Моята система v.3.0

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
Аватар
ljubo66
чете и пита
чете и пита
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#46 Мнение от ljubo66 »

Не бих казал, че дозата е много диджейска...Честито за новите придобивки :D
ROCK'N'LOVE

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#47 Мнение от izumrudy »

Благодаря, да, дозата по-скоро не е с точно тази характеристика =)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#48 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ljubo66 написа:Не бих казал, че дозата е много диджейска...
Нито пък самият грамофон, въпреки, че е създаден точно за тази цел.
За мен серията Technics SL 1200 e отличен пример как професионална апаратура може да се използва с голям успех в домашна аудио система.
Поздрави и от мен !

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#49 Мнение от izumrudy »

Преди около 30 минути за първи път пуснах грамофончето с новата доза. Направо се стреснах... Плочата, която първа има късмета да свирне е http://www.discogs.com/Rob-Wasserman-Du ... ase/600973. ГОЛЯМ кеф, но всичко ще стане още по-добре малко по малко. Все още чакам новите крачета, но най-важното е, че в момента слушам през един смешен NAD PP2 =) Дозата със сигурност има нужда от поне 50-тина часа разсвирване. Това от мен засега =)

Поздрави,
Руди

PS. Откъде в София мога да си купя антистатична четка за елементарно събиране на прах от плочите?
Последно промяна от izumrudy на Пет Авг 17, 2012 6:45 pm, променено общо 1 път.

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#50 Мнение от izumrudy »

Rumen Suvandjiev написа:Поздрави и от мен !
Мерси, приятелю!

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#51 Мнение от Simon »

izumrudy написа: ...Откъде в София мога да си купя антистатична четка за елементарно събиране на прах от плочите?
:D
Например от:
http://www.echo-bg.com/pricesp.php
Brush it - € 10 (безплатна доставка)
Carbon-fibre-record-brush.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#52 Мнение от EmilRachev »

izumrudy написа:PS. Откъде в София мога да си купя антистатична четка за елементарно събиране на прах от плочите?
Няма смисъл да се разкарваш по магазините, че трудно се намират, направо си поръчай от онлайн магазин, например тук:

http://www.bgbitak.com/gramophone/Acces ... 4/004.html

http://plochi.com/tehnika%20i%20aksesoa ... lakna.html

И друго - тези четки са толкова антистатични, колкото ако си избършеш плочата с чорап. :mrgreen:
С две думи нищо антистатично нямат, просто почистват и веднага плочата пак се налепва с прахоляк поради намагнитването на винила от въртенето на грамофонния платер, знаеш че става магнитно поле.
За антистатик си продават спрейове и препарати, които вече вършат тази работа, ето пак в същия магазин:

http://plochi.com/tehnika%20i%20aksesoa ... -spre.html


P.S. Simon, и аз мислех да му препоръчам този магазин, ама на тях представителите им са онези пловдивчани от Експроект, а като им влязох в магазина не забелязах да предлагат вече тази четката, затова и подминах.
Не знам дали я предлагат вече, аз точно от там си купувах мойта преди години...
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#53 Мнение от izumrudy »

@Simon § @Emil

Благодаря =)

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#54 Мнение от Simon »

EmilRachev написа: Не знам дали я предлагат вече, аз точно от там си купувах мойта преди години...
В Пловдив я предлагат, имат я в наличност, но сега си сменят облика на сайта и доста неща не са качени ...
а и запитването беше за София :)

[AK]
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 12:13 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#55 Мнение от [AK] »

EmilRachev написа: С две думи нищо антистатично нямат, просто почистват и веднага плочата пак се налепва с прахоляк поради намагнитването на винила от въртенето на грамофонния платер, знаеш че става магнитно поле.
За намагнитване на винилова плоча не знам - става въпрос за наелектризиране, породено най-вече от триенето на иглата с повърхността на плочата, като степента на наелектризиране може да варира доста и се влияе от редица фактори - материал на самия връх на иглата, както и на останалите части от конструкцията й, конструкция на дозата, състав на виниловата смес за всяка конкретна плоча, климат и пр.
Повечето карбонови четки, въпреки че са рекламирани като антистатични, на практика допълнително наелектризират с триенето си докато събират прах от плочата. Теоретично, карбоновата четка е отлична идея - карбоновите влакна, които са проводници, би трябвало да са свързани с металния корпус на четката, който държим и чрез тялото статичното електричество да се отвежда. На практика обаче не съм видял това да работи - и още много хора са се убедили, че карбоновата им четка наелектризира допълнително... Неведнъж съм бил свидетел как плоча се бърше с карбонова четка, наелектризира се до степен да не може да се отлепи от подложката си, моментално привлича големи количества прах от въздуха, бърше се отново, прибира се наелектризирана, поема каквото има от плика, където седи, и този цикъл се повтаря всеки път...
Всъщност, основната причина плочата да остава наелектризирана след слушане, е че няма отвеждане на статичното електричество. Така популярната подложка от корк не само, че не помага, но и влошава нещата - тя се явява добър изолатор - така добре подсигурява липсата на контакт с (обикновено) заземения метален диск отдолу. Един от лесните начини е чрез добър контакт на плочата с шпиндела - в този случай обаче трябва да е сигурно, че шпиндела е свързан със земя/маса. Когато имаме добро отвеждане на ст.ел. дори не е нужна четка - плочата не привлича прах, а случайно попаднали частици по повърхността й се премахват с леко издухване.
Друг начин е да неутрализираме - с уреди от рода на Zerostat. Можем да предизвикаме йонизация на газа и по други начини - с пламък, ултравиолетови лъчи или радиоктивно вещество - не мога да се сетя в момента коя, но една от ранните магнитни дози е съдържала парченце радиоактивен материал именно с такава цел. Всеки обаче може лесно да провери ефективността на пламъка (от запалка, да речем).
Друг начин е чрез обработване повърхността на плочата с антистатичен разтвор - не много "чист" метод... Всъщност в Щатите през 50-те някои компании са влагали антистатични препарати директно във виниловата смес. Ето един пример от 58-ма година:
Rca317x.jpg
И действително, такава плоча много трудно се наелектризира, но пък е известно, че привнсянето на антистатици може да повиши нивото на собствен шум на плочата - макар че, конкретно тези на RCA с антистатик са сравнително тихи.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#56 Мнение от EmilRachev »

Вчера посетих Руди и реших да споделя впечатленията си.
Като цяло типичната за Етераудио музикалност и динамика, добра сцена и чувство за живо присъствие.

Малко не ми допадна помещението, липсва му още някой метър за постигане на оптимален резултат, то пък на кой му е идеално помещението, май са малко тези щастливци.
Та положението е следното - хорните са издърпани напред, на 50-тина сантиметра отзад от стената, за да не премодулират в басовия спектър и точно това не позволява слушателя да се намира в суит пойнта.
Опита ми показва, че при раздалечени хорни на 2 метра една от друга(между центъра на драйверите им) суит пойнта се пада на около три метра напред, точно това в случая не е спазено, поради близостта на отсрещната стена.
Слушателя се намира на около 2 метра и малко от драйверите, получава се равностранен триъгълник.
Затова и посъветвах Руди да експериментира със събирането на хорните една към друга, може да се получи по-добър резултат.

Всичко друго е старателно подбрано, личи си прецизната изработка.
Прави изключение единствено посредствената Рииа корекцията на NAD, която е временен вариант и Руди планира да я смени в най-скоро време.
Тази Рииа свири сравнително равно, но малко глухо и запушено, не се вписва в система от подобен ранг.
Грамофона също е много добро попадение, личи му големия потенциал, въпреки "усилията" на Риаа-та да го задуши. :D

В общи линии е това, констатирани два поправими кусура и куп суперлативи за останалото, системата е почти на финала.
Хареса ми много и демпването с огромния акустичен панел на задната стена, мечтая си някой да ми направи такъв.
Бих вложил и още малко акустична обработка на такова помещение, но Руди принципно слуша на по-слаби нива, та резонанси не се усещат.
И последно-искам да изкажа благодарности на домакина за гостоприемството!
Ще му пожелая все така с желание да доразвива системата си, а тя със сигурност ще му носи онази радост и тръпка, която ни води всички напред, Успехи!!! :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#57 Мнение от izumrudy »

@ Emil,

Благодаря за добрите думи, беше супер да се видим пак на живо =)

PS. Оказа се, че сме слушали доста странна вариация на системата вчера... Атенюаторът беше временно поставен върху парче картон. Слушам, слушам, след като ти си тръгна и нещо ми се струва замазано. Добре, че се сетих да махна картона и да сложа 3x50 ст. под всяко щпайкче =) Така се живее... Пак имам точен фокус.

PSS. Има значение, дали мрежовият филтър е вързан към мрежата с хубав кабел...

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#58 Мнение от Veselin Krachunov »

Преди няколко дни и аз посетих аудио-местенцето на Руди. Поздравления за класната техника и въобще за цялостната концепция - стабилен транспорт, отделен DAC с изцяло лампова аналогова част, усилвател "Червен хап" с ГУ-50, мрежов филтър, подобаващи кабели и интерконекти, хорни с Етер 7.хх... Всичко е много солидно изработено и притиснато с допълнителни тежести за премахване в максимална степен на акустични/механични обратни връзки и всякакви други паразитни вибрации. Освен това е стилно и красиво изработено - в една цветова гама и със съответстващ концептуален дизайн.

Постигната е много добра сцена, предвид особеностите на помещението, хубав фокус и добре балансиран звук. Отначало високите ми се сториха малко сухи, но след известно време се свиква и нищо не липсва. Може би точно това е разликата в звученето с моите небрежно неукрепени компоненти :weedman:

Басите са сравнително добре развити. Може още да се желае, но при помещение, което се ползва едновременно като всекидневна, хол и кухня, без известни компромиси просто няма как да се мине. Много добро впечатление прави задното акустично пано, което напълно адсорбира всички опити за неприятни отражения отзад при ниски до средни нива (SPL) - това всъщност изцяло покрива нуждите и изискванията на Руди, който слуша точно при такива.

Цялостното усещане за системата е, че отлично предава настроението от изпълнителите към слушателя - нещо характерно за Етераудио-концепцията. Това се усеща и от други места в обширното помещение, а не само от обичайното слушателско място.
Доколкото познавам компонентите и заложените в тях принципи, в системата има още много, много потенциал за извличане, особено откъм помещение и акустика, но всяко нещо - с времето си.

Подкрепям изцяло Емил, че Руди е изключително любезен домакин. Въпреки ограниченото време, с което разполагах, прекарахме много приятни часове заедно. Разменихме идеи, музики и планове за бъдещо аудио-развитие :)
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#59 Мнение от izumrudy »

Привет,

Май стигнах максималното ниво, от което някога ще имам нужда... Сега ми трябва нова къща... и още много музика =)
Прикачени файлове
IMG_20140216.jpg

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моята система v.3.0

#60 Мнение от N.Jordanov »

Поздравления.
Страхотна система.
_________

NJ

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта