Барабар Ивко с мъжете

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Vizor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 6:16 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Барабар Ивко с мъжете

#1 Мнение от Vizor »

Мисля, че след като предишното ми потребителско име (за жалост загубил правата си да пуска теми по време на phpbb миграцията) е регистрирано от около 2007г. беше време и аз да послушам нещо в къщи и да се похваля.

Дългата история е, че не съм от най-технически грамотните, а също не съм и от най-заможните. Общо взето... благодарение на това, че съм си скъсал задника (с извинение) от работа, двата бонуса (две поредни години) отидоха за това, на което в момента се радвам и не мога да спра да слушам колкото и да нямам читав източник.

Всичко започна след като 2012 посетихме "надсвирването" в Гранд Хотел София с приятели и след това се отбихме до Владо (dgd) да чуем какво ще ни зарадва той. Така от там си тръгнах с усилвателя правен от Даниел и после моднат от Аспарух и едни фостекси 87ен в басрефлексни кутии. Владо просто ги беше монтирал там с малко вата и те така си свиреха до преди няколко дни.

Сега системата изглежда по следния начин:
Еднотактник ГУ-50/tugsram e80cc
Dallas II с 206en
Конектори масивен месинг позлатен
Кабелите малко ме е срам ама са гамакабел, а източника е аудио картата на стационарния/лаптопа.

Заради по-горното се налага да изслушам всичко наново. Не мога да си позная музиката, а започнах да се радвам и на такава, която никога не съм и слушал. Благодарение на отделеното време на Румен, с жена ми вече сме се сдобили с дискография на Tord Gustavsten, а аз продължавам да се радвам на вокали като Dina Blade, Kelly Sweet и други.

Приемам всякакви критики (за жалост още не можах да снимам хубаво даласите, че ми даваха зор да освобождавам фотоапарата и от всичките снимки, които се опитах да нацъкам.. това остана) към системата и развитието и, но мисля, че аз открих това, което търсех. Слушах доста напоследък и като започнем от днешния лисънинг сешън на Quad ESL с KT88, Румен, Владо, посещение в стаята на етераудио и още доста други такива и мисля, че за сега привършваме с ъпгрейдите. Със сигурност ще трябва да измислим източниците скоро, но живи и здрави да сме само.

Иначе за развитието ми.. чета. За мое голямо съжаление не става само с четене. Мама викаше учи, а аз не - футбол! :(
Ето и снимките:
1.jpg
praholqk.jpg
shum.jpg
tubes.jpg
dallas2.jpg
Е.. похвалих се. Благодаря за вниманието.

П.П. Забравих да добавя. С жена ми сме доста гостоприемни и сте добре дошли да отправите критиките на живо и на по вино :D

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Барабар Ивко с мъжете

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Няма за какво да се срамуваш! Не е срамно да нямаш средства, срамно е да нямаш идеи!
Чудесно начало!
И прекрасни снимки, пожелавам ви чудесни моменти с музиката, която ви изпълва!

Vizor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 6:16 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Барабар Ивко с мъжете

#3 Мнение от Vizor »

Благодаря.
Май съм се изкарал твърде голям мъченик, но дори да си над средното ниво отново е много трудно за реализиране хоби. Имам си още едно - автомобилите, където отиват голяма част от финансите на семейството барабар с изграждането на дом и още, и още, и още.

Единственото, което ме е срам в случая е, че трябваше да променя размера на снимките до толкова, че да не се вижда прахта по усилвателя. Обещавам, че когато взема статив ще има и по-добри снимки, а може да се заиграем и с макро. Все пак всичко е снимано от ръка, дори и дългата експозиция.

Сега тук, с приятели, го мислим как да излъжем звука с един ДАК, но се чудя дали си заслужава да се открива топлата вода отново.
Благодаря отново. Мнението на хора като вас се цени и ми дава надежда, че съм в правилната посока.

Поздрави,
Иво

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Барабар Ивко с мъжете

#4 Мнение от Nikolay Kolev »

Честито за системата, врътката на усилвателя и предния панел ме кефят мноого :D
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Барабар Ивко с мъжете

#5 Мнение от velinski »

Самокритиката е най-градивното нещо, че аудио форумите ни се пръскат по шевовете от нереализирани ракетни и космически инженери, завършили озеленяване с тройка. Всичко се учи на тоя свят, въпрос на време, желание и практика.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта