А.Александров&Син Система

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: Чинарски&Син - Система

#16 Мнение от aaleksandrov »

Уважаеми колеги, да покажа и последното разположение на акустичните пана!

На влизане в стаята> в ляво е слушателското място!

Изображение

Слушателското място.

Изображение

Общ изглед от положението на ОТ-а.

Изображение

Таванът.

Изображение


Изображение

Забележка:

Положението на Паната, се откри много трудно с множество проби, при добавянето на завеси нещата се подобрява. Относно Бас трапове - мисля че няма нужда!

Който иска да сподели слушателски опит и да открие нови познати - е добре дошъл!

Колоните са DIY (преработени от оригиналните - пуснати в две ленти)

Поздрави - Тони!

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#17 Мнение от dancoo »

Здравей, можеш ли да дадеш малко повече информация за акустичните пана?
Стаята изглежда много приятно.
Поздрави!
One speaker to rule them all.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#18 Мнение от EmilRachev »

Браво chinarski, захванал си се с това, което малцина правят, а то е едно от най-важните за звученето!
Наистина ще бъде интересно да споделиш повече подробности за паната, евентуално цени и място на закупуване, съветва ли те някой за разположението им и тем подобни подробности.
Предварително благодаря и успех за напред! :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: Чинарски&Син - Система

#19 Мнение от aaleksandrov »

EmilRachev написа:
Наистина ще бъде интересно да споделиш повече подробности за паната, евентуално цени и място на закупуване, съветва ли те някой за разположението им и тем подобни подробности.
Пълна информация за паната и всичко останало, ще пусна като нова тема в раздел "Акустика"

Благодаря за топлите думи! Готов съм да помогна, на който трябва с каквото мога!

Поздрави - Тони

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#20 Мнение от Nanko Rusev »

chinarski написа:Уважаеми колеги, да покажа и последното разположение на акустичните пана!
....Забележка:

Положението на Паната, се откри много трудно с множество проби...
Би ли разказал подробности 8)
chinarski написа:...Относно Бас трапове - мисля че няма нужда!..
Ами добре :)

aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: Чинарски&Син - Система

#21 Мнение от aaleksandrov »

Относно разположението на паната!

Настройвахме ги естествено за слушателското място!
-т.е. Много слушане от това място - с различни хора и мнениея! Случва се така, че ако сложиш паното до Дясното ОТ, баса заглъхва - колкото и налудничево да звичи, затова местим паното на миясто "1" слушаме 5 човека, изказваме мнение, всеки кой какво е чул и забелязал, и така после следващото и следващото! После ги закрепихме без да дупчим, слушахме, пробвахме разместване - но нещата се влошаваха и останаха в този Вид, както са на снимката!

( Изкази от рода - трябва да има на 1-вата утразена вълна... и подобни , са напълно погрешни според моя опит, защото еднакви помещения няма, като теория ДА, но практиката показва друго!) - лично мнение, моля да не се приема пряко и конкретно!

Целта беше, да не се наруши звуковата картина, да не утихнат високите и средите а прсто да се спре кънтенето, на стаята!


Поздрави, дано съм бил полезен!

Пускам тема в раздел акустика - относно " акустичните пана"

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#22 Мнение от kromuilis »

Здравей, Чинарски.
И колко време ви беше необходимо на всичките 5 човека, за да отмените на практика един от основните постулати на Акустиката?
Питам не за да се заяждам, просто така както го казваш, според мен е трябвало да минат месеци докато стигнете до консенсус по въпроса за разположението.

И извън темата, ако позволиш един съвет, завършвай по някога изреченията си и с точка.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#23 Мнение от Veselin Krachunov »

kromuilis,

Младежът е нетърпелив, бърза и иска за няколко месеца да постигне това, което другите постигат за години. Има сериозно ухо, но няма слушателски опит - не му се връзвай твърде. То след всяка промяна (дори елементарно разместване) трябват поне няколко дена свирене за да се "уталожат" нещата и да се разсвири помещението в новата конфигурация... ако ще и 100 души да събереш - няма как да стане за няколко часа... Но нека си играе - така се учат нещата и така се трупа опит... Иначе излиза, че тези, които правят специални помещения и системи, мерят, слушат с години и т.н. са луди за връзване.

chinarski, вземи прочети книжката The Master Handbook Of Acoustics от Alton Everest - там е събран и синтезиран десетилетен опит в акустиката, поне да не се излагаш като пишеш, брат...
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#24 Мнение от velinski »

Всъщност идеята на форума е да се занимаваме със сериозни неща. Фен съм на нещата, правени по усет, но ако се правят от хора с усет (и опит).
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: Чинарски&Син - Система

#25 Мнение от aaleksandrov »

Ще погледна книжката - Весо! (Благодаря)

По отношение на слушането - две, три седмици са правени опити и проби с различно разположение на паната! ( постоянно се правят малки промени) Не съм казъл, че помещението е (отлично) или мерено,с апаратура ( защото не съм запознат добре с това начнинание), не съм казал, че хората които сме слушали сме компетентни...

Благодаря за коментарите!


Поздрави!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#26 Мнение от Nanko Rusev »

За мен това , което си направил си е достойно за уважение. Имаш го от мен. Че може по-добре - ясно е.

Аз се учудих какво толкова сте пробвали, след като от снимките изглежда че си сложил едва ли не на всички свободни места - целият таван и т.н. ... :)

Дерзай и се движи напред. По-добре някакви частични положителни резултати, отколкото никакви, докато си мислим за ултимативното.

Нанко

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#27 Мнение от EmilRachev »

Абсолютно съм на мнението на Нанко.
То е ясно, че само на слух не се правят тези работи и замерен с апаратура накрая резултата пак ще е далеч от истината, но съм сигурен, че звученето след третирането е по-приятно и балансирано.
Със сигурност е изчезнало ехтенето на помещението и са подтиснати някои от пиковете.
По въпроса за бас траповете въобще не съм съгласен, но това си е мое мнение, основано на моя малък опит.
В мойто помещение без бас трапове е просто немислимо да се слуша музика, няма такова думкане и гъгнене... :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#28 Мнение от Angel Gekov »

Напълно подкрепям необходимостта от бас-траповете. Преди 20-тина дни (точно преди да замине) Иво Христев ми донесе няколко парчета, чието разпределение в помещението бе съобразено единствено и само с WAF - т.е. един двуметров вертикал в ъгъла (зад завеса), няколко "дюшечета" под диваните и едно малко кубче (единственото видимо) над една врата. Въпреки, че тази "обработка" на помещението може да се нарече чисто козметична, подобрението в звученето е осезаемо.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#29 Мнение от Marian Lozev »

п.с. В момента започвам проект - Хорна!
И ......ако добавиш "Сериозни Лампи" ще стане и сериозно.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

goldbyrk
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 11:52 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Чинарски&Син - Система

#30 Мнение от goldbyrk »

Veselin Krachunov написа:....То след всяка промяна (дори елементарно разместване) трябват поне няколко дена свирене за да се "уталожат" нещата и да се разсвири помещението в новата конфигурация... ...
Как точно става това и в какво се изразява разсвирването не едно помещение?

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта