zwukk

тук можеш да качиш снимки на личната си система , независимо каква е тя
Съобщение
Автор
zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

zwukk

#1 Мнение от zwukk »

Ето и моята система, засега само от тонколони и грамофон и един предусилвател, но предстоят още попълнения.

Грамофонът е с Аудиотехника АТ1100 рамо, синхронен двигател с на 220 V, 50Hz.
Дозата е Шелтър 301 с шлиф Шибата.

Колонките са с Пиърлес говорители от които съм много приятно изненадан, особено от високочестотните, които за цената си са просто великолепни! Трансмишънлайн в корпус на басрефлекс, всъщност колоните са силно модифицирани "Пайп-Сикс", които са с Танг Банд доколкото си спомням. Поради тази причина - Пиърлесите естествено и филтрите са съвсем други.

Как да опиша Звукка? Не знам, само мога да кажа, че едни Аудио-Физик Яра стоят за продаване и един Рега Планар П5 с керамичен лагер, с подновени кабели и и и и са запродан.

Ето малко и снимки>>>
http://picasaweb.google.com/lh/photo/bi ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

http://picasaweb.google.com/lh/photo/Cx ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;
http://picasaweb.google.com/lh/photo/dL ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;
http://picasaweb.google.com/lh/photo/_f ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Bc ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: zwukk

#2 Мнение от velinski »

До тук - чудесно!
Усилването как си го релизирал? Кабели? Обработка на помещението?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: zwukk

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Поздравления!
И аз бях хвърли око на Peerless Exclusive, но кое по-напред...
За TL наистина имат подходящи параметри, вероятно се е получило добре.
Кои са пищялките, на снимката не мога да ги разпозная?
Ще бъде интересно да напишеш въобще как се прави DIY в Австрия - говорители, компоненти, кутии...

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: zwukk

#4 Мнение от zwukk »

Усилването засега е с един Кембридж Аудио 640 -серията и един предусилвател на базата на АД 797 ОП, който на практика свири доста по-добре един Линн ЛК1, но пък Линн-а го държа за един вид референц, меря си мускулите по него.
Естествено Кембридж-а свири добре, бих казал много добре за парите си, но са прекалили със защитите и скоро ще трябва да се направи нещо в тази посока, най-вероятно лампово, събрал съм доста схеми вече в колекцията си :-)

Ето две снимки на малкия Звукк >>>

http://picasaweb.google.at/lh/photo/9UB ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

http://picasaweb.google.at/lh/photo/EhV ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Забравих да спомена, че тонколоните са правени от масивно дърво, т.е. цели дъски и нямат фурнир като облицовка, не са лакирвани а промазани с леново масло и скоро ще навършат една година (януари). Продължават да ме изумяват, това клиширано "преоткриване на записи" се случва наистина. Дървото е с дебелина 2см, което ги прави тежички, а аз никога не съм бил привърженик на огромните и тежки озвучителни тела в домашна обстановка, но си струва.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: zwukk

#5 Мнение от velinski »

Мда, масивът е истината за озвучителни тела
Системата ти плаче за качествен усилвател. Тепърва ще преоткриваш записи след това :)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: zwukk

#6 Мнение от zwukk »

Отговарям на Румен,

пищялките са Пиърлес ХТ25 BG 60-04 .Имат подобни ВИФА, вероятно със същите параметри, не си спомням, новероятно от ОТК-то се продават на малко по-ниски цени, поне това е моето обяснение. Като изработка на фронта на пищялките не съм особено очарован, личи си лепилото от задната страна върху пластмасата, но за сметка на това съм много впечатлен от финия звук който дават, с голяма лекота и много "реално", каквото и да значи това. Ако правех други колони от сорта пак бих ги взел, защото цена качество съотношението е много, много добро.
"Големите" шасита са HDS/180 EXCL, за тях няма смисъл мисля да говоря, убийсвено добри.

Пак казвам оригиналната схема на Пайп-Сикс е с ТангБанд, вероятно широколентовите говорители на ТангБанд докарват повече бас, казвам вероятно, защото не съм ги слушал (W6-623C мисля беше моделът), не ми харесаха някои от характеристиките им и държах да сложа по моето разбиране по свестни шасита, макар и с по-малко отклонение на мембраната. Аз съм свикнал години наред да слушам "Монитори" предпочитам точния звук пред пресиращия но изкривен. Колоните по моите слухови параметри на бивш радиотелеграфист свирят на нивото на някои монитори и за пръв път с такава лекота съм сигурен кой запис става и кой не, дали бил на плоча или на ЦД, просто от запис до запис има светове разлика, дори на една и съща група от сорта на Пин Флойд примерно.
НО, трябва да си призная, че и този бас който докарвам ми е много, стаята ми е 25 квадрата с паркетна настилка (без килим), мебелите са ми изключително и само от масивно дърво, някои от тях самоделка.

Колоните ще ги нося в България по Нова година, заедно с грамофона и ще са около 2-3 седмици на Вила-Ружа, едно малко уютно хотелче в планината до г. Априлци.

Самоделки в Австрия се правят лесно, когато говорим за материали и части, още повече с Ибей нещата функционират прекрасно, защото ей я къде е Германия, а там пазара голям. Има два магазина от типа на Конрад които са от веригата на Визатон и в тях се намират доста неща. Конрад напоследък също си разшириха асортимента. Купувам и от ХонгКонг през Ибей.
Дъските и дървото са рязани в България, за съжаление преди две седмици ми почина дърводелецът и сега ми е доста тъжно, беше сравнително млад човек (63-ти набор), но уви, живота не прощава грешки.
Шлайфане, рязане на дупки, полиране, слепяне, уплътняване и многобройни тестове са правени в домашна обстановка, което от една страна е доста некомфортно, от друга пречещо на съседите (особено фрезата), но се позоваваме на закона все пак, че в определено време от денонощието не могат да ти кажат нищо, това си е работно време и човек може да вдига малко повече шум. Естествно аз съм съобразителен човек и се стремях да правя нещата на почивки. Слепянето на дъските и всичко с полиране, доизкусуряване и т.н. ми отне един месец.
Последно промяна от zwukk на Пон Окт 25, 2010 11:00 am, променено общо 1 път.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: zwukk

#7 Мнение от velinski »

Проблемът на масива е, че вероятността да се изкриви/изметне след време е голяма, дори и след правилно изсушаване и консервиране. Импрегнирането с масло е най-доброто, защото дървесината диша. От акустическа гледна точка - също.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: zwukk

#8 Мнение от zwukk »

Велински, да така е, аз бях подготвил материал за два чифта колони, но остана за един, даже с малко клизма. Измятат се въпреки, че беше първо качество (бук).Не беше лесно още повече, че големите дъски ги вадихме от 5см трупи които цепихме на две, а там какви напрежения се освобождават не е за вярване, единият чифт дъски замина още същата вечер.

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: zwukk

#9 Мнение от zwukk »

Относно промазването при мен нямаше никаква дилема и тук дори акустичната гледна точка нямаше значение. Тук до нас има един майстори на цигулки и ходих няколко пъти до тях да си говорим за дървото и музикалните му свойства, обработки и т.н.
Реших се за промазване поради простата причина, че у дома всичко е така - без лакове, просто с жена ми не обичаме лаковете.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: zwukk

#10 Мнение от Nanko Rusev »

Много готина система. Приятно слушане и доразвиване.

Нагоре се спомена акустична обработка. Съветвам те и да потърсиш оптималното разположение на колоните и слушателското място.

honte
чете и пита
чете и пита
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 1:39 pm
Местоположение: Варна/София
Обратна връзка:

Re: zwukk

#11 Мнение от honte »

За системата ти само едно - I'm in love with!

Искам само да помоля да споделиш малко повече за мод-а на грамофона, по-специално донорска машина, а и каквото друго сметнеш за необходимо и интересно.

Определено доста хора ще следят темата за развитие, така че дерзай!

Edit: Факт, че "въпросът" ми беше неясен. :oops:
Питанката беше освен рамото и дозата какво друго е използвано... и отговорът беше повече от изчерпателен, благодаря за което. Успех с бъдещите проекти.
Последно промяна от honte на Пон Окт 25, 2010 2:57 pm, променено общо 1 път.

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: zwukk

#12 Мнение от zwukk »

За Наско >> колоните не са показани в истинското си разположение, тук са само изтупани за снимка. Грамофонът и той, не стои на земята, има си специално шкафче. Скоро ще разкарам Рега-та и ще й заеме шкафчето.

Последният въпрос не го разбрах много, много по-скоро това "Искам само да помоля да споделиш малко повече за мод-а на грамофона, по-специално донорска машина, а и каквото друго сметнеш за необходимо и интересно.".

Грамофонът е изцяло мой "дизайн" доколкото може да се говори за дизайн, НО веднага стартирам друг проект с универсална подложка за повечко и различни рамена. Дизайнът на този беше ограничен от няколко начални условия, беше напаснат по алуминия от горната страна, който сгреших като че ли, че го полирах. Много леко се драска, а за да се полира отново трябва да се разглабя целия грамофон за да не се засегне дървото. Рамката от орех обгражда едно сравнително меко дърво, не си спомням за съжаление кое точно, защото го обсъждахме с моят дърводелец, той ми го предложи, поиграх си с него и се съгласих, но дърводелецът ми почина. Дървото не е от много известните, щом не съм го запомнил. Най отдолу, преди да затворя шасито с черен плексиглас има балса-дърво, онова от което авиоконструктоирите си правят моделите (Ochroma pyramidale на латински) , идеята на последното е да изолира изцяло от плексигласа, който е сложен по-скоро за красота а не от идея за някакви музикални свойства. Балсата е още по меко дърво, и много леко.
Между дъските на ореховата рамка има гумиран силикон, целта е изолация на дърветата едно от друго, в случай на трептения, както казах орехът е залепен за по-меко дърво, което е и носещата част на цялата конструкция и заедно с алуминия позиционира рамото, остта на въртене и мотора, който е изолиран два пъти, един път със черен силикон и втори път с тип гъба или пяна ,черна на цвят 3мм дебела и доста мека.
Двигателят е от онези които се слагат на РЕГА и Линн грамофоните, бях накупил 3-4 различни двигатели, но най-лесният проект е с този. По нататък ще ползвам асинхронни двигатели и ще мъча да ги регулирам, вероятно ще пробвам с два или дори три двигателя. Премотек е моделът на моя двигател.
Рамото е изключително както споменах АТ 1100 на Аудитехника, макар да трябваше да му купувам силикон за лифта, че падаше много бързо и да дооправя кабелите вътре. Това което много ми харесва на рамото е, че може да му се регулира всичко, за разлика от Рега Рамената, които много ги харесвам, но са малко дървени от към реглаж.
Рамото освен това има на антискейтинг лостчето още нагласи за вида шлифовка, дали е елиптична, шибата или контакт- лайн-тип. Антискейтинга си е реализиран много умно с тежести, а не с пружини, както при модерните рамена, но всички връзки са скрити, вътре има една предавка с конец, която дърпа когато трябва.

Плочата за сега е стъклена, от моят стар Рега грамофон, но имам и стоманена 6 кг плоча, която обаче трябва да балансирам, къде и как ще стане това не ми е много ясно. Стоманената плоча макар и небалансирана "свири" по добре, но трябва да и се вземе една стружка, че изглежда много зле.

С две думи всички части съм ги купувал и няма донори или нещо подобно. У дома се въргалят части от Дуал, Торенс, C.E.C и подобни, но те чакат своите проекти.

ми това е всичко за грамофона, както споменах, поради тов че се светнах за нов дизайн, се захващам след месец отново за нов грамофон, поредният...

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: zwukk

#13 Мнение от Borislav Stankov »

Громофона е много красив!
БРАВО!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: zwukk

#14 Мнение от EmilRachev »

Много красота и стил, Браво!
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

zwukk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:02 am
Местоположение: Виена, Австрия
Обратна връзка:

Re: zwukk

#15 Мнение от zwukk »

Благодаря ви! Радвам се, че споделяте моите виждания за красота и стил. Аз си падам по простите неща, но функционални.
Както казах, съвсем скоро ще правя ново шаси, този път с наистина вложен дизайн и мисъл кое как, умувам само за рамото, онзи ден замина по Ибей едно АудиоКрафт за много малко пари и ме е яд. Може да се хвърля на един Лин "Иток" или някое модерно японско рамо, но това зависи какви пари ще взема на РЕГА-Планар 5.
Имам и едно шаси начертано на "Инвентор" но едва ли ще се произведе някой път - фрезован алуминий, дори име съм му дал "Моторхед" защото прилича на двигател и е оребрено, но вероятно ще остане само като чертеж, който един ден ще публикувам на сайта си.

През декември стартирам и друг проект с хорни -с Фостекс 168 EZ. Ще регистрирам веднага, след като добие завършен вид.

Публикувай отговор

Обратно към “Моята система”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта