"ear openers"

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#16 Мнение от Dgd »

Мога да услужа с инжектора за това лепило! Преди време Весо Крачунов го поръча и оттогава стои при мен....

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#17 Мнение от Angel Dimitrov »

Besnia_dodo написа:Уха, :) чудесна цена има. Благодаря за линковете и за съвета за пистолета. Едва ли щях да обърна внимание. Имаш ли представа колко +/- флакона ще ми трябват за 6 квадрата?
Тук е ръководството му и е указано какъв е разхода. Добре е да се прочете указанието му, да се добие представа за процеса на прилагане.

Поздрави!

Besnia_dodo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 1:15 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#18 Мнение от Besnia_dodo »

Мога да услужа с инжектора за това лепило! Преди време Весо Крачунов го поръча и оттогава стои при мен....
Dgd, благодаря за предложението! Преполагам, че ще се възползвам, защото едва ли ще ми се налага да правя такава процедура често и не бих се възпротивил да спестя този разход.
Тук е ръководството му и е указано какъв е разхода. Добре е да се прочете указанието му, да се добие представа за процеса на прилагане.
Значи ще ми трябват минимум 3-4 флакона, най-добре 5 за по-сигурно.

Благодаря и на двама Ви, че сте толкова отзивчиви.

Besnia_dodo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 1:15 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#19 Мнение от Besnia_dodo »

Да споделя още малко впечатления, след добавянето на още един компонент към системата. Значи най-накрая си прибрах филтъра за тока от dababa и за първи път го чух с моята система. Когато бях при Аспарух да взема китовете, явно той беше доста скромен в описанието на ефекта, който ще се получи, защото нямах очаквания за кой знае колко голяма промяна в звученето. Разликата обаче е значителна и това е меко казано. Инструментите сега ми се струват много по-добре позиционирани и сепарацията м/у тях при натоварена звукова картина е отлична. Сцената просто стана по-широка и като цяло, струва ми се, че всичко звучи много много по-детайлно. Чувам звуци във фона, на които до сега не бях обръщал внимание. Това определено е задължителен компонент за всяка система. Ей, много го харесвам тоя човек, все хубави неща прави :)

Сега пак имам хубав повод да прослушам отново музикалната си колекция...

Besnia_dodo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 1:15 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#20 Мнение от Besnia_dodo »

Имам нужда от съдействие, другари и съратници...

Преместихме се в нов офис и се наложи да поставя системата в една по-малка празна стая - 5.80х3.2х3

След доста "игра" с картони от кашони (останали от новите мебели) и няколко 1х1м парчета дунапренена вата с отворена структура, успях да постигна що годе задоволителен резултат във високите и средните честоти. Проблемът с баса обаче е сериозен. Един от най-съществените проблеми е, че има двоен под, горното покритие е 30мм ПДЧ и пода си свири като мембрана на говорител, а същевременно просто поглъща най-ниския бас. Иска ми се да се да получа малко професионална помощ, защото положението е твърде нерадостно.

Писах на Иво Христев на лично съобщение, тъй като във форума прочетох, че той е човека, но той не отговаря. Други предложения?

Благодаря и поздрави.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#21 Мнение от npn »

Моята стая е с подобни размери. На късата страна, ниския бас е размазващ, но на дългата, нещата са съвсем различни. Ако ОТ са на дългата, премести ги на късата страна на стаята. Басът би трябвало да стане по-изразителен, но и средите и високите ще се променят.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: "ear openers"

#22 Мнение от dancoo »

Ако качиш ОТ на шпайкове ще се намали доста влиянието на двойния под.
При мен резултата беше много добър, макар и пода ми да е ламинат, предполагам, че при двойния под резултатът ще е още по- ушеваден.
Ако решиш да пробваш, мога да услужа със Саундкери за тест.
One speaker to rule them all.

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта