Моята система - или как на шега свирнаха едни Кентаври

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
dikodikov
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 5:59 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Моята система - или как на шега свирнаха едни Кентаври

#1 Мнение от dikodikov »

Здравейте, колеги,

Дойде време и аз да се реша да постна тук системата ми, която събрах сякаш на шега... На шега се реших да направя крачката и да се сдобия със Синьо хапче, на шега моднах Сони-то при Аспарух... и сякаш отново на шега се реших да купя 4 листа ПДЧ и да подкараме едни кентаври.

Всичко това нямаше да е реалност, ако не беше огромната подкрепа на Лъчо Беевски, който ми се нави на акъла и на практика сглоби кентаврите, и който ме подкрепя във всяко едно такова налудничаво решение. Благодаря!

И малко повече специфики - материалът е 25мм ПДЧ (за разлика от оригиналния проект 21мм шперплат). Решението беше по-скоро продиктувано с оглед финансовия фактор. Вътрения контур е запазен, само се пораздуха малко дименциите. Бяхме оптимисти да си помислим, че с един ръчен циркуляр бихме могли да изрежем всичките детайли... но след като плоскостите престояха 6 месеца и събираха прилежно прах :D , решихме, че е редно да отидем при Владо и да удари едно рамо с рязането :D Речено сторено - та успешно през ноември 2014 се започна с първа лепка.
Липсата на конкретно обособено помещение малко затрудняваха развитието на проекта (действието се развиваше на терасата на Лъчо), но пък за сметка на това многото бира/ вино/ ракия (в зависимост от сезона, щото така се случи че ги врътнахме всичките) изпити междувременно даваха мотивация да се продължи и да се изкара проекта докрай 8) Не на последно място ни водеше спомена от експото и вълшебния звук, с който пееха Кентавърчетата.
Подтиквани от немалките стимули продължихме до заветния ден, точно година след началото, в който чухме мощния им рев... За звученето мисля, че не е необходимо да оябснявам, всички са запознати колко сериозно звучат.

Та... историята в снимки...
3.jpg
10.jpg
11.jpg
Защото един кентавър не стига... трябва и кубе...
Защото един кентавър не стига... трябва и кубе...
Финалният резултат...
Финалният резултат...
Кентаврите мисля да бъдат облечени в тъмна кожа или комбинация от кожа и страни от фурнир.

Редом с Кентаврите, в които са се сгушили едни Етери5 звучат и:
1. Претърпялото основен мод (лампизиране от Аспарух) CDP-970;
2. Синьото хапче, дело на Брайков
3. Меден колонен кабел, както и посребрен интерконект.

Системата търпи още доста развитие, но към момента съм страшно доволен! Всеки път, когато пусна някой албум на нея се вълнувам, а нали това е важното - емоцията, която ще получиш...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система - или как на шега свирнаха едни Кентаври

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Честито! Да си ги слушаш със здраве!

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Моята система - или как на шега свирнаха едни Кентаври

#3 Мнение от velinski »

dikodikov написа:Всеки път, когато пусна някой албум на нея се вълнувам, а нали това е важното - емоцията, която ще получиш...
Това е най- най- най-важното - честито и от мен
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Моята система - или как на шега свирнаха едни Кентаври

#4 Мнение от kygar »

dikodikov написа: Всеки път, когато пусна някой албум на нея се вълнувам, а нали това е важното - емоцията, която ще получиш...
Да, това е най-важното! Със здраве да я слушаш! :D

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: Моята система - или как на шега свирнаха едни Кентаври

#5 Мнение от dancoo »

Честито и с кеф да си ги слушаш. Аз не бих казал, че правенето на хорни 1 година си е шега работа ;)
Поздрави.
One speaker to rule them all.

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта