"ear openers"

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

"ear openers"

#1 Мнение от dababa »

Здравейте!

Имах намерение първият ми пост да е значително по-обстоен, но тъй като за съжаление все ни ми остава време да довърша (и най-вече да синтезирам) "разказа" за "аудио пътя" по който тръгнах (а и завлякох двама приятеля :wink: ), ще започна със снимков материал. (Пък и Besnia_dodo се престраши първи да пренебрегне "червеният надпис" :wink: )

Галерия - https://www.dropbox.com/sh/13jcu75tje2bxpl/vcKH21uqUG
(не мога да го оформя като линк - бил съм прекалено "spamy". П.П. Админ: Вече е оформена)

Все пак, ще използвам случая да изразя благодарността си към Ангел и Александър Геков, не само заради "отпушването" на ушите ми, но и за многобройните съвети и напътствия (да не говорим, че "дървеното" синьо хапче все още щеше да е в формата на кит ако Ангел Геков не ми бе "сглобил" единият канал - за което съм изключително благодарен :D ). Разбира се благодаря и на Аспарух и Етераудио за чудесните творения (и търпението на Аспарух... имам чувството че го изтормозих с доста "тъпи" въпроси през последните няколко месеца - както може да се досетите попадам в категорията "начинаещ" във всяко едно отношение що се отнася до качествено аудио :| ).

Събота и неделя ще се постарая да довърша гореупоменатият разказ (като се надявам с него да не "отегча" тези които се захванат да го четат :) ).

Накратко, от средата на Юли до момента нашата колективна (моята, на Besnia_dodo и на Иво /няма регистрация/) хронология е следната:

1. Сглобяване на десен канал на моето синьо хапче
2. Сглобяване на малки хорни за FE126En
3. Сглобяване на синьо хапче за Иво
4. Преработка на синьо хапче на Иво (ПДЧ-то се оказва крайно "запалимо" :lol: )
5. Преработка на моето синьо хапче (оптимизация на топология с оглед избягване на смущения/премахване на брум)
6. Сглобяване на хорните на Besnia_dodo
7. Сглобяване на синьо хапче за Besnia_dodo
8. Сглобяване на "bare minimum of existance" за моите Етери 3А (от вчера 6А :D :D )
9. Крайно оформление на сините хапчета на Besnia_dodo и Иво

Като цяло...окапаха ми ръцете от сглобяване на хапчета, Иво се измъчи с толкова дизайна и изработка на колони, шасита за хапчета и т.н., Besnia_dodo не спря да помага, да модифицира Фостексите и да ме залива с аудио четива :wink:

Поздрави,

Митко
Последно промяна от dababa на Пет Окт 26, 2012 6:28 pm, променено общо 1 път.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#2 Мнение от EmilRachev »

Ето я галерията:

https://www.dropbox.com/sh/13jcu75tje2bxpl/vcKH21uqUG

Хубаво е да видиш поредните ентусиасти, насочили се към едно друго ниво, успех занапред! :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#3 Мнение от Alexander Gekov »

Поздрави и успех занапред!

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#4 Мнение от Angel Gekov »

Винаги е приятно, когато ентусиазмът е съчетан с желание да се научиш, да разбереш, да знаеш... На всичко отгоре цялата ви компания не само слуша, но и чува, при това без почти никакъв слушателски опит на качествени системи. Тази комбинация ще мотивира всеки член на форума да ви помогне и насърчи, така че - дерзайте. Тепърва ще имате възможност да чуете и други системи, и други концепции, които ще ви отворят още повече ушите, и ще ви създадат нови еталони. Препоръчвам ви да се свържете и посетите Сашо Ташов, Румен Суванджиев, Иван Рачев - убеден съм, че на драго сърце ще организират прослушване, а при тях има какво да чуете...

dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#5 Мнение от dababa »

Благодаря за окуражаващите думи!

Ентусиазмът продължава с няколко нови "попълнения"...

1. Нови хорни за FE126En по проект на Даниел Петров, изработени от 18мм "голо" ПДЧ.
2. General Purpose хорна за Етер (отново 18мм ПДЧ, надявам се до другата седмица да станат хорнИ :D ), за момента за Етер 3А... (на по-късен етап най-вероятно ще заместят моите "bare minimum of existence")
3. Експериментален кабел (доста успешен) за слушалки, изработен от кабел на Аспарух.
4. FE206En на Besnia_dodo...мисля, че само той може да коментира последните му модификации. Единственото което аз мога да кажа...... вече са много далеч от това което бяха преди, не само като звучене, но и визуално :wink: .

https://www.dropbox.com/sh/tlunecu09e87fgb/cwhZ4WLlrK
(съжалявам за линка - все още съм прекалено "spamy" :)/Admin:Коригиран е )

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#6 Мнение от Dgd »

Страхотно се справяте! Поздравленея на цялата група :D
Все пак ми се ще да разбера повече за модифицирането на Фостексите.
А някой от вас много добре се справя с дизайна 8)

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

Страхотно! :st

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#8 Мнение от N.Jordanov »

Браво на вас :)

Много бързо напредвате
_________

NJ

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#9 Мнение от Borislav Stankov »

Браво момчета :)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#10 Мнение от dababa »

Dgd написа:Страхотно се справяте! Поздравленея на цялата група :D
Все пак ми се ще да разбера повече за модифицирането на Фостексите.
А някой от вас много добре се справя с дизайна 8)
Благодаря на всички за отзивите! Надявам се в най-близко бъдеще да имаме още "попълнения", тепърва ни чакат мрежови филтри, дакове (за мен със сигурност!)....освен това имам чувството, че на Марио (Besnia_dodo) 6П14П започват да му се струват "малки" (основен виновник за това бъдейки един "шедьовър" намиращ се в ателието на Етераудио :wink: )

Що се касае до модификациите на неговите Фостекси, нямам грам съмнения, че при първа възможност ще ги сподели всичките с голямо удоволствие.......

Всичките заслуги по дизайна, визуализирането, преизчисляването (и "преначертаването" на проектите за хорните в AutoCad), рязането на елементите и крайното им "сглобяване" са изцяло на Иво - Ивайло Славейков (бих предоставил линк към галерия с част същинските му творения, но не съм сигурен доколко това няма да е в разрес с т. 10 от правилата...).

Моят "принос" към дизайна (ако изобщо може да се нарече така) е http://youtu.be/PsL8R8i9MSs , тук таме някой "съвет" касаещ крайната визия на хапчетата...(основно с това как лампите трябва да "стърчат" на открито - все още нямам малки "любопитни" ръце вкъщи :))....поялникът ми е по присърце отколкото AutoCad-a (за 3DStudio-то да не говорим...)..

Поздрави,

Митко

dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#11 Мнение от dababa »

Втората галерия е допълнена с няколко нови "придобивки", а именно:

1) Хорните на Иво (FE126En) вече си имат финиш (голото ПДЧ бе облечено в МДФ обшивка и боядисано - акрил);
2) Марио се сдоби с филтър за мрежата (който все още държа "заложник" :wink: ), помещаващ се в кутия от стар сателитен приемник който изрових... (наистина основополагащ компонент за една система!)
3) Втората хорна General purpose е почти готова, първата е "херметизирана" на 100%, обмислям "обличането" и в МДФ (ПДЧ-то е едва 18мм...съвети?)
4) Експериментален USB кабел от коаксиален, посребрен проводник от Аспарух (за сигнала) и посребрени кабелчета за 5V и маса, разделени от сигналните такива.

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#12 Мнение от Angel Dimitrov »

Поздравления за усилията и напредъка!
По този въпрос :
dababa написа: 3) Втората хорна General purpose е почти готова, първата е "херметизирана" на 100%, обмислям "обличането" и в МДФ (ПДЧ-то е едва 18мм...съвети?)
Като притежател на точно този тип хорни и минал по пътя по който вървиш, мога да споделя един съвет относно "обличането" на хорните. Спокойно можеш да го направиш с МДФ, както предполагаш. Добре е да има различни материали с различна твърдост в стените. Също така е добре и да ги залепиш (стените) , във вид на сандвич с лепило от типа на Green Glue. Ще се досетиш защо като попрочетеш за него. Направи сандвича и експериментирай с материали преди да направиш финиша , за да не се налага да го правиш наново ;-)

Поздрави и продължавайте все така!

Besnia_dodo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 1:15 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#13 Мнение от Besnia_dodo »

Привет!

Извинявам се, че от толкова време не съм писал. Бях жестоко зарит от много на брой служебни ангажименти и бях сложил на пауза аудио ентусиазма, за да се преборя с драмите в офиса.
Dgd написа:Страхотно се справяте! Поздравленея на цялата група :D
Все пак ми се ще да разбера повече за модифицирането на Фостексите.
А някой от вас много добре се справя с дизайна 8)
Общо взето стандартните неща, за които човек може да прочете в интернет.
1. С битумна лента и тънка плътна вата е покрито почти цялото шаси, така че метал почти да не се вижда. Отнема почти на 100% звънтенето на евтиното тенекиено шаси.
2. Запълване на фугата между магнита и шасито с маджун. Съвсем обикновен маджун за прозорци
3. Покриване на металната част на магнита, без керамиката, но НЕ с вата... а с материал (не знам как да го нарека) за подсушаване на плочки за баня. Продават го в Практикер за 5лв бройката, провоъгълен, 1см дебел и има чуваемо много по-добър ефект от ватата.
4. Свързване на масата на проводника с шасито. Резултатът е невероятна разлика в звученето. Dababa може да потвърди.
5. Премахване на капачката. Премахна "мученето", което беше най-изразено при женски вокали. (Примерно и най-вече Sade). Този проблем с т.н. "мучене" се прояваваше при по висока сила на звука или по-точно когат говорителя има ход. Колкото по-силен е звука, толкова повече "мучи". Предполагам, че проблема се проявява не заради самата капачка, а дупката й, която преполагам е там, за да се освобождава налягането м/у капачката и пола.
6. Добавяне на фазов палец. Поръчах един чивт от Дейв от Planet 10. Първоначално не ми хареса много звученето, въпреки много по-ясно изразените високи, но след малко положен труд със шкурка в чисто екпрериментални направления, нещата си дойдоха на мястото. Допълнително на единия фостекс се бяха оляли с лепилото м/у месинговата (може би?) шайба и пола и трябваше да си поиграя с винтоверта, за да си дойдат окончателно нещата на мястото. Крайният резултат от цялата тази хамалогия е, че средните и най-вече високите добиха кристална яснота.
7. При високи нива на звука, говорителят просто сдаваше багажа. Решението - с меко лепило за хартия намазах от вътрешната страна на ръба на ВЧ конус, също както и на гърба на мембраната, там където е залепен гофъра с хартията. Резултатът е - известна загуба на бас и може би малко динамика (тук може и да си внушавам), но сега говорителите не "кривят" дори при много високи нива на звука.

В крайна сметка смятам, че си заслушаваше всички хвърлени усилия. Звученето на моднатите Фостекси няма абсолютно нищо общо със стандартните такива. Четах коментари в този форум преди време, че fe206 не са способни да изкарат високи честоти. Уверявам ви, няма такова нещо. Дори dababa, за който друг фул рейндж освен Етер не същестува и е любител на силно акцентирани високи, беше много впечатлен от звученето на фостексите.
Angel Dimitrov написа: Като притежател на точно този тип хорни и минал по пътя по който вървиш, мога да споделя един съвет относно "обличането" на хорните. Спокойно можеш да го направиш с МДФ, както предполагаш. Добре е да има различни материали с различна твърдост в стените. Също така е добре и да ги залепиш (стените) , във вид на сандвич с лепило от типа на Green Glue. Ще се досетиш защо като попрочетеш за него. Направи сандвича и експериментирай с материали преди да направиш финиша , за да не се налага да го правиш наново ;-)
Благодаря за съвета. И на мен ми предстои да "обличам" и моите хорни, тъй като са едва 18мм шперплат. От къде може да се поръча такова лепило?

Поздрави.

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#14 Мнение от Angel Dimitrov »

Besnia_dodo написа: Благодаря за съвета. И на мен ми предстои да "обличам" и моите хорни, тъй като са едва 18мм шперплат. От къде може да се поръча такова лепило?
Поздрави.

От тук, тук, тук или тук

Избери си, и не забравяй за апликатора /пистолета ;-)/ , понеже тубите са по-големи от тези които са стандартни за нас и не са приложими.

Поздрави!

Besnia_dodo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 1:15 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#15 Мнение от Besnia_dodo »

Уха, :) чудесна цена има. Благодаря за линковете и за съвета за пистолета. Едва ли щях да обърна внимание. Имаш ли представа колко +/- флакона ще ми трябват за 6 квадрата?

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта