максимална сцена за размера на стаята ( надявам се да греша и след разместване да я наточа още). Приятелите ми, които слушат джаз и класика, много се изкефиха точно на този нов презънс на музиката, аз лично си падам по системи, които са доста отдалечени от слушателя, живот и здраве в някоя нова стая и аз ще имам такава система :mrgreen: .
Като цяло това са първите ми впечатления, говорители които пораждат емоци :) .Недостатъците са по-ниската чувствителност и малко по-бавен бас, който ще лекувам с камерата, няма го и секси корковият ринг около говорителите, който идеално се вързваше с интериора на системата и стаята ми :cry: .

Да не забравя, Етерите не са седмици. Говорителят е Ether 6A Cobalt. Приликата със седмиците идва от там, че има използвани части от седмици в тях. Какви, само Аспарух знае :) . Аз си го кръстих Ether 6A Umbaru Edition.
Umbaru е мистично племе обитавало джунглите на Амазония, занимавало се с жертво принушения, вуду магии и всякакви други вредни навици. Лидерите им усеща ли смъртта, прониквали в съзнанието на телата, чийто души се приготвяли да ги напуснат. С шепнещи напътствия те ги привличали към олтара, където душата им нямало бъде пропиляна напразно, а щяла да бъде трансформирана в енергия за пъклените им магии. :mrgreen:

Като цяло останах приятно изненадан, съчетанието с ГМ70-ката е убийствено. Толкова ми хареса, че не искам да променям нищо, но и от усилвателят и от етерите може да се изстиска още, а аз нямам намерение да ги щадя :mrgreen:

Изображение
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#122 Мнение от p100ynov »

Бравос.
Чудесно си описал... емоцията, все едно и аз съм ги слушал вече :D
you're nobody without a naim

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#123 Мнение от Borislav Stankov »

:smt023
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#124 Мнение от Nikolay Kolev »

Новите сребърно-родиеви интерконекти издухаха всички налични интерконекти вкъщи, всичко е много по добро с тях, имам леки забележки към баса - олеква една идея на моменти, сигурно заради това, че са от сребро. Огромен недостатък е, че са много твърди и не позволяват никакво прегъване. Досега по-добър кабел не съм чул ако ще си взимате такива изберете минимум дължина от 70 сантиметра :mrgreen: . Велин ги сравни с два много класни кабела с четирицифрена цена, може да напише няколко думи ако реши.

Изображение
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#125 Мнение от Borislav Stankov »

На Аспарух кабелите са уникални!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#126 Мнение от Angel Gekov »

Borislav Stankov написа:На Аспарух кабелите са уникални!
Само кабелите да бяха, на ръце да го носиш. 8) 8) 8)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#127 Мнение от Marian Lozev »

.....тука в България сме добре, имаме на готово Аспарух, но тея в другите страни да му мислят.
Жал ми е за тях.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#128 Мнение от Nikolay Kolev »

Преди седмица получих поредният ъпгрейд на системата си. Занесох плеърът си за някаква нова модификация от страна на Аспарух. Очаквах някакво скромно подобрение :mrgreen: . За моя най-голяма радост то изобщо не беше скромно, направо да си го кажа - най-големият ъпгрейд който съм чувал на източник, който познавам. Цялата звукова картина се подобри, сцената се разшири и задълбочи, но това не ми направи толкова впечатление колкото разкриването и подреждането на детайлите в звуковата картина, те се фиксираха супер точно, ясно и триизмерно. Евaла за откритието - one step closer to the heaven, some more layers of music in my system :mrgreen:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#129 Мнение от DRGeorgiev »

Поздравления за ъпгрейда!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#130 Мнение от Marian Lozev »

Евала за щастието, и аз го почуствах и на чужда система.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#131 Мнение от kygar »

Ники,точно това е пътят към съвършенството:точна,ясна , триизмерна звукова картина и подреждането на изпълнителите пред теб.Радвам се,че си я постигнал! Поздрави!!!

Аватар
selfy
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 12:49 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#132 Мнение от selfy »

Преди няколко дни слушах системата. Това което ми направи силно впечатление бе невероятно реалното звучене на един саксофон. Албумът бе на Били Холидей "Songs for Distingue Lovers", запис от 59-та година, а парчето небезизвестното "Body and Soul". В последствие Ники прави разни експерименти, сменя лампи, кондензатори, кабели (и усилватели :P) но това което имаше фрапантно отражение на звука за мен беше една нова придобивка на Ники, едно чекмедженце с трафволуме което много, ама много ми допадна... та чак мой се навих и аз да си търся такова :)

Въпреки всичко, оето казах за трафволумето държа да отбележа, че всъщност за реализма си доринесе ЦЯЛАТА система и мога да кажа, че страшно ми хареса как Ники я е нагласил, въпреки че той не слуша джаз!!!

ПП: Слушахме и един прехвален аудиофилски диск на някаква японка май... останах потресен от отвратителния мастеринг. Убийте ме, ама нямаше как да кажа, че звучеше роял, например. Добре, че го слушах у Ники, та иначе щях да си помисля, че нещо при мен хич не е наред и да почна да човъркам хаотично :D
"Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music" — Rachmaninoff

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#133 Мнение от kromuilis »

Ники, искрени поздравления за системата! Сигурен съм, че звучи размазващо.
Уважавам пътят нагоре у всеки, който знае какво прави и гради всичко стъпка по стъпка, защото съм убеден, че само така човек може да си даде реална сметка за това през какво е минал и какво е постигнал.

Selfy, прекрасно звучащ солов инструмент, не само саксофон, можеш да чуеш на почти всяка една система, изградена на базата на широколентови говорители и лампов усилвател.
Колкото до трафоволуето смятам, че добре направено, то представлява компонент, който има невероятно благотворно влияние върху цялостния звук на една система, която го заслужава.

п.п.
Това с японката, рояла и лошия мастеринг не го разбрах.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#134 Мнение от Nikolay Kolev »

Трансформ волм контрола е някаква странна версия на S&B TX-102 , без гейн опция и с по-малко позиции (за по-аудиофилски звук :mrgreen: ) , нищо не съм пипал по него, а има доста работа, сега го слушам и събирам впечатления, сигурно ще го замъкна и в Стара Загора на аудио експото, че който ми дойде на гости само за него си мисли после :lol: . Дискът който не се хареса на Митака е This is Shirley, мен ме кефи заради гласът и, но всичко друго е странно записано според моите скромни виждания за джаз музиката. Митака донесе и неговият усилвател с ECC99 и 6P15P-EV изпълнен с Драгон § Прийст аудио омотъчни, веднага го закачихме първо да го мернем и показа завидни резултати без завали и с отлично захранване. Относно звука усилвателят има много добра сцена и отлична сепарираност на звуците, идва ми леко по-агресивен във високите среди и с по-малко бас под 50 херца. Митакът е правил експерименти и с 6N6P , за жалост нямахме време да го пуснем и с нея, смятам, че тя ще коригира недостатъците му, с отличния си бас и по-тъмното звучене. Митака се е постарал доста с експиременталното шаси и не само изглежда добре, но е и доста удобно за пренасяне. Чакам да завършиш проектът с KT88 и да го донесеш вкъщи да го слушаме :D

Ето и снимки:
Изображение

Изображение

Изображение
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Системата на Николай

#135 Мнение от Nikolay Kolev »

Дойде време и аз да се похваля с новите придобивки - моднати PCM58-ци и нов Етерен стабилизатор. Като цяло с тези чипове просто ти се иска да слушаш музика и да не мислиш за нищо, прекарах седмица без да ми пука какво се е променило и просто им се кефих. Като цяло за мен основната промяна е в разбиването на прекалената концентрация на звуците в центъра и разпределянето им по цялата сцена, модификацията прилича доста на предишната, но с много по-изразен ефект, самите звуци се открояват и разпределят още по-точно. Много силно изразен е положителният ефект върху гласовете, като те стават още по-телесни, обемни и триизмерни. Ефектът от новият етерен стабилизатор е още по-чист и подреден звук, сваля се една идея на замазването на звуците спрямо старата версия, която звучи по-плътно, но и по-замазано.

Изображение
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта